JT žmogaus teisių komiteto pirmininkė sako, kad JAV galimai įvykdė karo nusikaltimus

JAV kariškiai sakė, kad tai atliko antskrydį šeštadienį netoli ligoninės, kurią valdo „Gydytojai be sienų ” šiaurinėje miesto Kundūzo dalyje, kad žuvo 19 darbuotojų ir pacientų, įskaitant tris vaikus. JAV kariuomenė teigia, kad ji padėjo kovose su Talibanu, ir kad žmonės galėjo žūti dėl „draugiškos ugnies” netoli nuo medicinos įstaigos, tačiau minėto įvykio detalės vis dar nėra aiškios, ir pažadėjo tyrimą.

 

JT žmogaus teisių vyriausioji vadovė Zeid Ra’ad Al Hussein vadovavo pasmerkimo chorui, ir sakė, kad šios atakos gali būti traktuojamos kaip karo nusikaltimai.

Medicinos įstaigos darbuotojai sakė, kad per ryto ataką jos darbuotojai paskambino kariniams NATO pareigūnams Kabule ir Vašingtone, tačiau „bombų lietus toliau krito beveik valandą”.

 

„Visi požymiai šiuo metu rodo, kad bombardavimą atlikto tarptautinės koalicijos pajėgos,””Gydytojai be sienų” atstovas  sakė, reikalaudami atlikti „visapusišką ir skaidrų tyrimą”.

 

Bent tris vaikus, keturi suaugę pacientai ir 12 „Gydytojai be sienų” personalo žuvo sprogimo metu. Bent 37 žmonių buvo sužeisti, o daugelis  vis dar laikomi dingusiais, jis pasakė. Organizacija sakė, kad ji suteikė tikslų savo ligoninės adresą NATO attsovams prieš kelis mėnesius.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));