Joniškio meras V.Gailius už kovą su pandemija apdovanojo Joniškio PSPC, kuri skiepijo tik savo draugus

liberalai

liberalai

ANTANAS DUGNAS

Įstaigoje nustatytas ne vienas pažeidimas, o jo vadovei skirtas savivaldybės apdovanojimas?

Žmonės pašiurpę, stebisi: Joniškio savivaldybės Padėkos ženklas skirtas Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei, kuriame dar vasario 10 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento specialistai atliko skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 vakcina pagal prioritetus kontrolę ir nustatė ne vieną pažeidimų. Tarp jų ir tai, kad Joniškio PSPC į planuojamų skiepyti pirmąja COVID-19 vakcina asmenų sąrašą įtraukė ir asmenį, informacinių technologijų specialistą, kuris nėra Joniškio PSPC darbuotojas – asmuo dirba UAB „Debesų keramika“ ir pagal kompiuterinės įrangos aptarnavimo sutartį  paslaugas teikia Joniškio PSPC. Asmuo paskiepytas, neatsižvelgiant į įsakyme nustatytas skiepyti COVID-19 vakcina prioritetines gyventojų grupes.

Nežiūrint nustatytų pažeidimų, rajono meras Vitalijus Gailius vasario 16 d. proga savivaldybės Padėkos ženklu apdovanojo Joniškio PSPC  direktorę Liną Martinatienę. Už indėlį kovojant su COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) pandemija.

Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras yra gavęs prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumento suklastojimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą, nes Joniškio PSPC asmenys, atsakingi už skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina, galimai į tikrą dokumentą, t.y. planuojamų skiepyti pirmąja COVID-19 vakcina asmenų sąrašą, sąmoningai įrašė melagingus duomenis bei  piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Vyriausiasis prokuroras pareiškimą perdavė nagrinėti STT Šiaulių valdybai dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų galimo padarymo.

Ar V. Gailiaus priimtas sprendimas skirti apdovanojimą bendrapartietei L. Martinaitienei nediskredituoja ne tik merą, bet ir savivaldybės Tarybą, patį apdovanojimą? Kur dingo V. Gailiaus viešai deklaruojamas siekis dirbti skaidriai, atsakingai, sąžiningai?
Facebook komentarai
});}(jQuery));