Jei tylesime leisime vadovautis tik skundais tai susidorojimo objektais tapsime mes, neįtinkantis esamai korumpuotai valdžiai

Jei-tylesime-leisime-vadovautis-tik-skundais-tai-susidorojimo-objektais-tapsime-mes,-neįtinkantis-esamai-korumpuotai-valdžiai

Š.m. rugsėjo mėn. 20 d. Šiauliuose apygardos teisme (Dvaro g. 83) bus nagrinėjamos dvi baudžiamosios bylos. Pirmąją teisėjų kolegiją sudaro pirmininkaujanti Nijolė Matuzevičienė, teisėjai Gražvydas Poškus ir  Virginija Žindulienė  (advokatė Sofija Kručienė). Antrąją kolegiją sudaro pirmininkaujantis  Boleslovas Kalainis, teisėjai Vytautas Kursevičius ir Laisvydas Zederštremas (advokatas Edmundas Jankaitis). Šios teisėjų kolegijos  nagrinės Virginijos Smilgytės skundą dėl tariamo Seimo nario Valentino  Bukausko ir jo sūnaus Simo apšmeižimo.

Piketuosime prie teismo pastato nuo 9.45 iki 10.15, nes perskaitę Telšių apylinkės teismo nutartis, kurios grindžiamos  Utenos ekspertinio skyriaus komisijos išvadomis, esame pašiurpę. Mūsų valstybė jauna, ji tik kloja demokratijos pamatus. Todėl dar tik formuojama teismų praktika. Galimai tokią praktiką turi ir teismų ekspertai, kai kalbama apie psichinę sveikatą. Pasirodo užtenka parašyti skundą, kad giminaitis ar pažįstamas žmogus turi psichinių sutrikimų ir, neatlikus jokių tyrimų, praėjus keleriems metams teismo ekspertai jau konstatuoja,  jog liga prasidėjo nuo  tada, kai buvo gautas skundas. Kiek žmonių naudojant tokią praktiką yra suguldyta į psichiatrines ligonines ir kiek jų „paversta daržovėmis”? Tai yra akivaizdus susidorojimas su neįtinkančiu asmeniu. Toks skundas, kaip įrodomoji medžiaga,    turėtų būti  niekinis, netinkantis dokumentas.    Tokia praktika turi būti nutraukta ir tai turėtų padaryti teismas.

Virginijos Smilgytės skundus nagrinėja teisėjai Nijolė Matuzevičienė, Boleslovas Kalainis ir Virginija Žindulienė. Jie pagarsėjo tuo, kad tikėjo apsimelavusiais policininkais, o nepatikėjo be pagrindo apkaltintais žmonėmis  ir juos pasodino į kalėjimą. Manome, kad šie teisėjai dėl nežinomų priežasčių savo neigiamo įvaizdžio nenori prarasti, todėl besąlygiškai patikės teismo ekspertų išvadoms. Jie neišsiuntė kaltinamajai  V. Smilgytei šaukimo į Rokiškio psichiatrinę ligoninę. Teisėjai ko gero mano, kad nereikia išklausyti  jos pasakojimo apie praeityje patirtas patyčias.  Galimai jie nusprendė  nesinaudoti  teisingumo deivės Temidės svarstyklėmis  ir iš anksto pasmerkė V. Smilgytę (ligonė).  Kam reikalingas toks teismas, jei galima vadovautis tik ekspertų komisijos išvadomis?  Tam, kad galimai apginti Seimo narį, nes artėja rinkimai ir išaiškėjus jo galimai gėdingai praeičiai – Darbo partijos lauktų krachas TELŠIUOSE ir visoje Lietuvoje.

Prieš tris metus teisėjai Nijolė Matuzevičienė, Boleslovas Kalainis ir Virginija Žindulienė ištiesė pagalbos ranką apsimelavusiems policininkams. Ar minimi teisėjai išties pagalbos ranką ir Darbo partijai?

Kviečiame atvykti, dalyvauti pikete.

 

Lietuvos žmogaus teisių gynimo Klaipėdos atstovybė

Nepartinis demokratinis judėjimas Klaipėdos skyrius

Ir kitos  nevyriausybinės organizacijos

Facebook komentarai
});}(jQuery));