JAV prokuratūra ėmėsi tirti „reikšmingus kaltinimus“ dėl rinkimų klastojimo

tramp
JAV prokuratūra ėmėsi tirti „reikšmingus kaltinimus“ dėl rinkimų klastojimo
Donaldo Trampo žinutėje pranešama, kad generalinis prokuroras William Barr (nuotr.) pasirašė instrukciją, įgaliodamas Teisingumo departamentą ištirti „prezidento rinkimų nesusipratimus“
Šiandien prezidento Donaldo Trampo sūnus Don Jnr apkaltino Teisingumo departamento (TD) rinkimų nusikaltimų skyriaus vadovą priklausant „deep state“ organizacijai („deep state“ teorijos šalininkai mano, kad JAV valdo slata ir nerinkta vyriausybė, kurios tikslas – nuverst prezidentą Trampą) po to, kai jis atsistatydino protestuodamas prieš JAV generalinio prokuroro Billo Barro nurodymą federaliniams JAV prokurorams pradėti kaltinimų dėl rinkimų klastojimo tyrimą.
Donald Tram Jr. žinutė tokia : „Palaukite. Rimtai. Ar čia nebtas vyrukas, kuris buvos susijęs su IRS ir Lois Lerner (eina kalba apie JAV mokesčių inspekcijos vadove Lerner, kuri atsisakė liudyti Kogrese, kai vyko tyrimas dėl įvairių mokesčių machinacijų), kuri puolė konservatorius ir Arbatos klubą (tai respublikonų partijos uždara grupė, kuri siekia mažinti mokesčius). Gal būt todėl jis nieko ir nedarė Teisingumo departamente…
Apie tai rašo britų naujienų portalas:
- Williamas Barras išsiuntė instrukciją, kad federaliniai prokurorai galėtų ištirti sukčiavimą balsuojant :
- Generalinis advokatas leido tirti „reikšmingus kaltinimus“
- Tai kelia klausimą, kiek Teisingumo departamentas yra įsivėlęs į rinkimų klastojimą
- Po kelių valandų atsistatydino TD rinkimų nusikaltimų tyrimo skyriaus vadovas Richardas Pilgeris
- Prezidento Donaldo Trumpo sūnus Donas jaunesnysis greitai sukritikavo Pilgerį internete
- Barras pirmadienį susitiko su Senato daugumos lyderiu Mitchu McConnelliu
- Netrukus po susitikimo McConnellas gynė Trumpo poziciją Senate
- Prezidentas pažadėjo kovoti su galimu rinkimų klastojimu teismuose
D.Trumpo Jr tviteryje nurodomas skandalas yra žinomas kaip „IRS ginčas“, kai mokesčių departamentas (IRS) po 2010 m. Aukščiausiojo Teismo sprendimo ėmėsi tikrinti įvairias siekiančias išvengti mokesčių grupes, kurios finansavo politikus.
Tyrimas dėl skandalo atskleidė, kad šios grupės, kurios sąlygiškai buvo pavadintos „Tea parties“ (arbatos klubai“), buvo įtrauktos į IRS sąrašą, ir IRS jas tikrino kelis kartus, todėl buvo apklatinas šališkumu.
Tuometis IRS vadovė Lois Lerner su Richardu Pilgeriu elektroniniu paštu bendravo 2010 m. – tai yra tada, kai R.Pilger buvo paskirtas Teisingumo departamento rinkimų nusikaltimų tyrimo skyriaus vadovu.
Tada bu pašnekovai kalbėjo apie tai, kad šių grupių vadovus reikia patraukti baudžiamojon atsakomybėn už jų tai, kad jos piktnaudžiauja savo neapmokestinamumo statusu.
Vėliau vyko Kongreso tyrimas, ir buvo aiškinamasi, kodėl IRS persekiojo šias grupes. IRS vadove atsisakė liudyti, pasirėmusi Penktąją JAV Konstitucijos pataisa.
Pilgeris pirmadienio vakarą pateikė atsistatydinimo pareiškimą netrukus po to, kai jo viršininkas generalinis prokuroras Barras paskelbė beprecedentę federalinę paramą rinkimų klastojimo tyrimams – šis žingsnis pradžiugino Donaldą Trumpą.
Savo atsistatydinimo laiške Pilgeris teigė, kad Barro nurodymas yra „svarbi nauja politika, panaikinanti keturiasdešimt metų besitesiančia nesikišimo politiką dėl rinkimų apgaulės tyrimų iki rinkimų patvirtinimo“.
Barro įsakymas papiktino teisės ekspertus, kurie nurodė, kad bet kokie klausimai, susiję su balsavimu, turi būti sprendžiami valstijų lygiu, ir kad tai nėra federalinės valdžios reikalas.
Keletas analitikų teigė, kad Barrui kyla rimta rizika, kad Teisingumo departamentas bus įtrauktas į partizanišką rinkimų karą, vykstantį teismuose.
Minėtas Barro įsakymas suteikia prokurorams galimybę pakeisti ilgalaikę Teisingumo departamento politiką netirti rinkimų pažeidimų iki oficialiai patvirtinant rinkimus.
Savo atmintinėje Barras teigia, kad esamas „pasyvus ir pavėluotas teisingumo užtikrinimas“ gali pakeisti balsavimo rezultatus.
Barras nurodė, kad visi rinkimų įstatymų pažeidimai turi būti ištirti iki rinkimų nugalėtojo paskelbimo gruodžio 8 d.
„Tais atvejais, kai su jais konsultuojamasi, ECB (rinkimų nusikaltimų skyriaus) bendra praktika buvo ta, kad akivaizdžių tyrimo veiksmų paprastai nereikėtų atlikti tol, kol nebus baigti atitinkami rinkimai, patvirtinti jų rezultatai ir baigti visi perskaičiavimai ir rinkimų konkursai, ‘ jis parašė.
„Toks pasyvus ir uždelstas vykdymo užtikrinimas gali sukelti situacijas, kai jau nebeįmanoma ištaisyti klastojimus rinkimų metu“, – nurodė jis.
Teisingumo departamento pareigūnas „New York Times“ sakė, kad Barras leido patikrinti įtarimus dėl neteisėtų rinkėjų Nevadoje ir biuletenių, kurie atėjo jau po termino, Pensilvanijoje.
D.Trumpas nepripažįsta rinkimų rezultatų ir tvirtina, kad buvo rinkimuose balsai buvo klastojami Bideno naudai.