JAV nepatvirtinta „stiprinančioji vakcina“ nuo covid-19, Lietuvoje priverstinei dozei parengta 1 000 000 „vakcinų“

240733233 4746064085426515 3140201950833241388 n

FDA komisija balsuoja prieš „Pfizer“ COVID Booster (pastiprinančioji dozė) visiems, rekomenduoja jį skirti 65 metų ir vyresniems žmonėms
JACK PHILLIPS Rugsėjo 17, 2021

https://www.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/fda-panel-votes-16-3-against-approving-pfizer-covid-19-booster-shots_4002895.html?welcomeuser=1

Penktadienį JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) vakcinų patariamoji grupė 16-3 balsais balsavo už tai, kad nerekomenduotų atlikti „Pfizer“ COVID-19 vakcinos stiprinamosios injekcijos 16 metų ir vyresniems asmenims. Vėliau ekspertų grupė balsavo už tai, kad „Pfizer“ stiprinamosios vakcinos naudojimas būtų patvirtintas 65 metų ir vyresniems asmenims bei asmenims, kuriems gresia didelė rizika.

Viso posėdžio metu nepriklausomi mokslininkai, konsultuojantys Maisto ir vaistų administraciją (FDA), skeptiškai vertino „Pfizer“ COVID-19 vakcinos stiprinamosios arba trečiosios dozės poreikį plačiajai visuomenei. Patariamosios grupės diskusija yra pirmas svarbus išbandymas Bideno administracijos skiepijimo darbotvarkei, nes praėjusį mėnesį aukščiausi sveikatos apsaugos pareigūnai paskelbė, kad iki rugsėjo 20 d. bus bandoma visiems įvesti papildomas vakcinas.

Tačiau 65 m. ir vyresniems žmonėms bei asmenims, patiriantiems didelę profesinio poveikio riziką, stiprinamosios dozės buvo rekomenduotos 18-0 balsų.

Tuo metu Lietuvoje ministras Dulkys prasitarė, kad planuojama žmones skiepyti prievarta, ir tam parengta milijonas „skiepų“:

https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1489261/dulkys-rugsejo-antra-arba-trecia-savaite-prasides-skiepijimas-pastiprinanciaja-doze

Neaišku, kada galėtų būti priimtas galutinis FDA sprendimas dėl stiprinamųjų dozių, o Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) kitą savaitę suplanavo susitikimą dėl stiprinamųjų dozių paskirstymo Jungtinėse Valstijose. Laikraštis „The Epoch Times“ kreipėsi į FDA dėl komentarų.

„FDA nesame saistomi jūsų balsavimo, kad jūs tai suprastumėte. Mes galime tai koreguoti pagal poreikį“, – po balsavimo sakė vyriausiasis agentūros pareigūnas, atsakingas už vakcinas, daktaras Piteris Marksas (Dr. Peter Marks).

Po balsavimo Baltųjų rūmų atstovas spaudai pareiškė: „Šiandien žengtas svarbus žingsnis į priekį siekiant užtikrinti geresnę amerikiečių apsaugą nuo COVID-19. Esame pasiruošę suteikti sustiprinamuosius skiepus reikalavimus atitinkantiems amerikiečiams, kai tik kitos savaitės pabaigoje procesas bus baigtas.“

Nors JAV sveikatos apsaugos pareigūnai, kai kurių kitų šalių atstovai ir vakcinų gamintojai teigė, kad papildomi skiepai reikalingi visiems, daugelis mokslininkų, įskaitant kai kuriuos FDA ir CDC darbuotojus, su tuo nesutiko. Anksčiau CDC rekomendavo skirti sustiprinamąsias dozes asmenims, kurių imunitetas nusilpęs.

Tačiau FDA išklotinėje teigiama, kad COVID-19 rizika sveikam 30-mečiui yra tik 0,0004 proc., arba 1 iš 250 000. Tai sustiprino argumentus prieš tai, kad didinamosios dozės būtų rekomenduojamos visiems gyventojams. Kai kurie rekomendavo sustiprinti skiepus vyresnio amžiaus asmenims, tačiau keli ekspertai teigė, kad jie nori gauti daugiau duomenų apie tai, ar stiprinamieji skiepai gali prisidėti prie miokardito, širdies uždegimo tipo, atsiradimo.

Dr. Džeimsas Hildretas (Dr. James Hildreth), FDA ekspertų grupės narys, sakė, kad jam „[kelia] didelį susirūpinimą jaunų žmonių miokarditas“. FDA anksčiau paskelbė įspėjimus, kad nors ir retai, „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos, kurios abi yra sukurtos naudojant pasiuntinių RNR technologiją, gali sukelti miokarditą arba perikarditą jaunesniems asmenims.

„Tiesą sakant, nemanau, kad šiuo metu yra pakankamai geros kokybės duomenų, kad būtų galima priimti pagrįstą sprendimą“, – apie Izraelio tyrimą sakė Sirakūzų universiteto epidemiologė Brittany Kmush, atkreipdama dėmesį į 12 dienų stebėjimo laikotarpį ir autorių vertinimų kintamumą.

Kita FDA patarėja, daktarė Melinda Wharton, pakartojo Hildreth susirūpinimą ir teigė, kad ji „nesijaustų patogiai“ rekomenduodama jaunesniems žmonėms atlikti stiprinamuosius skiepus dėl miokardito rizikos. Jaunesniems žmonėms nėra rizikos susirgti sunkia COVID-19 liga ar tapti sunkiais proveržio atvejais, pažymėjo ji diskusijos metu.

Anksčiau šią savaitę FDA įkėlė „Pfizer“ argumentus, kuriuose cituojami Izraelyje ir Jungtinėse Valstijose atlikti tyrimai, rodantys, kad COVID-19 vakcinos veiksmingumas laikui bėgant mažėja, ir teigė, kad stiprinamosios dozės yra būtinos kovojant su naujais CCP (Kinijos komunistų partijos) viruso, sukeliančio COVID-19, variantais.

„Realūs duomenys iš Izraelio ir Jungtinių Valstijų rodo, kad proveržio infekcijų dažnis sparčiau didėja tarp asmenų, kurie buvo skiepyti anksčiau per vakcinacijos kampanijas, palyginti su tais, kurie buvo skiepyti vėliau“, – sakė „Pfizer“ per pristatymą, įkeltą į FDA svetainę.

Izraelyje atlikti tyrimai rodo, kad „pastebėtas vakcinos veiksmingumo mažėjimas nuo COVID-19 infekcijų pirmiausia susijęs su laikui bėgant silpnėjančiu vakcinos imuniniu atsaku, o ne su tuo, kad Delta variantas išvengė apsaugos nuo vakcinos“, sakoma „Pfizer“ pristatyme.

Tačiau reaguodami į „Pfizer“ duomenis, FDA tyrėjai po kelių valandų pareiškė, kad pradinės vakcinos dozės yra pakankamos, ir pasiūlė, kad dabar gali nereikėti papildomų dozių.

Trečiadienį paskelbta Izraelio mokslininkų analizė parodė, kad tarp 1,1 mln. 60 metų ir vyresnių žmonių, kurie buvo visiškai paskiepyti bent prieš penkis mėnesius, gavusieji stiprinamąją vakciną rečiau užsikrėsdavo ar sunkiai sirgdavo nei tie, kurie negavo trečiosios injekcijos.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Facebook komentarai
});}(jQuery));