JAV IR NATO KARINĖS ŽVALGYBOS DOKUMENTŲ NUTEKĖJIMAS KELIA NERIMĄ VAŠINGTONUI

image 5

image 5

JAV IR NATO KARINĖS ŽVALGYBOS DOKUMENTŲ NUTEKĖJIMAS KELIA NERIMĄ VAŠINGTONUI
7 Balandis 2023 pagal Larry Johnson

image 5
image 5

Donbaso devuškos paskelbtas dokumentas
Vašingtonai, jūs turite problemą. Šiandien vėlai vakare pasklido žinia, kad į internetą pateko nauja įslaptintų dokumentų partija, ir Bideno administracija grumiasi, kad užklijuotų pleistrą ant siurbiančios krūtinės žaizdos. (Atkreipkite dėmesį, kad aukščiau pateiktas vaizdas buvo iš ankstesnės publikacijos ir yra visame „Twitter” ir „Telegram”).

Penktadienį socialiniuose tinkluose pasirodė nauja įslaptintų dokumentų partija, kurioje, atrodo, išsamiai aprašomos Amerikos nacionalinio saugumo paslaptys nuo Ukrainos iki Artimųjų Rytų ir Kinijos, sukėlusi nerimą Pentagonui ir įnešusi sumaišties į situaciją, kuri, regis, Bideno administraciją užklupo netikėtai.

Pareigūnų teigimu, nutekinimo mastas – analitikai teigia, kad galėjo būti gauta daugiau nei 100 dokumentų – ir pačių dokumentų slaptumas gali padaryti didžiulę žalą. Vienas aukšto rango žvalgybos pareigūnas šį nutekinimą pavadino „košmaru „penkioms akims”, turėdamas omenyje Jungtines Valstijas, Didžiąją Britaniją, Australiją, Naująją Zelandiją ir Kanadą, vadinamąsias „penkias akis”, kurios plačiai dalijasi žvalgybos informacija.

Naujausi dokumentai buvo rasti „Twitter” ir kitose svetainėse penktadienį, praėjus dienai po to, kai aukšto rango J. Bideno administracijos pareigūnai pareiškė, kad tiria galimą slaptų Ukrainos karo planų nutekėjimą, įskaitant Ukrainos oro gynybos pajėgumų įvertinimą.

Viena skaidrė, datuota vasario 23 d., pažymėta „Secret/NoForn”, o tai reiškia, kad ja neturėjo būti dalijamasi su užsienio šalimis. buvęs Pentagono aukšto rango pareigūnas Mickas Mulroy’us sakė, kad įslaptintų dokumentų nutekėjimas yra „reikšmingas saugumo pažeidimas”, galintis trukdyti Ukrainos kariniam planavimui. „Kadangi daugelis šių dokumentų buvo nuotraukos, atrodo, kad tai buvo sąmoningas nutekinimas, kurį atliko asmuo, norėjęs pakenkti Ukrainos, JAV ir NATO pastangoms”, – sakė jis.

Iš anksto pasakysiu, kuo tikiu – šie dokumentai yra autentiški, o nutekinimas tikriausiai įvyko ne iš NATO šalių. Kodėl? Nes keli iš jų pažymėti „NOFORN”, o tai reiškia, kad taip pažymėti dokumentai skirti tik JAV akims. Kitaip tariant, neskirtini užsieniui, pavyzdžiui, Jungtinei Karalystei, Prancūzijai, Vokietijai ir ypač Ukrainai. Štai vienas NOFORN dokumento pavyzdys:

image 10 1024x640 1
image 10 1024×640 1

Pažvelkite į apatiniame kairiajame kvadrante esantį skyrių. Šio dokumento data yra 2023 m. kovo 1 d. Jame pateikiamas sąrašas sąjungininkių šalių, kurios teikia Ukrainos pajėgoms įvairių ginklų sistemų ir kitų karinių įgūdžių mokymus. Nustebau sužinojęs, kad pagal šį dokumentą didžiąją dalį mokymų vykdo Vokietija.

Kai kas spėliojo, kad tai yra sąmoningas JAV nutekinimas, siekiant „suklaidinti” rusus. Atsiprašome vaikų, tai nesąmonė. Šiuose dokumentuose atskleistos informacijos Rusijos žvalgybos analitikai nepriims už gryną pinigą. Jie juos sugretins ir palygins su savo sukauptais patikimais žvalgybos duomenimis, kad patvirtintų arba įvardytų kaip dezinformaciją. Esu įsitikinęs, kad Rusijos generalinis štabas rengia tokias informacines ataskaitas savo lauko generolams. Rusai nesėdi pasyviai laukdami JAV žvalgybos duomenų.

Kiti mano, kad Rusijos žvalgyba nutekino šią informaciją, siekdama pasėti nepasitikėjimą sąjungininkų gretose. Aš taip pat atmetu šį paaiškinimą, bet tai nereiškia, kad tai reali galimybė. Jei Rusija tai padarė, ji rizikuoja atskleisti, kad turi turto ar turto JAV gretose. Pateikus tokią informaciją, įtariamiems kaltininkams kiltų karštis, be to, galėtų būti atskleistas JAV karinis personalas, šnipinėjantis Rusijai. Kokia paskata Rusijai kelti įspėjamąją vėliavą, kad sulauktų tokio Jungtinių Valstijų dėmesio?

Vienas iš galimų motyvų – priversti JAV kontržvalgybos darbuotojus sekti jų uodegą ir atlikti tyrimus, kurie sužlugdytų JAV karinį planavimą ir paramą Ukrainai. Galimas dalykas, bet apverskite tai. Jei Jungtinės Valstijos arba viena iš NATO šalių turėtų aktyvų Rusijos generaliniame štabe, ar patartumėte Vakarams socialinėje žiniasklaidoje paskelbti slaptos ir visiškai slaptos Rusijos karinės žvalgybos informaciją, kad pabandytų sukelti chaosą jų pusėje? Arba ar laikytumėte šią informaciją paslaptyje ir žinotumėte, kad skaitote Rusijos žaidimo vadovėlį ir potencialiai galite pasipriešinti jų veiksmams neatskleisdami savo turto? Kas gerai žąsiai, tas gerai ir gandrui.

Iš pradžių buvau linkęs manyti, kad ši informacija nutekėjo iš vienos iš NATO partnerių. Bet paskui pamačiau, kad yra ir visiškai slaptų (TOP SECRET), ir slaptų (NOFORN) dokumentų. Todėl labai mažai tikėtina, kad kuris nors iš NATO partnerių turėjo prieigą prie šio dokumentų rinkinio.

Svarbiausias klausimas – kas turėjo prieigą? Įrodymai rodo, kad tai galėjo padaryti kas nors iš JAV kariuomenės ar žvalgybos bendruomenės. Svarbu suprasti, kad SLAPTAI dokumentai neskelbiami VISIŠKAI SLAPTAI sistemose. TS medžiaga yra atskiroje platformoje. Labiausiai tikėtinas scenarijus (bet ne vienintelis) yra tas, kad asmuo ar asmenys atspausdino šiuos dokumentus vienoje iš JAV įslaptintų patalpų ir slapta juos pašalino. Belieka nustatyti, ar kaltininkas ar kaltininkai šnipinėja rusams, ar veikia savo noru. Jūsų spėjimas toks pat geras kaip ir mano.

Žmonės Maskvoje dėl to nėra labai susijaudinę. Galbūt jie yra puikūs aktoriai, o gal supranta, kad šios medžiagos paviešinimas nekeičia to, ką Rusijos kariuomenei reikia daryti mūšio lauke.

Maskva jau žino, kad JAV ir NATO dalyvauja Ukrainos konflikte, penktadienį CNN sakė prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai. Dmitrijus Peskovas atsakė į klausimą apie internete pasirodžiusius amerikiečių karinius dokumentus.

„Neturime nė menkiausios abejonės dėl tiesioginio ar netiesioginio JAV ir NATO dalyvavimo Rusijos ir Ukrainos konflikte”, – paaiškino atstovas spaudai.

„Šis dalyvavimo lygis palaipsniui didėja”, – pridūrė jis. „Mes stebime šį procesą. Na, žinoma, tai komplikuoja visą istoriją, tačiau negali turėti įtakos galutiniam specialiosios operacijos rezultatui.”

https://t.me/DonbassDevushka/53406
Mane stebina tai, kad nė viename iš paskelbtų dokumentų, kuriuos mačiau (o mačiau tik mažiau nei 5 proc. medžiagos), nepateikiama jokių reikšmingų įžvalgų apie tai, ką JAV ir NATO supranta apie Rusijos pajėgumus. Atrodo, kad šiuose dokumentuose aprašytuose planuose ir veikloje neatsižvelgiama į tai, kokius tvirtus karinius pajėgumus Rusija gali panaudoti, kad pasipriešintų JAV ir NATO planams Ukrainoje.

Prisimenate praėjusių metų spalio mėn. Ukrainiečiai bandė persikelti per Dniepro upę ir užpulti Zaporožės atominę elektrinę. Rusai sustabdė 600 žmonių pajėgas, mažiausiai 90 žmonių žuvo, teigiama šiandien „UK Times” paskelbtame pranešime:

Šio nutekinimo poveikis paprastas – jis sukels chaosą JAV operatyvinėje grupėje, kuriai paskirta misija remti karą Ukrainoje. Atsakingų asmenų suradimas ir nubaudimas nepakeis žalingo poveikio JAV pastangoms. Įtariu, kad rusai griebia maišus su popkornais, kad galėtų pasimėgauti prasidėjusiu šūdų šou.

New Leaks of U.S./NATO Military Intelligence Documents Alarms Washington

Facebook komentarai
});}(jQuery));