Jau ir bankai ėmėsi teroro prieš laisvą spaudą

luminor02 1

luminor02 1

Ekspertai.eu siejami su terorizmo finansavimu ir pinigų plovimu

Paskelbta: 2022-09-05 13:51 Autorius: ekspertai.eu

Bankas LUMINOR, kuriame VšĮ „Ekspertai.eu“ turi atsiskaitomąją sąskaitą, informavo, kad vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais ir vykdydami nacionalinių bei tarptautinių organizacijų rekomendacijas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityse remdamiesi jais, taiko rizikos vertinimu pagrįstą klientų stebėsenos metodą.

„Atsižvelgdami į tai, kad atlikus jūsų, VŠĮ „EKSPERTAI.eu“, rizikos vertinimą buvo nustatytas mums nepriimtinas rizikos lygis (įvertinus turimą ir / ar naujai gautą informaciją), priėmėme sprendimą nutraukti visas su jumis sudarytas banko sąskaitos sutartis ir uždaryti visas jūsų vardu atidarytas banko sąskaitas“, – rašoma LUMINOR pranešime.

Informuojama, kad „Luminor Bank AS, identifikavimo kodas 11315936, įregistruotas Estijos Respublikoje, kuris Lietuvos Respublikoje veikia per Luminor Bank AS Lietuvos skyrių, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatomis ir vykdydamas nacionalinių bei tarptautinių organizacijų rekomendacijas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityse, tęsdamas dalykinius santykius su klientu taiko rizikos vertinimu pagrįstą metodą. Vadovaujantis Įstatymo 29 str. 1 d. 2 p., finansų įstaigos privalo nustatyti atitinkamą vidaus politiką ir vidaus kontrolės procedūras, susijusias su rizikos vertinimu, rizikos valdymu, atsižvelgiant į šio straipsnio 2 dalyje nustatytas rizikos rūšis“.

„Sprendimas priimtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 9 str. 18 d., Luminor paslaugų teikimo bendrųjų taisyklių (toliau – Taisyklės) 24 ir 65 punktais, bei Luminor mokėjimo paslaugų teikimo sąlygų (toliau – Sąlygos) 13.7 punktu (su Taisyklėmis ir Sąlygomis, kurios yra neatskiriama banko sąskaitos sutarties dalis“, – rašoma banko LUMINOR pranešime.

Nurodoma, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ sąskaitos uždarymo procesas bus pradėtas 2022 m. spalio 3 d.

„Jei turėsite daugiau klausimų, susisiekite su mumis tel. +370 523 93444“, – rekomendavo LUMINOR.

Paskambinus nurodytu telefonu, atsakingas banko LUMINOR darbuotojas nieko daugiau paaiškinti negalėjo.

Ekspertai.eu primena, kad pats bankas LUMINOR iš tiesų pats buvo įsivėlęs į stambias pinigų plovimo istorijas, apie tai nemažai skelbė ir nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida:

luminorrr
ekspertai.eu komentaras3 07

VšĮ „Ekspertai.eu“ iš banko LUMINOR nėra gavę informacijos, pagrindžiančios jų teiginius apie pinigų plovimą ir teroristų finansavimą.

Todėl laikomasi nuomonės, kad bankas LUMINOR meluoja ir šmeižia VšĮ „Ekspertai.eu“.

Dėl šios priežasties rengiamas ieškinys į teismą, siekiant apginti įstaigos reputaciją ir taip teisinėmis priemonėmis kovoti su užsienio banko LUMINOR savivale.

Susiję:

Bankas „Paysera LT“ pranešė, kad VšĮ „Ekspertai.eu“ vykdo neteisėtą veiklą

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));