J. Sabatausko pranešimas: „Jeigu bus komisija dėl „tulpių“ – galėčiau jai liudyti“

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojo J. Sabatausko pranešimas: „Jeigu bus komisija dėl „tulpių“ – galėčiau jai liudyti“

2018 m. gegužės 8 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 

 

Žiniasklaidoje paviešinti elektroninio susirašinėjimo tarp buvusio Seimo nario ir Lietuvos Prezidentės epizodai palietė ir kai kuriuos socialdemokratus, konkrečiai – Julių Sabatauską. Jie susieti su generalinio prokuroro skyrimo istorija.

 

„Turiu pasisakyti dėl mano kartu su Seimo nariais S. Šedbaru ir V. Gailiumi inicijuoto įstatymo projekto, kad generalinio prokuroro kandidatūrą parenka ne Prezidentas, o Vyriausybė. Seimas pritaria, o Prezidentas skiria“, – spaudos konferencijoje Seime pareiškė socialdemokratas Julius Sabatauskas.

 

Tuo metu iš el. pašto tulpės@lrpk.lt paviešintuose laiškuose rašoma: „Atrodo, kad Sabatauskas pats nori tapti GP arba gauti kokį nors postą…“, „Sabatauskas pats postų nori, norėjo būti ministru, tai dabar kerštauja. Gerai, kad pradedate kritikuoti valdančiuosius“.

 

„Būdamas socialdemokratas, laikausi pozicijos, kad Lietuva turi būti parlamentinė respublika. Ne vienos politinės ar interesų grupuotės interesų atstovavimas, bet tik nuolatinis kompromisas tarp plačiausių visuomenės grupių gali išlaikyti politinę sistemą darnią, stabilią ir demokratinę“, – sako Seimo narys.

 

Pasak J. Sabatausko, vienasmeniai sprendimai, nuolatinis tik savo požiūrio ir interesų primetinėjimas, nesugebėjimas dirbti kartu su tautos išrinktaisiais, nors asmeniškai nepatinkančiais politiniais lyderiais, negebėjimas derinti politinių pozicijų veda tik į valstybės institucijų delegimitizavimą ir piliečių nusivylimą, kuris prisideda ir prie emigracijos.

 

Spaudos konferencijoje J. Sabatauskas priminė generalinio prokuroro skyrimo istoriją 2015 metais, kai Prezidentė D. Grybauskaitė susitikusi su Seimo valdyba pareiškė, kad turi specialiųjų tarnybų pažymą, jog trys Seimo nariai (J. Sabatauskas, V. Gapšys ir B. Bradauskas) kartu su kriminalinio pasaulio atstovais Kaišiadoryse derino veiksmus prieš balsavimą Seime dėl generalinio prokuroro skyrimo.

 

Visos specialiosios tarnybos oficialiai raštu paneigė turinčios tokią informaciją ar ją pateikusiosios Prezidentei. Visos oficialiai patvirtino, kad J. Sabatausko atžvilgiu nebuvo imtasi jokių tyrimų ir nesurinkta jokios kompromituojančios informacijos. Galiausiai Prezidentūra pateikė paaiškinimą: „Informacija Prezidentūrą pasiekia  įvairiai – ir iš žmonių, ir iš institucijų, ir įvairiais kanalais: elektroniniu paštu, skambučiais. Visa ji perduodama atitinkamoms tarnyboms.“

 

„Dabar, paskelbus dalį tekstų iš elektroninio pašto tulpės@lrpk.lt, tampa aišku, kaip gaminamos „fake news“, darančios realų poveikį valstybės funkcionavimui“, – sako J. Sabatauskas.

 

„Problema yra tai, kad aukščiausias šalies pareigūnas vadovaujasi nepatikima, nepatikrinta informacija ir jos pagrindu priima sprendimus. Čia galima įžvelgti piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo požymius. Kadangi susirašinėjimas iš ir į elektroninį paštą tulpės@lrpk.lt turi esminę reikšmę išaiškinant ir kitus galimus pažeidimus, matau būtinybę ištirti galimus piktnaudžiavimus. Jeigu Seime dėl to bus sudaryta komisija, galėčiau jai liudyti“, – sako Seimo narys.

 

Spaudos konferencijoje socialdemokratas Julius Sabatauskas paviešintą Valstybės saugumo departamento medžiagą apie verslo grupuotės ryšius su politikais laiko bandymu skandalingais faktais pridengti „tulpių“ pašto istoriją.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));