Ištiko šokas matant vaikystės kiemo draugus tapusius sisteminiais siurbėlėmis

kai

kai

Žmonės niekada neturės kiaušų boikotuoti Ignitis…
Nors ir kaip ESO ir Ignitis besityčiotų iš klientų.
Dabar kai Lietuvą drebina elektros liberalizavimas, manau aktualu bus pasidalinti kokią patirtį turėjome tik grįžę iš Amerikos į Lietuvą 2012 metais.
Kitiems būtų gėda apie tai kalbėti…. o aš gėdos jausmo neturiu.
Kai atvykau į man priklausantį namą lauke buvo tik apie -30c…
Namuose viskas buvo susproginėję ir mano kvailas optimizmas manė jog pakūręs seną malkinį pečių sugebėsiu pernakvoti savam name.
Suradau kirvį, malkų ir degtukų… kol jas kapojau buvo šilta. Bet užkūrus pečių namie nei kiek šilčiau nesidarė. Pradėjo šalti rankos, kojos, o iPhone ir kompiuteris nuo šalčio net nebeįsijungė.
Drebėdamas nuo šalčio pasiekiau Perkūno namus (viešbutis mano gatvėje) kur mane paskaitė už bomžą… bet turėjau dokumentus ir prisistačiau kaip kaimynas tuomet įleido. Iš gailesčio kambarį suteikė už pusę kainos, tik 130 litų…
Taip prasidėjo mano pirmos dienos Kaune, kuris iš ties nei kiek man nepriminė Amerikos ir Chicago.
Po kelių dienų sulaukiau skambučio iš Lesto (dabar ESO)… nieko net neįtaręs blogo leidau jiems atvykti neva pakeisti elektros skaitliuką.
Atvyko jaunas vyras ir jį įleidau į tą mano apleistą namą kuriame nei kojos nebuvo paskutinius 6 metus…
Namų sienos buvo apipelėjusios, visur atrodė kaip po karo. Bet jis vis tiek norėjo pakeisti tą elektros skaitliuką. Po kokios valandos jis mane pasikvietė ir pasakė kad turim bėdą… mano skaitliuko plombos yra pažeistos. Gal jis tas plombas pats per tą valandą ir pažeidė…aš to pasakyti negaliu. Bet jis man sako tau bus nemalonumai dabar. Aš tuomet darbuotoją painformavau jog nieko blogo nesu padaręs ir jokios baimės neturiu. Tuomet jis paskambino, kad atvyktu dar vienas darbuotojas ir atvežtų elektros skaitiklį… pasirodo jis atvykęs pakeisti skaitiklio atvyko kyšiuko, nes jokio naujo skaitiklio su savimi neturėjo.
Mėginimas žmogui paaiškinti, jog 20 metų manęs Lietuvoje nebuvo… tik sukėlė tą tokį nesuprantamą abejojantį savo elgesiu žvilgsnį ant jo veido, bet jis ir toliau, kaip poterius varė savo litaniją.
Mane pradėjo gąsdinti, bet pinigų tiesiogiai nereikalavo. Tuomet jie pamatė, kad jų aš ir nesiūlau pasakė jog supranta situaciją ir tik dokumentuos jog taip nutiko ir tuo viskas pasibaigs.
Bet po dienos sulaukiau skambučio iš AB Lesto Aldo Pociaus… pasikvietė mane šis klounas vaidinantis viršininką į savo kabinetą ir pradėjo man aiškinti kaip man blogai pasibaigs, kaip aš sumokėsiu kosmines sumas arba galiu su juo susitarti vietoje už 15,000 litų.
Pasijuokiau ir išėjau.
Po kiek tai dienų gavau AB Lesto pretenziją sumokėti vieš 8000 litų. Tuomet paskambinau visiems AB Lesto vadovams kurių tik telefonus radau ir pasakiau jog paviešinsiu tokį reketą. Kaip suprantu jie persigando ir viskas kaip ir nustojo.
Bet likus mėnesiui iki 3 metų… man paštininkas įteikė kvietimą į teismą. Teisme iš manęs reikalavo apie 1999 litų.. iš kurių virš 1000 ir taip jau buvau sumokėjęs… nes nesinorėjo likti be elektros.
Atvykęs į teismo salę išvydau ten Sonatą Skučienę… teismo sekretorę kurios mama man yra skoloje pagal to pačio teismo nutartį ir jau tuo metu tos teismo nutarties nevykdė. Šokas matant vaikystės kiemo draugus tapusius sisteminiais siurbėlėmis.
Paklausiau, kada mamytė ketina antstoliui skolą išmokėti… atsakymo taip ir nesulaukiau.
Teisėja pradėjo prieš mane kelti balsą ir tuomet aš supratau, kad čia iš ties ne joks teismas o kažkoksai susidorojimo cirkas. Kas vyko teisme pasidalinsiu nuoroda:
Apylinkės teismo nutartis:
Apygardos teismo nutartis:
Teismą informavau jog cirkas manęs nėra įdarbinęs ir jame dalyvauti nesiruošiu. Bylą fabrikuoti gali be manęs. Ir teismo salę palikau… teisėja dar ten sukandusi dantis kažką rėkė bet mano ramumas ir mandagumas matomai jai nedavė jokių kitų teisių.
Už akių teismą pralaimėjome, mane perdavė antstoliams ir man teko sumokėti už AB Lesto padarytą žalą, kurios niekas niekada taip ir neįrodė, nes pasirodo AB Lesto neprivalo to įrodyti ir gali tik pareziumuoti, o įrodyti jog gyvendamas Amerikoje nesinaudojau neveikiančiu Zil šaldytuvu įrodyti privalėjau aš pats…. bet mano intelektas neleido man taip nusiristi ir rietis su tokiais šlykštynėm kurie nesuprantamai kokiu tikslu tą bylą iškėlė.
Iki šiol nesuprantu kaip valstybė leidžia taip skalpuoti savo piliečius ir elektros tiekimo bendrovė gali tapti tokią nesąžiningą veiklą vykdanti bendrovė? Kaip mes iki to priėjome? Kaip mes leidome, kad dabar iš mūsų tyčiotųsi su nepagrįstais kainų kėlimais ir elektros rinkos liberalizivimais trigubom kainom?
Facebook komentarai
});}(jQuery));