Ispanijoje lietuvių laukia alinančios darbo sąlygos

Ispanijoje lietuvių laukia alinančios darbo sąlygos

Ispanijoje gyvenantys ir pomidorų plantacijose dirbantys lietuviai skundžiasi – anksčiau buvo lengviau. Dabar jie yra daug labiau išnaudojami, o ir dirbti į Ispaniją atvyko ne iš gero gyvenimo – Tėvynėje nebuvo nei darbo, nei pinigų.

 

„Dabar iš vis kažkaip tai pradėjo spausti. Viršininkas yra pasakęs, kad jeigu nenori dirbti – eik pro duris lauk, yra šimtai kitų“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos Ispanijoje dirbantis lietuvis.

 Raimondas Vitkauskas į Ispaniją atvyko prieš šešioliką metų. Lietuvis tikėjosi, kad saulėta šalis taps tikra pinigų kasykla, kad čia bus įmanoma susirasti darbą pagal specialybę.

 „Dirbau Lietuvoje melioracijoje, paskui gelžbetonio įmonėje 9 metus. Visi maždaug 1999 pradėjo važiuoti čia. Na ir aš atvažiavau čia su žmona, vaikus palikom pas močiutę“, – laidoje pasakos R. Vitkauskas.

 Nuo pat pirmos emigracijos dienos lietuvis lenkia nugarą – dirba šiltnamyje pomidorų plantacijose ir per daugelį metų nesusitaupė nei vieno cento, nors uždirbdavo ir po porą tūkstančių eurų per mėnesį.

 Šiltnamyje Raimondas prarado sveikatą – tapo nedarbingu, sunkiai juda, nes patyrė nugaros traumą: „Dirbau su traktoriumi plantacijoje 10 metų, nes yra vibracinė liga ir visas stuburas „pareina“.

 Raimondas laidoje sakys – ispanai išnaudoja imigrantus. Lietuviai jiems – kaip vergai. Turi dirbti pačius juodžiausius darbus. Šiltnamių savininkai moka cenuts, o patys sau kraunasi milijonus.

 „Kur aš dirbau tiek metų, tai ispanai ateina padirbti tiktai mėnesiui laiko ir išeina, nes neįmanoma“, – apie darbo sąlygas Ispanijoje pasakos Raimondas.

 

Žiemą darbo sąlygos nėra tokios baisios, tačiau vasarą pomidorų šiltnamiai įkaista iki 50 – 60 laipsnių karščio. Ne vienam tautiečiui toks alinantis darbas pirtyje yra pasibaigęs tragiškai.

 Šiltnamyje darbuojasi ir Raimondo žmona Gema Vitkauskienė. Gemutė turi tampyti  40 – 50 kilogramų sveriančias pomidorų dėžes. Lietuviai sako, kad tai yra vienintelis darbas ir jokių kitų čia nėra.

 Visą istoriją apie Ispanijoje dirbančių lietuvių porą žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GEDIMINAS MALAŠKEVIČIUS, LNK TV

Facebook komentarai
});}(jQuery));