Išminavimo batalione daug sprogmenų dingo „netyčia”

Juozo Vitkaus išminavimo batalione prie sprogmenų apskaitos dirba neadekvatūs asmenys, praneša Generalinė prokuratūra

Kristina Sulikienė

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus išminavimo batalione pastebėjus sprogmenų trūkumą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Generalinė prokuratūra yra ta įstaiga, kuri Madamei paliepus, jai panorėjus, išteisins bet ką.  Prisiminkime skiepų bylą. Taigi, šiandien jau GP atstovė  praneša, jog sprogmenys greičiausiai pavogti netyčia – nes trūkumas susidaręs dėl NETINKAMOS APSKAITOS.

Taigi, draugai prisiekusieji – Išminavimo batalione prie sprogmenų apskaitos dirba visiškai neadekvatūs asmenys, jie nesugeba atlikti paprastų matematinių veiksmų, kaip 2 kilogramus trotilo pridėti prie 2 kg trotilo, todėl susidaro trūkumas. O vėliau tas trūkumas atsiranda kad ir Lukiškių aikštėje, arba kuriam nors rūsiuke, juk reikia atsikratyti. 

O gal tas netyčinis trūkumas atsiduria kurio nors kariškio sandėliuke, ir išminavimo bataliono profesinės tarnybos kariai tampa netyčiniais teroristais? O galgi kariai prekiauja sprogmenimis – ir tokiu būdu užsidirba keletą kitų algų, aišku, iš mūsų visų sumetamų pinigų – nes  RUSAI PUOLA – GELBĖKIT. 

Šiame batalione totalus bardakas, o štabo viršininkas aplink save buria berniukų korpusą, kurie bėga iš NATO pratybų, tokiu būdu yra NETYČIA klastojami netgi darbo laiko apskaitos žiniaraščiai (2014 metais 2 berniukai pabėgo iš pratybų „Žaibo kirtis“, jų metu dalyvavo „Bike show millenium“, o vienas susimušė prie IKI parduotuvės Ramučiuose. Ir viskas kareivinių režimo -24 valandų per parą pratybų – metu  (tai padidintas tarnybinis tarifas, mokama net už miego valandas). Lietuvos kariuomenė šiems išminavimo berniukams turėjo pretenzijų, kodėl jie paviešino savo nusikaltimus – LK neturėjo pretenzijų,kodėl jie atliko nusikaltimą – pasišalino iš tarptautinių pratybų, kareivinių režimo, padėjo suklastoti darbo laiko apskaitos žiniaraščius.)

Kadangi ten, kur bardakas, dirba jokia tvarka neatsakantys asmenys, kitaip tariant, nepakaltinami, tai Generalinė prokuratūra ėmėsi šių asmenų gynimo veiklos: neva trotilo nemokėjo suskaičiuoti, todėl susidarė trūkumas.

Tačiau Lietuvos kariuomenė – ne JAV, kur priima ir vidutinio intelekto, taigi, su IQ 99, mūsų reikalavimai aukštesni.

Taigi, klausimas Vyriausiajai karinių pajėgų vadei Daliai grybaquskaitei: ar normalu, kad prie sprogmenų apskaitos dirba asmenys, nemokantys aritmetinės formulės 2+2=4?

2 kg trotilo plius 2 kg trotilo, yra lygu 4, o ne 1 kg. 

Čia pamąstymas Daliai Grybauskaitei.

Juk ji Vyriausioji ginkluotųjų pajėgų vadė, ji ir atsako už sprogmenų dinginėjimą, juk Rusija teroristinė šalis, Lietuva, jau 10 metų nevykdanti EŽTT sprendimo L. Byloje, ir 6 metus Pakso byloje – demokratijos viršūnė, o išminavimo batalione, taip išeina, dirba nepilno intelekto asmenys – nemokantys tinkamai vesti sprogmenų apskaitos, kas yra intelekto trūkumas, proto defektas, o toks proto defektas yra pavojingas visuomenei.

Visais atvejais greičiausiai bus bandoma užkrauti atsakomybę ant bataliono vado plk. ltn Jurskio – bet ne jis palaimino štabo viršininką Eglandą Višinskį, kuris buria berniukų kuopą, mėgsta žaisti futbolą, ir netgi dirba futbolo komandos treneriu, nors profesinės karo tarnybos kariams draudžiama dirbti kitą ne su LK susijusį darbą, turi netgi laisvalaikio klubą „Partizanas“.

Ne vadas kursto žemiausios grandies karius negerbti vadų, ir statuto. 

Eglandas Višinskis – dirbantis su teisėsauga žmogus (porą kartų darė provokacijas ir mano aplinkoje – vieną kartą pats netgi apsimetinėjo klientu, atvyko tarnybos metu, be uniformos; šiais metais man atsiuntė berniuką, kuris vaidino vatnyką, buvo rusiškos kilmės, visą laiką agitavo už Rusiją, Putiną, nenatūraliai skambėjo…),todėl generalinis naujasis bevalis jo nelies. Bet kaip tai padeda visuomenės saugumui – štai tokie bardakai Išminavimo batalione, juk kalbame apie sprogmenis, o mums, visuomenei, bandoma paaiškinti, jog kariuomenėje dirba tokie neadekvatūs ir praktiškai psichiškai nestabilūs asmenys, kurie nežino, kiek sprogmenų išduota, ir kiek priduota, nors tokio pobūdžio batalione kiekvienas gramas yra svarbus?

Po labai didelės aviacinės bombos Vilniaus centre išminavimo pastebėtas puolimas prieš Išminavimo bataliono vadovybę. „Gynybos ekspertas“ Saldžiūnas parašė, jog kariuomenėje nėra tualetinio popieriaus – ir nurodė išminavimo batalioną. Bet to popieriaus niekada ir nebuvo, tai nėra naujiena – visoje LK nėra tualetinio popieriaus, nes išvogta iki paskutinio cento.Todėl netgi aukšti vadai į pratybas vyksta su savo popieriumi, ir tai laikoma norma. O verkti, kad sekmadieniais neturi kuo nusivalyti, kai už bataliono tvoros yra parduotuvė – žema ir kvaila. Maximoje 4 ritinėliai kainuoja 26 centus, čia tau ne Ruklos miškas, kur nėra jokios parduotuvės. Čia buvo puolimas prieš išminuotojus, nes jie didvyriškai atlaikė ekstremalią situaciją Vilniuje. 

Berniukų korpusas tegul muilu ir aliejumi pasitepa, juk ten lendama be muilo į vieną vietą, norint įtikti…

Neatmestina, jog  su teisėsauga dirbantys „berniukai“ tyčia galėjo vaginėtgi trotilą, iš prokuratūros turėdami „indulgenciją“ – jūs tik vokit, ir jums nieko nebus.

Tačiau tokiu atveju kyla klausimas apie Evaldo Pašilio suvokimą apie savo veiklą – ar tikrai generalinis prokuroras turi išsukinėti trotilo vagis? Kariams yra atliekama psichiatrinė ekspertizė, tikrinamas intelektas, minimalus gebėjimas atlikti matematinius skaičiavimus. Į LK negali patekti žemesnio negu vidutinis intelektas asmenų. Toks paaiškinimas, kad kažkas netyčia netinkamai skaičiavo trotilą, nėra paaiškinimas, o sukelia tik dar daugiau abejonių, jog yra dangstoma visa sukčiavimo ir nusikaltimo schema Juozo Vitkaus išminavimo batalione. Ir ši schema, matyt, jau daugelį metų yra žinoma.

Karys preziumuotina, jog yra aukštų intelekto gebėjimų, todėl tokia versija tyrime, kad jis negebėjo atlikti matematikos veiksmų – iš karto atmestina, o pati Generalinė prokuratūra turėtų baigti teisinti ir dangstyti trotilo vagis. Nes ikiteisminio tyrimo duomenų klastojimas irgi yra nusikaltimas. Jeigu vadovybė kreipėsi, jog atlikta sprogmenų vagystė – ir turi būti tiriama vagystė, nes vadovybė matyt nori pamokyti vagišius, kad kitiems nebebūtų tokios paskatos vaginėti iš bataliono. GP elgiasi netinkamai, nes toliau skatina karius vogti, ir išmokti pasiteisinti negebėjimu skaičiuoti. 

Daliai Grybauskaitei laikas pagalvoti apie Karinės prokuratūros įkūrimą, nes niekur pasaulyje šaudmenų vagysčių netiria civilinė prokuratūra, kuri nelabai apie tai gaudosi. Kas čia per kryžminio teisingumo hibridinė santvarka Lietuvoje – niekas jau daug metų negali paaiškinti. Juk generalinis prokuroras neturi karinio laipsnio, ir jo įleisti į batalioną kariams nebūtina, jie gali jam užtrenkti vartus, ir atstatyti automatus. Ne gali, o privalo. VSD – lygiai tokia pati įstaiga: vidaus tarnybos, kuri kartais tiria karinių objektų (slaptų karinių kalėjimų) egzistavimą, ir nieko negali ištirti, nes niekas informacijos neteikia, ir neprivalo to daryti. Laikas atskirti karines ir civilines struktūras.  

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));