Išleistuvių šventė: kai tėvai imasi organizatorių vaidmens

Išleistuvių šventė: kai tėvai imasi organizatorių vaidmens

 

 

Praėjusią žiniasklaidoje pasirodė susirūpinusios mamos laiškas dėl dukros išleistuvių. Tokie laiškai, pranešimai – ne naujiena, nes kasmet vasario-kovo mėnesiais pradedant galvoti apie abiturientų šventę, pasirodo susirūpinusių tėvų žinutės ir nuomonės, kyla diskusijos, tačiau garsiai pasipiktinus, jokie sprendimai nepriimami. Tėvai susimoka po 200 Eur, išleistuvių šventė įvyksta, visi pamiršta, o kitos abiturientų laidos ir toliau tęsia tradiciją mokėti neadekvačias sumas už neaiškaus turinio šventes. 

 

„Didžiausia ir pirmoji klaida, kurią daro tėvai ir moksleiviai yra manymas, kad šventę geriausia organizuoti patiems be profesionalų pagalbos. Vyrauja nuomonė, kad organizatoriai labai brangūs. Norėčiau tam paprieštarauti, nes sudėjus tėvų ir organizatorių sąmatas, matyti akivaizdūs skirtumai“, – sako renginių organizavimo agentūros EVENT HOUSE vadovė Eglė Jasutytė – Mažintė. 

 

Anot pašnekovės, visų pirma reikėtų pagalvoti apie profesionalius renginio organizatorius, kadangi jie padės sutaupyti pinigų, kokybiškai paruoš renginio programą ir scenarijų, parinks tinkamus vedėjus pagal abiturientų poreikius, rekomenduos geriausias vietas šventei, tinkamiausius didžėjus, fotografus ir suteiks daug patarimų bei naudingos informacijos, apie kurią tėvai net nepagalvoja. Žinoma, renkantis savo šventės organizatorių labai svarbu pasikliauti rekomendacijomis ir atsiliepimais.

 

„Nors mūsų specializacija yra verslo ir valstybinių institucijų renginių organizavimas, tačiau vis daugiau tėvų, kreipiasi į mus dėl pagalbos organizuojant išleistuves. Labai džiaugiuosi, kad pamažu ateina suvokimas, kad tik dirbant su profesionaliais organizatoriais, pasiekiami geriausi rezultatai. Pati auginu dukrą, todėl perskaičiusi prieš kelias dienas žiniasklaidoje pasirodžiusį vienos abiturientės mamos laišką, sunerimau, jog tėvų suburti organizaciniai komitetai, kurie imasi išleistuvių šventės organizavimo, renka labai solidžias sumas ir renginio sąmatos sudaromos nepagrįstai didelės. Klausimas, ar tai vyksta iš nežinojimo kaip organizuojami renginiai, ar dėl kokių kitų ketinimų?“ – sako renginių organizatorė. 

 

EVENT HOUSE renginių agentūros vadovės teigimu, tėvai imdamiesi organizatorių vaidmens pralošia daugelyje vietų. Pirmiausia, gerokai permoka už perkamas paslaugas. Ilgalaikis bendradarbiavimas su įvairiais tiekėjais, renginių vedėjais, muzikantais ir kt., leidžia organizatoriams pirkti paslaugas gerokai palankesnėmis kainomis. Renginio kokybė dažnai kenčia, nes pasirenkami nepatikrinti tiekėjai, užsakovas nežino kaip juos teisingai atsirinkti, kokius kriterijus turi atitikti renginio vieta, vedėjas, atlikėjai, garso režisieriai, šviesų dailininkai, fotografai, restoranai ir pan. 

 

„Ne kartą yra tekę įrodinėti, kad tėvų pasirinktas puikus vestuvių ar asmeninių fotosesijų fotografas, yra visiškai netinkamas renginiams. Daugelis nesupranta skirtumo, kad renginių fotografavimo specifika yra visiškai kitokia nei fotosesijų, o pasirinkus netinkamą fotografą ir gavus nekokybiškas šventės nuotraukas, jaučiamas didelis nusivylimas, nes išleistuvės visgi tik kartą gyvenime. Tai vienas iš daugelio pavyzdžių, kai pasirenkamas netinkamas paslaugų tiekėjas. Jų galėčiau vardinti bent kelias dešimtis…” – teigia E. Jasutytė – Mažintė.

 

Fotografas Augustinas Žukovas pritaria: „Renginių fotografui svarbu improvizuoti, laiku atsidurti tinkamoje vietoje, pagauti akimirkas, veiksmo metu matyti, koks kampas bus tinkamiausias geram kadrui, kur krenta šviesa. Pavyzdžiui fotografams, kurie dirba tik studijose, yra be galo sunku dirbti renginiuose su koncertiniu apšvietimu. Renginių fotografai turi būti lankstūs ir greitai orientuotis aplinkoje. Kai abiturientų tėveliai per pažįstamus randa „labai gerą” fotografą, tai nebūtinai reiškia, kad jis bus geras ir renginių fotografavime. Lygiai taip pat ir su profesionaliu kulinaru: jei jis geras, tai nereiškia, kad ir konditerijoje gamins stebuklus. Samdant fotografą išleistuvėms, rekomenduočiau samdyti ne vieną, o du fotografus, nes vienam yra labai sudėtinga nufotografuoti tiek dieninę dalį, tiek vakarinę dalį su dideliu kiekiu žmonių, kai padaroma iki 1000 kadrų.”

 

Tomas Tracevskis, profesionaliai vedantis renginius daugiau nei 10 metų, taip pat pritaria, kad šventes reikia patikėti profesionalams. „Mano nuomone privalu pasitikėti renginių organizatoriais ir patikėti jiems renginio organizavimo darbus. Tam yra kelios svarios priežastys – tai skaidri sąmata, subalansuoti pasirinkimai. Dar noriu atkreipti dėmesį į programą, nes daugiau – nėra geriau. Dažnai daroma klaida, kai programa „pergrūsta”. Žmonės permoka, užsisako per daug pramogų, veiklų, pavargsta ir nebelieka laiko tarpusavio bendravimui. Taip pat siūlau vengti „pats groju ir vedu” tipo vedėjų arba visiškai vedėjo atsisakymo. Nekoordinuojamas renginys „supleškins“ Jūsų pinigus ir paliks tik chaosą bei kartėlį“ – sako renginių vedėjas Tomas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));