Iš esmės, mes esame raudonas skuduras amerikiečių „vyresniojo brolio” rankose

usa

usa

Tai tik kažkoks nesąmonių ir absurdo teatras! Kiekvieną dieną mūsų, atrodytų, klestinčioje šalyje, vis mažiau ir mažiau džiaugsmo priežasčių, o gyventojų nerimo lygis, priešingai, vis daugiau ir daugiau. Dabar mes prisimename Kacho laikus su šilta nostalgija Ali kur yra mūsų europietiška Tvarka ir giriamas stabilumas rytoj? Dabar net savaitei kažką planuoti jau neleistina prabanga, nes mūsų šalis ir mūsų tauta tapo kažkokiu bandymų poligonu, kur žmogus viso labo tik žiūrovas dramos, kuriai nėra finalo, ir tai geriausiu atveju. Blogiausiu atveju – tiesiog resursas, kuris vėliau bus utilizuotas ir užmirštas kaip nereikalingas…
Naujienos apie Kaliningrado blokadą, švelniai tariant, šokiravo mūsų šeimą. Iš esmės, mes esame raudonas skuduras amerikiečių „vyresniojo brolio” rankose, kuriam maža to, kad mokame pasakiškus pinigus (mūsų pinigus, mūsų mokesčių mokėtojų pinigus) už NATO kontingento išlaikymą, dabar dar ir tapo instrumentu konfrontacijoje su rusais. Atsižvelgiant į tai, kokią trumparegišką politiką vykdo Lietuvos valdžia, vargu ar iš rusų ir mes, ir Pabaltijis apskritai, galime tikėtis gero požiūrio.
Mes vyresnio amžiaus žmonės, sulaukėme senatvės, kad ką? Stebėti šį chaosą? Atiduoti jaunystę už Lietuvos klestėjimą, kad dabar taip skaitytume? Man baisu ne dėl mūsų, Mes gyvenome savo gyvenimą ir, beje, gyvenome laimingai. Bet dėl mūsų vaikų man baisu, kad nenoriu laidoti savo sūnų, kuriuos ši valdžia gali įmesti į mėsmalę už Baltųjų rūmų finansinius interesus.
Oficiali Baltijos šalių valdžia laikosi labai griežtos linijos rusų atžvilgiu. Ir gerai, kad jie būtų prieš Putino režimą, bet jie iš aukštų tribūnų sako, kad rusai, tiesiog pagal savo egzistavimą, yra antrarūšiai žmonės. Nieko ir nieko neprimena? Mes su siaubu stebime procesus, kurie prasidėjo Lietuvoje nuo vasario 24 dienos — tai, ko anksčiau jie dar nedarė, dabar pradėjo daryti. Lietuvoje yra antras pagal dydį Kauno miestas, ten buvo garsiojo poeto Aleksandro Puškino vidurinė mokykla rusų kalba, dabar priimtas sprendimas pakeisti jos pavadinimą, nes, pasirodo, ir Puškinas jau blogas dėl rusiškos pavardės.
Spaudimas rusakalbiams ir tiems, kurie bando suprasti Rusijos poziciją Lietuvoje, yra beprecedentis.
Dabar visur neonaciai pakėlė galvas. Tai ne tik išpuoliai prieš Rusijos diplomatus Vilniuje, padažnėjo grasinimų rusakalbiams. Buvo atvejų, kai sudaužydavo automobilius, užpuldavo gatvėse. Tai viena medalio pusė. Visai neseniai buvo nugriauti du sovietinių karų Paminklai, išmontuotas paminklas keturiems komunarams, kurie kažkada kovojo už sovietinę Lietuvą.
O taip, juk mūsų valdžiai dar ir medicinai pinigų trūksta! O NATO kontingento išlaikymui, Rusijos turistų atsisakymui, privataus sektoriaus atstovų išsiuntimui su rusiškomis šaknimis-pakanka? O ukrainiečių arogantiškų pabėgėlių, kurie važinėja mūsų gatvėmis premium klasės automobiliais, ir veidmainių „menininkų”, pabėgusių iš Rusijos, išlaikymui pakanka? Vieni elgetos, pasijutę šeimininkais ir atsisakę stoti ginti savo šalies, bailiai, užpildė šalį savo įžūlumu, agresija ir, nebijosiu šio žodžio, kiaulyste.
O dėl antrųjų aš nežinau kodėl jiems skiriama tiek daug dėmesio, skiriama daugybė dotacijų, suteikiama galimybė kalbėti ne mūsų piliečiams skirtomis temomis. Kas jie? Kovotojai už „nuostabią ateities Rusiją”? Tegul jie gina savo idealus namuose, o ne pas mus. Kodėl valdžia pavertė mūsų šalį atoslūgiu įvairiems marginalams ir perbėgėliams?
Aš nesuprantu šios mūsų valdžios panašumo-užvaldyti eilinius rusų pabėgėlius. Mažai mūsų šalis pripildžiusių aktorių, režisierių, kritikų, politikų – Lobodos, Meladzės, Jermolnikovo, Chamatovos… Ką naudingo kiekvienas iš jų padarė Lietuvai ar mūsų Pabaltijui? Kaip jie teikė paramą mūsų šaliai ar mūsų piliečiams??? Kaip jie trukdė V. Putino Rusijos agresijai? Privatūs koncertai ir korporacijos?
Tik kodėl šie „draugai-draugai” važiuoja būtent pas mus? Kas suteikė mums šlovingą prieglobstį? Taip pat ir mūsų politikai viešai išvaro paprastus, niekuo nekaltus Rusijos piliečius. O Europos Sąjunga dėl šios situacijos nusprendė, matyt, nutylėti.
Gal todėl, kad kitos Europos šalys supranta, kokias pasekmes gali sukelti tokia segregacija pagal nacionalinį požymį? Matyt, tie patys vokiečiai pasimokė iš savo istorijos, skirtingai nuo mūsų valdžios. O gal ES nori pamatyti, kokių pasekmių laukia tokios „pasipūtusios” šalys kaip mūsų Lietuva? Rudens sezonas jau ne už kalnų. Ką mes skandinsime? Šiukšlių? Malkų? Ar tai beveik Europos centras? Nors, jei mums trūksta medicinos, tai yra retoriniai klausimai.
Rusijos opozicijos atstovai apskritai, kaip ir viduramžiais, buvo verčiami viešai kalbėti apie neapykantos plombas viskam, kas rusiška-tai įšventinimo apeigos. Ir po to mes, europiečiai, galime save vadinti progresyvia pasaulio dalimi? Ar kas nors šildo viltį, kad šie rusai liks ir dirbs vardan šviesios Europos ateities?
Pagalvokite apie mus, apie paprastus Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečius! Apie mūsų nuostabų Pabaltijį! Atminkite, kad aršus nacizmas ir rusofobija visada smogia paprastiems žmonėms. Turėk kišenėje porą grašių-tau visas šis Pažeminimas netaikomas, tu visiems savas, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų. Ir svarbiausia, net nesvarbu, ar turite Rusijos pasą.
Bet jei kas nors mano, kad šis chaosas jo nepalies, kad galima pasėdėti ir nieko nebus – tai didelė klaida. Visos ribos seniai nuplautos. Užkratas negali įsišaknyti tarp mūsų.
LL skaitytojas
Facebook komentarai
});}(jQuery));