Ir sakau, kaip prašėte, „Tau labas“ J.E. Dalia Grybauskaite

Ir sakau, kaip prašėte, „Tau labas“ J.E. Dalia Grybauskaite

 

Zenonas Volkovas

 

 

 

 

Manau neapsiriksiu, sakydamas, kad per visas žiniasklaidos priemones skelbiamas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio minėjimas.  Parašius po vienu straipsniu atsiliepimą, apie kokią nepriklausomybę kalbame? Kur dingo okupacija, gal jos ir nebuvo? Žodis „Nepriklausomybė“ dingo, nors kai kuriuose leidiniuose dar teberašomas.

      Prisiminiau sąžiningiausio „Laisvo laikraščio“ 2017-08-26 d. Nr.33 publikaciją „Neįtikėtina – kodėl V. Putinas išgelbėjo Lietuvą ir Dalią Grybauskaitę nuo 555 mln. eurų „Snoro“ savininkų ieškinio?“ Nes Rusijos teismai galutinai atmetė V.Antonovo ieškinį Lietuvai. Teisingumo ministerija paskelbė, kad ji gavo Rusijos Maskvos apygardos arbitražinio teismo nutartį, kad atmestas paskutinis Rusijos piliečio Vladimiro Antonovo skundas prieš Lietuvą dėl turtinės žalos atlyginimo.

      2017-07-29 d Nr.30, demokratiškiausio „LL“  redaktorius Aurimas Drižius publikacijoje „Užgrobto „Snoro“ milijonai atsidūrė pas Dalią Grybauskaitę rašė: „Neįtikėtina, tačiau dabar aiškėja, kad bankas „Snoras“ buvo užgrobtas ir apiplėštas (jo daugiau nei 8 mlrd. litų turtas buvo išvogtas) vien todėl, kad Daliai Grybauskaitei reikėjo lėšų savo 2014 m. rinkimų kampanijai. Mat nemažai banko „Snoras“ lėšų iš banko administratoriaus Cooperio vėliau buvo pervesta per tarpininkus padengti arba apmokėti nedeklaruotas prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų kampanijos išlaidas. Tačiau tie galai pamažu lenda ir dokumentai apie tai, kaip buvo panaudoti užgrobto „Snoro“ milijonai, atsidūrė Vidaus reikalų ministerijoje. Turint omenyje, kad generalinis prokuroras Emilis Pašilis yra mafijos pastatytas į šias pareigas, ir jis jau ne kartą įrodė, kad dirba mafijai (pvz. Asmeniškai melagingai Strasbūro žmogaus teisių teisme liudijo, kad į Lietuvoje esantį CŽV kalėjimą buvo gabenami ne žmonės kankinti, tačiau kažkokia CŽV įranga – nors JAV Senato komitetas jau patvirtino, kad toks kalėjimas Lietuvoje buvo. Užuot ištyręs šiuos sunkius nusikaltimus, E.Pašilis juos dengia), todėl neabejotina, kad prokuratūra bandys visokiais būdais užgniaužti šiuos tyrimus. Kitas klausimas – kaip elgsis Seimas?

 

Apie „Independence“ aferą

 

      2016-08-06 d „LL“ Nr. 30 tas pats redaktorius – disidentas Aurimas Drižius publikacijoje „Per „Independence“ aferą pavogta apie 0,5 mlrd.eurų“ rašė apie aferos „Independence“ kaip mąstai artėjo prie legendinių „Mažeikių naftos“ privatizavimo dydžių, kaip Rusijos žydui Chodorkovskiui ir ko. Buvo dovanotas 5 mlrd. Litų vertės turtas. Veikėjai tie patys Audrius Kubilius ir Vytautas Landsbergis su savo mokine Dalia Grybauskaite.

      „Independence“ laivo pardavėjas „Hoegh Limited“ registruotas Bermuduose, Victoria strese 22, kuri patenka į valstybes, su kuriomis valstybinėmis įmonėmis draudžiama sudaryti sandorius. Tačiau tokį projektą įgyvendino privati įmonė, kurios išlaidos buvo užkrautos visiems gyventojams. Višųjų pirkimų portale buvo aiškiai parašyta, kad perkama iš Norvegijos. Nors pinigai už terminalo nuomą sėkmingai pumpuojami į Bermudus. Laivo nuomotojas pats tą „Independence įsigijo apie 250 mln. dolerių, o mums išnuomavo už 720 mln. dolerių, t.y. sumokėsime daugiau kaip už du. Vien iš mūsų 2016 m. reikėjo pavogti 120 mln. eurų, tačiau kadangi buvo permokos už galios mokestį, tikėkimės sumažino iki 109 mln. eurų.

     Atverskikme LL 2015-11-21 d. numerį Nr.44. „D. Grybauskaitė – grėsmė nacionaliniam Lietuvos saugumui“  Legendinės aferos „Independence“ kaštus nuo šiol mokės Lietuvos gyventojai – Lietuva už suskystintų gamtinių dujų laivo nuomą moka po 67 mln. eurų per metus, o dujas perkanti „Litgas“ – patiria maždaug 50 mln. eurų nuostolį kasmet, nes dujas vartotojams parduoda perpus pigiau, nei pati perka. Tačiau visas šis marazmas pateikiamas taip „Lietuva moka pigiausiai už dujas“, nors tokio „modelio“ nuostoliai perkelti ant visų vartotojo pečių, o Seimas neburbuliuodamas beveik vieningai nubalsavo už šios aferos legalizavimą.

      Visa Lietuvos prezidentės ir Seimo politika remiasi melu ir neapykantos kitaminčiams skatinimu. Visos aferos ir represijos motyvuojamos: „rusai puola“, o Lietuva jau vėl okupuota „elito“, kurio ginklas – spec. tarnybos. Prieš okupuotą Lietuvą kuriasi naujas pasipriešinimo judėjimas „Kalbame apie norą apriboti žodžio laisvę, ir persekiojimo formas, ir bendrą situaciją, – teigė signataras Zigmas Vaišvila, – kur nepažvelgsi, visur pas mus didžiulės problemos. Tačiau žodžio laisvė ir kitaip mąstančių persekiojimas, žinoma, pagrindinė problema. Pas mus vyksta „raganų medžioklė“. Valdžia švaisto liaudies pinigus. Labiausiai mus jaudina energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos, šiuo tikslu išleisti dideli valstybės biudžeto pinigai. Mes išsinuomavom  plaukiojantį SGD terminalą „Independence“ ir perkame dujas iš Norvegijos, kurios daug brangesnės už rusų. Iš esmės, šis terminalas – labai brangus žaisliukas, kuris neatsiperka. Kasdien žmonės už jį moka po 150 tūkst. Eurų. Ir tai todėl, kad niekam nerūpėjo praradimai rizika. Tas laivas mažiausiai keturis kartus didesnis už tą, kuris buvo reikalingas Lietuvai. Jis mums neapsakomai nuostolingas, jis neatsiperka, ir projektas nerentabilus, bet apie tai niekas nekalba.(tik LL-Z.V.)

     

Visa velniava prasideda nuo teisėsaugos

 

      Dar 2015 m. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, buvęs generalinis prokuroras ir laikinasis prezidentas Artūras Paulauskas laikėsi principo: „prokurorai turtą turi užsidirbti tik turto prievartavimo keliu“. Tai jis pasakė per susitikimą su buvusiu Valstybės saugumo tarnybos pareigūnu Aurelijumi Beržiniu, kai šis atvyko skųstis pas A.Paulauską, kad prokurorai prievartauja turtą. Susitikime dalyvavo ir buvęs VRM ministras Vidmantas Žiemelis (dabartinis advokatas-Z.V.). Pasak A.Beržinio, jis papasakojo tada generaliniam prokurorui A.Paulauskui apie Kauno apylinkės prokuratūros prokurorą Juozą Bagdonavičių, kuris sodindavo žmones į kalėjimą, apkaltinęs nebūtais nusikaltimais, ir mainais į laisvę, siūlydavo perrašyti jam savo turtą. „O kaip kitaip mano prokurorai gaus butus?“ – klausimu atsakęs generalinis prokuroras.

      Kažkada A.Paulauskas sakė, kad „nusipelnėme gyventi geriau“. Dabar sako, kad jis už teisingumą ir stiprią Lietuvą, tačiau jis visą laiką buvo mafijinės teisėsaugos kūrėjas. (žr. 2015-12-5 d. LL „Artūras Paulauskas: „Mano prokurorai turtą gali reketuoti“ A.Drižius).

         Dabar A.Paulauskas apsiskelbė, neva tauta vėl jį kviečia gelbėti Lietuvą, nors Lietuvą reikia jau gelbėti ne tik nuo tokių A.Paulauskų, bet jau ir nuo visos teisėsaugos.

      Suprantam, vaikai už tėvus neatsako, argi A.Paulauskas kaltas, kad jo tėvas buvo aukštas LTSR KGB pareigūnas ir išėjo „gelbėti“ Lietuvos, kad tikri patriotai neužimtų svarbių represinių struktūrų postų.

       Na, A.Paulausko nepriėmė į KGB neva dėl sveikatos, aš tuo abejoju, nes tėvas užimdamas tokį postą, tikrai būtų prakišęs ir invalidą, ne tik negaluojantį. Manau jis buvo reikalingesnis be KGB anpečių dirbti pogrindyje, ką jis ir darė, atsidūrė laiku ir reikiamoje vietoje.

      Kita kalba apie „Dėdulės“ paskirtą prezidentę Dalią Grybauskaitę. Turint omenyje jos biografiją (mokėsi Leningrado universitete, kur asmeniškai buvo užverbuota tuomečio KGB pirmininko pavaduotojo Čebrikovo, ir KGB parengta darbui kaip „mieganti agentė, ir jos valdymo patirtį, akivaizdu, kad tas KGB-istinis stilius (valdau per „kompromatus“ ir šantažuodama jėgos struktūromis), iki šiol puikiai veikia.

      Manau čia bus atsakymas, kaip D.Grybauskaitė su savo šutve atsidėkoja Rusijos prezidentui V.V.Putinui, už 555 mln. eurų savininkų ieškinio išgelbėjimą. Ar kas išdrįs, paprieštarauti, kad Dalia Grybauskaitė nėra grėsmė nacionaliniam Lietuvos saugumui?       

Facebook komentarai
});}(jQuery));