Inžinerinių specialybių studentai – vieni geidžiamiausių darbuotojų


Inžinerinių specialybių studentai – vieni geidžiamiausių darbuotojų

Lietuvoje dešimtąjį jubiliejų švenčianti UAB „IKEA Industry Lietuva“, įsikūrusi Kazlų Rūdoje, šiandien atvėrė duris jauniems potencialiems darbuotojams. Jau ketvirtus metus iš eilės rengiama atvirų durų diena moksleiviams suteikė progą susipažinti su gamykla, kurioje gaminami IKEA baldai iš medžio drožlės plokštės. Taip pat jaunieji lankytojai turėjo progą sužinoti apie karjeros perspektyvas nuolat augančioje tarptautinėje įmonėje bei dalyvauti UAB „IKEA Industry Lietuva“ rengtame protmūšyje.

Į renginį susirinko beveik 80 devintų, dešimtų klasių moksleivių iš Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Veiverių ir Plutiškių gimnazijų, kurie, pasak UAB „IKEA Industry Lietuva“ generalinės direktorės Ingos Urbonavičiūtės, turėjo progą išvysti, kokį darbą dirba pasirinkusieji šios krypties studijas: „Jau ketvirtus metus organizuojame karjeros dienas tam, kad parodytume, kokios įdomios yra techninės specialybės, taip pat suteiktume galimybes mokytis tiems, kurie  vėliau nori įgytas žinias pritaikyti praktiškai. Vadovaudamiesi savo vertybėmis, siekiame įdarbinti žmones, kurie mylėtų savo darbą ir nuolat ieškotų geresnių būdų jį atlikti“, – teigia I. Urbonavičiūtė.

Specialistų poreikis auga

Lietuvoje metai iš metų populiariausios specialybės nesikeičia: daugiausiai absolventai renkasi informacinių sistemų, teisės, medicinos krypčių studijas, o inžinerinės specialybės vis dar rikiuojasi moksleivių pasirinkimų sąrašo apačioje.

UAB „IKEA Industry Lietuva“ organizuojamų karjeros dienų vienas iš tikslų yra supažindinti jaunimą su dešimtmetį švenčiančia gamykla bei atskleisti karjeros baldų gamybos srityje privalumus. „Tai – mūsų investicija tiek į bendrovės, tiek į Lietuvos ateitį, kas galėtų padėti apsispręsti rinktis studijas Lietuvoje“, – sako įmonės generalinė direktorė. Jos teigimu, įmonei svarbu ne tik pasiūlyti saugias ir modernias darbo vietas, bet ir būti patraukliu darbdaviu.

 UAB „IKEA Industry Lietuva“ Marijampolės apskrityje yra didžiausia įmonė, kuri ir Lietuvos mastu patenka į didžiausių įmonių šimtuko sąrašą. Nuolat auganti įmonė junta vis didėjantį inžinerijos specialistų poreikį. Kaip teigia I. Urbonavičiūtė, įmonėje dirba Kazlų Rūdos savivaldybės bei aplinkinių savivaldybių gyventojai. Nors Kazlų Rūdoje praėjusiais metais registruota apie 11 procentų darbingo amžiaus darbo neturinčių asmenų, vis dėlto, įmonė susiduria su iššūkiais rasti kompetentingų darbuotojų.

Tvaraus verslo idėjos

Dešimtmetį švenčiančiai gamyklai pastarasis laikotarpis buvo permainų ir augimo metas.
Per visą savo veiklos dešimtmetį UAB „IKEA Industry Lietuva“ vienu iš prioritetų laiko moderniam pasauliui vis aktualesnes tvarios veiklos idėjas. „Taupydami ir pakartotinai naudodami resursus galime būti efektyvesni bei mažinti poveikį aplinkai. Atlikdami nuoseklius veiksmus kiekvienas galime daryti įtaką globaliems reiškiniams“, – sako UAB „IKEA Industry Lietuva“ generalinė direktorė.

Šiuo metu įmonėje dirba apie 700 darbuotojų. „IKEA Industry“ jungia 43 gamybos padalinius devyniose šalyse: Kinijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Švedijoje ir JAV. Bendras darbuotojų skaičius skirtinguose „IKEA Industry“ gamybiniuose padaliniuose siekia 20 000.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA MAZALIAUSKAITĖ, AGENTŪRA 1323 (UAB TRYLIKA-DVIDEŠIMT TRYS)
Facebook komentarai
});}(jQuery));