Investuotojai: bendras nueinančios Vyriausybės vertinimas – prastas

Investuotojai: bendras nueinančios Vyriausybės vertinimas – prastas

Lietuvoje investuojančių įmonių vadovai ir atstovai kadenciją baigiančios Vyriausybės veiklą įvertino 4,8 balo iš 10. Stambiausius ir akyviausius investuotojus į šalies ekonomiką vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ reguliariai atliekamo Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimo duomenimis, per metus labiausiai prastėjo verslo atstovų požiūris į Susisiekimo, Sveikatos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų veiklą.

„Lietuvoje ir pasaulyje siaučianti COVID-19 krizė, be abejo, turi įtakos verslo atstovų nuotaikai, tačiau toli gražu ne vien pandemija lėmė prastą investuotojų požiūrį į valdžios institucijų veiklą. Akivaizdu, kad žemam Vyriausybės įvertinimui įtakos padarė pastaraisiais metais ypač sumažėjęs dialogas tarp verslo atstovų bei Vyriausybės, skubotų sprendimų priėmimas praėjusių metų pabaigoje bei realių pokyčių trūkumas prioritetinėse valstybei srityse, tokiose kaip švietimas, viešojo sektoriaus efektyvumas, migracijos politika, sveikatos apsauga“, – komentuoja Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Geriausiai investuotojai vertina Užsienio reikalų ministeriją: jos veikla patenkinti 72 proc. respondentų. Krašto apsaugos ministerija yra antra geriausiai vertinama institucija (68 proc.), o Finansų ministerija – trečioje vietoje (64 proc.).

Vieną didžiausių neigiamų vertinimo pokyčių patyrė Susisiekimo ministerija. Antrą 2019 m. ketvirtį 58 proc. investuotojų šią instituciją vertino teigiamai, o šį ketvirtį tokių atsiliepimų fiksuojama 15 proc. punktų mažiau (43 proc.). Stipriai pakito verslo atstovų požiūris į Žemės ūkio ministeriją – praėjusiais metais daugiau nei pusė apklaustųjų (54 proc.) pozityviai vertino šią ministeriją, o naujos apklausos metu tokią nuomonę išlaikė vos 38 proc. respondentų.

Tarp prasčiausiai vertinamų institucijų – Sveikatos apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Seimas. Sveikatos apsaugos ministerijos vertinimas nukrito 5 proc. punktais, ir šiuo metu teigiamai apie ją atsiliepia vos 36 proc. apklaustų verslo atstovų.

Investuotojai nuolat pabrėžia, kad kokybiškas, darbo rinkos poreikius atitinkantis švietimas turėtų būti pagrindinis valstybės prioritetas, ir pokyčių šioje srityje trūkumas atsiliepia verslo požiūriui į už šią sritį tiesiogiai atsakingą Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Ją pozityviai vertina tik 38 proc. apklaustųjų. Seimo vertinimas pasikeitė nežymiai – 36 proc. apklaustųjų vertiną šios institucijos darbą teigiamai (2019 m. II ketv. taip vertinančių buvo 39 proc.).

Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indekso tyrimą vykdo asociacija „Investors‘ Forum“. Tyrimas atliktas 2020 m. rugsėjį ir spalį, tyrimo metu apklausti 57 Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo įmonių atstovai.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA BANEVIČIŪTĖ, INVESTORS’ FORUM, ASOCIACIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));