Induistai ragina Lietuvos nacionalinį teatrą nerodyti kultūriškai nejautraus baleto „La Bayadère“

crop_1920x660_bajadere_dsc_0638_170513_047

crop_1920x660_bajadere_dsc_0638_170513_047

Induistai ragina Lietuvos nacionalinį teatrą mesti kultūriškai nejautrų baletą „La Bayadère“

 

Induistai ragina prestižinį Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą (LNOBT) Vilniuje atšaukti „La Bayadère“ baletą; numatyta 2022 m. kovo 3–5 d .; kurią, jų manymu, rimtai sumenkina Rytų religines ir kitas tradicijas.

 

Indų valstybės veikėjas Radžanas Zedas šiandien Nevadoje (JAV) paskelbtame pareiškime teigė, kad mokesčių mokėtojų finansuojamas Lietuvos nacionalinis teatras, kaip antai LNOBT, neturėtų užsiimti skambiu tradicijų, elementų ir „kitų“ sampratų pasisavinimu; ir išjuokti ištisas bendruomenes.

 

Zedas, kuris yra Visuotinės induizmo draugijos prezidentas, nurodė, kad šis giliai problemiškas baletas tebuvo akivaizdus turtingos civilizacijos sumenkinimas ir XIX a. Orientalistinis požiūris. Jis taip pat paragino LNOBT atsiprašyti už tokią netinkamą atranką.

 

LNOBT , sakoma, kad tai didžiausias teatras ir vienas iš svarbiausių kultūros centrų Lietuvoje, įkurtas 1920 m., Prieš pasirinkdamas tokį baletą kaip „La Bayadère“ („Šventyklos šokėjas“), kuriame būtų demonstruojamas Vakarų karikatūrinis rytų paveldas ir kurstoma etninė partija, turėjo būti brandus. stereotipų, pažymėjo Radžanas Zedas.

 

Buvo labai neatsakinga nacionalinei institucijai, tokiai kaip LNOBT , pasirinkti tokį baletą, kuris buvo kaltinamas už globotą klaidingą orientalistinių stereotipų maišymą, humanizuojantį kultūrinį vaizdavimą ir neteisingą pateikimą, įžeidžiančius ir žeminančius elementus, nereikalingą kultūrinių motyvų pasisavinimą, esencializmą, negilų egzotiką, karikatūrą. ir tt LNOBT galėtų padaryti geriau nei tai, kad tarnautų įvairiems suinteresuotiesiems subjektams; Zedas pareiškė.

 

Radžanas Zedas pasiūlė LNOBT generaliniam direktoriui Jonui Sakalauskui, Operos meno vadovui Sesto Quatrini ir Baleto meno vadovui Martynui Rimeikiui iš naujo įvertinti jo sistemas ir procedūras bei išsiųsti vadovus į kultūrinio jautrumo mokymus, kad ateityje tokie netinkami dalykai nepraslystų.

 

Be to; Simono Kairio vadovaujama Lietuvos kultūros ministerija turėtų rimtai permąstyti savo santykius su LNOBT, jei tai tęsiama baletais, tokiais kaip „La Bayadère“, kurie sumenkino „kitų“ tradicijas; – pridūrė Zedas.

 

Kaip ir daugelis kitų, induistai taip pat baletą laiko viena iš gerbiamų meno formų, suteikiančia turtingumo ir gylio. Bet mums jau yra XXI amžius, o pasenęs „La Bayadère“, kuris pirmą kartą buvo pristatytas Sankt Peterburge (Rusija) 1877 m., Jau seniai delsė visam laikui išeiti į pensiją iš pasaulio scenos; Nurodo Radžanas Zedas.

 

Trijų valandų trukmės „La Bayadère“ ketinama surengti LNOBT pagrindinėje scenoje trimis veiksmais. Dirigentas yra Martynas Staškus, o bilietai kainuoja iki 60 eurų. Į dabartinį pastatą LNOBT persikėlė 1974 m.

Facebook komentarai
});}(jQuery));