PASVEIKINTI, KURIE ATSISAKO GYVENTI MELE

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.39 (9 Votes)

PASVEIKINTI, KURIE ATSISAKO GYVENTI MELE


Algimantas Rusteika

Mūsų Seimas mus pasveikino suklastotu valdybos nutarimu Kovo 11-sios jubiliejinio minėjimo atsisakyti. Tą dieną visoje Lietuvoje vyko renginiai, paradai, konferencijos, minėjimai, mišios bažnyčiose be jokios ventiliacijos. Ūžė pilni barai ir kavinės, vyko koncertai ir spektakliai, parodos.

Vyko visur, tik ne Lietuvos Respublikos Seime. Nes jame užsimūriję Lietuvos valstybės didmenininkai labai labai nebijo ruso, tačiau labai labai bijo koronaviruso, kurio sostamiestyje nėra ir gal greit nebus.

Siaubingai bijo iš anksto, avansu, kad tik jiems, brangiesiems, nieko neatsitiktų. Tame pačiame pastate ir salėje, kur nebijojo už Tėvynę numirti, kai pavojus buvo tikras. Na, bet jei reikės, jie tikrai tikrai mus apgins.

“Visuomeninė“, etatinių Tėvynės mylėtojų privatizuota LRT pasveikino mus paveiksliuku su po LGBT vėliava besilaižančiais vyrais ir liūdna, su pavydu į juos žvelgiančia sovietinio kolūkiečio figūros moteriške su kūdikiu ant rankų.

Dieną regėjom sovietinius paradus pakeitusį tuščiavidurių šou su daug valdiškai dvasingų, plastmasinių pirmųjų veidų pirmosiose eilėse. LGB…, atsiprašau, LRT studijoje vyko diskusija apie tai, kaip Nepriklausomybę iškovojo vienas ponas V.Landsbergis, kuris yra Prezidentas, nors juo niekada nebuvo.

Po to orkestras pagrojo trijų natų A.Kaušpėdo priedainį, krepšinio himną “Trys milijonai“, konservatorių “Kregždutes dangaus žirkles“ ir, kad suprastume, kaip mums gera – “Mūsų dienos kaip šventė“. Minėjimas baigtas, pirmieji nuskubėjo į pirmąsias eiles Katedroje, kad juos pirmuosius parodytų.

Sotūs dvaro politologai dėžėje padiskutavo apie tai, kaip svarbu buvo ir yra suvokti Lietuvą, nors klausantis pasąmonė įkyriai piršo raidę “g“. O vakare ponai dalinosi atminimais, kaip didvyriškai tą dieną pragyveno ir baisiai rizikavo kovodami už mūsų ir jūsų laisvę, nors jų šventoji tuomet priešų irštvoje šiltai tupėjo ir laukė, kaip baigsis.

Kai šventųjų apsireiškimas baigėsi, visi su palengvėjimu iššnarėjo blizgiais automobiliais namo ar siauruose rateliuose pakilnoti taurių linksmybės. Nukabinom vėliavas, dar viena šventė baigės ir mums.

Už to celofaninio politinio spektaklio dekoracijų, tuščių kalbų, garbės kuopų žongliravimo šautuvėliais, žygiavimo ir valdiškos pompastikos yra kitas, tikras pasaulis. Jame išeinama į patriotines eitynes, draustas, o dabar iš baimės tik tebeignoruojamas patriotų, kurie iš Tėvynės meilės gana sočiai pragyvena.

Tikrumo pasaulyje gyvena nuodėmingi, netobuli, neapkenčiantys neteisybės, ne visada gražūs ir kartais pikti, tačiau dar nepaskendę susinaikinimo fiestoje žmonės. Ant jų darbo ir kantrybės laikosi Žemė ir ši valstybė. Tą dieną buvo trisdešimtoji jų dažnai prarandamos, skausmingos, tačiau visada gyvos vilties šventė.

Tiesa ir šviesa gyvena ne patarnautojų parašytose ištarmėse, o širdyse tų, kurie apie tai nekalba. Tikra yra tai, ką kaip giesmę gerklėje mirtis uždaro. Kada Laisvė tampa tik švente, ji nutilus fanfaroms tiesiog pakyla ir išeina.

Vakar buvo jūsų ir mūsų šventė. Sveikinu visus, kurie atsisako gyventi mele.

Peržiūros: 1480

Komentarai   

+4 # Atas 2020-03-14 18:26
???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-14 # CiTaiBent 2020-03-14 19:52
Tai rašė tikrai ne gerb A.Rusteika, Algimantas taip protingai tikrai nesudėstytu !!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # jeronimas 2020-03-15 15:42
Ir Jus su svente Algimantai Rusteika.Prie rasinyje issakytu minciu prideti nebelike nieko.Tai daugumos mylinciu Tevyne Lietuva verkenciu sirdziu aidas isdestytas rastu.Sveikinu visus tuos,kurie sausio ivykius praleido salia,kartu saugodami jauna Lietuvos sirdi.Tiesa,tuomet net minties nebuvo ,kad kovoja uz laisve tik landsbergiai su magnolija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # A. iš Toronto 2020-03-15 17:40
Aš garsiai nešaukiu - kaip aš myliu Tėvynę, kad negaliu be gatvių jos gyventi...Jai atiduočiau kraują paskutinį, ji man atstoja meilę pirmutinę, ji man-ir kapas, ir jaunystės šventė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # ugi 2020-03-15 18:38
tai kodėl tamsta esi Toronte? ;-) O laidotis parvažiuosi į čia? :-*
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jeronimas 2020-03-17 21:18
Atsakysiu paciam uz A is Toronto.Ogi isvyko i Toronta ar kitur ,tam ,kad uzdirbtu ir galetu issilaikyti pats,islaikyti seima,ir dar galetu padeti va tokiems kaip tu ,pensininkams,kuriu pajamos daznai nesiekia 200 euru menesiui,o dar visai nesenai,ir 200 litu buvo solidi pensija.O jeigu neatspejau apie pati,tai antru varijantu,dauguma isvyko todel ,kad negalejo susitaikyti su teisingumu uz pinigus,arba matydamas,kaip lobsta vagys,kartais atvirai is valstybes ir mokesciu moketoju.Tikriausiai atsakiau i tavo klausima.O numirti ,visa gyvenima tarnavus saziningai Tevynei -Lietuvai,daugeliu doru pilieciu garbes reikalas,ir uztarnautas vienintelis ,kol kas,istatymais leidziamas paskutinis Lietuvos piliecio zingsnis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Komentatorius 2020-03-15 19:47
Aš jau seniai žinau, kad 1990-03-11 įvyko Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos reorganizavimas į Lietuvos KGB'istinę Respubliką.
Todėl visos šitos "šventinės" apeigos - man "nei šilta, nei šalta".
Anksčiau kasdien bent po 4-6 valandas namuose televizoriuje būdavo įjungtas LTV kanalas, bet per šią savaitę tik pora kartų pažiūrėjom euro-futbolą... ir nei minutės LTV...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Vidas 2020-03-18 09:31
Gyventi mele pasirinke yra dauguma, nes atrofave smegenys nuo TV :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti