N.Venckienės byloje prokuratūra jau pažeidė sutartį su JAV dėl ekstradicijos (papildyta)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.86 (14 Votes)

Neringa Venckienė


𝐏𝐫𝐨𝐤𝐮𝐫𝐚𝐭𝐮̄𝐫𝐚 𝐤𝐚𝐥𝐭𝐢𝐧𝐚𝐦𝐚𝐣𝐚𝐦𝐞 𝐚𝐤𝐭𝐞 𝐧𝐮𝐫𝐨𝐝𝐞̇ 𝟓 𝐤𝐚𝐥𝐭𝐢𝐧𝐢𝐦𝐮𝐬
Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko mane teisti tik dėl 4 nusikaltimų, tačiau į teismą perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinamajame akte nurodytas ir penktas nusikaltimas, kad aš piktnaudžiavau globėjos teisėmis.
Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo teisėmis ar pareigomis užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 163 straipsnį.
JAV mane teisti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 163 straipsnį sutikimo nedavė.
2019-11-06 nutarimu prokuroras D. Jakutis nutraukė baudžiamosios bylos dalį pagal LR BK 163 str. (piktnaudžiavimas globėjo teisėmis ir pareigomis), tačiau į kaltinamąjį aktą įrašė, kad aš piktnaudžiavau globėjos teisėmis.
Lietuvos prokurorai nesilaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės ekstradicijos sutarties bei JAV Valstybės Departamento bei teismų spendimų.
Pranešiau JAV apie neteisėtus Lietuvos veiksmus.


Neringos Venckienės
pranešimas žiniasklaidai
2020-03-10


Lietuvos prokuratūra nebesilaiko ekstradicijos sutarties su JAV

Suprantu Lietuvos prokuratūros norą kuo greičiau ir griežčiau mane bausti už dešimtmečio senumo įvykius, kuomet dėl pedofilijos bylos sužlugdymo, o tokia buvo Seimo komisijos išvada, rimtai nukentėjo tiek Lietuvos prokuratūros, tiek visos teisėsaugos sistemos reputacija.

Garliavos įvykiai, kurių metu prie namo Klonio gatvėje susirinkę žmonės, atsisakydami paklusti įstatymams, sukėlė teisminės valdžios krizę, parodė teisėsaugos silpnumą, nesugebėjimą dirbti.

Tačiau, užuot pripažinusi ir taisiusi savo klaidas, Lietuvos teisėsauga ir toliau sau kelia vienintelį tikslą, pasiekti kuo griežtesnės teismo bausmės, ir tokiu būdu reabilituotis visuomenės akyse.

Pasirinktas prieš dešimtmetį susidorojimo su manimi kelias – akivaizdus bandymas toliau slėpti nuo visuomenės gilias teisėsaugos problemas.

Ir šiuo metu, kai pedofilijos bylos atskleidimas nebegalimas, visuomenė taip ir nesulaukusi teisminės valdžios atsiprašymo priversta stebėti teisėsaugos naują bejėgystės etapą – bandymus nuteisti buvusią teisėją, gynusią savo dukterėčią nuo pedofilų išnaudojimo.


Lietuvos prokuratūra nesilaiko ekstradicijos sutarties ir didina kaltinimų skaičių

Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, kad iš 39 nusikalstamų veikų mano atžvilgiu gali būti vykdomas baudžiamasis persekiojimas tik dėl 4 nusikaltimų: teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; trukdymo antstolio veiklai; fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo; pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Ekstradicijos sutartyje nurodytas baigtinis skaičius neva mano padarytų nusikaltimų, dėl kurių Lietuvos prokuratūrai leista kreiptis į teismą.

Deja, perdavus mano bylą į teismą, sužinojau ir apie penktą.

Į teismą perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinamajame akte nurodytas ir penktas nusikaltimas, kad aš piktnaudžiavau globėjos teisėmis, nors JAV mane teisti pagal šį straipsnį sutikimo nedavė.

Taip elgdamiesi Lietuvos prokurorai nebesilaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės ekstradicijos sutarties bei JAV Valstybės Departamento bei teismų spendimų.

Atskirai pažymiu, jog tiek dėl padidintų kaltinimų skaičiaus jau pranešiau Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

 


Ekspertai.eu iš karto kreipėsi į generalinį proklurorą Evaldą Pašilį, prašydami informuoti, dėl kokių priežasčių mūsų šalies teisėsaugininkai nesilaiko ekstradicijos sutarties su JAV, tokiu būdu dar labiau teršdami ir taip neįspūdingos reputacijos Lietuvos vardą.PAPILDYTA

„Paskelbta informacija apie atsiradusį penktąjį kaltinimą yra klaidinanti. Į teismą prokuroras yra perdavęs bylą, kurioje N. V. yra kaltinama pagal keturis Baudžiamojo kodekso straipsnius, kurie ne kartą buvo įvardyti viešai.

Epizodas dėl piktnaudžiavimas globėjos teisėmis yra paminėtas kaltinamajame akte kaip kitos nusikalstamos veikos padarymo požymis. Tai nėra kaltinimas ir baudžiamoji atsakomybė už tai negresia.

Norime pabrėžti, kad tai yra prokuroro teisė, aprašant veiką, išdėstyti tokias aplinkybes, kurios jo nuomone turi reikšmės sprendžiant bylą. Teismas, priimdamas sprendimą,turi teisę koreguoti kaltinimo tekstą“, - Generalinio prokuroro vardu paaiškinimą pateikė Generalinės prokuratūros
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė.

 

 

Peržiūros: 2185

Komentarai   

+65 # Mažieji karai 2020-03-09 09:49
Tuoj asiras ir daugiau
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # aga 2020-03-10 09:23
nieko naujo cia lithuanai daro ka nori ir ta amerika jiems iki lemputes
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # vaiva 2020-03-09 14:49
“1995 metų liepos 3 dieną Lietuvos Seimas ratifikavo Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją (Convention on the Rights of the Child) ir tuo pačiu įsipareigojo: „gerbti ir garantuoti visas šioje Konvencijoje numatytas teises kiekvienam vaikui, priklausančiam jos jurisdikcijai“, „teikti vaikui tokią apsaugą ir globą, kokios reikia jo gerovei“, „užtikrinti, kad šios teisės bus įgyvendintos vadovaujantis valstybės įstatymais ir įsipareigojimais“. Deja, žinant vieną Lietuvoje plačiai pagarsėjusį Vaiko teisių laužymo atvejį – turiu mintyje Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės vykdomą neteisėtą jos brolio ir Laimutės Stankūnaitės dukros D.K. globą – darosi aišku, kad Lietuva, nereaguodama į jį, nevykdo savo pačios pasirašytų įsipareigojimų. Tuo labiau, kad Konvencijos 4 straipsnis aiškiai sako, kad „Valstybės dalyvės privalo imtis visų reikiamų teisinių, administracinių ir kitų priemonių šiai Konvencijai įgyvendinti... prireikus ir tarptautinio bendradarbiavimo rėmuose“.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+34 # Vilė 2020-03-10 11:48
Šturmas įvyko tą rytą , kai 10 val buvo numatyta konsulatacija su danų psichologais dėl neprievartinio vaiko perdavimo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Nueinantis 2020-03-10 12:57
vaiko teisų laužymas v
yko ne Klonio gatvėje, bet Stankūnaitės namuose.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-41 # Kindziulis 2020-03-09 15:31
Pranešiau JAV apie neteisėtus Lietuvos veiksmus.
Atsžvelgiant į Mano verksmingus prašymus atominis lėktuvnešis „USS Harry S. Truman“ po savaitės švartuosis Klaipėdoje ir liks iki teismo pabaigos !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # jeronimas 2020-03-09 21:15
Kol pasibaigs visi teismai susije su Neringa Venckiene,manau lietuviski "teisininkai" suorganizuos ne tik buvusius 39 kaltinimus,bet ir triskart tiek nauju.O amerika ssssssssutiks su viskuo,ypac jeigu bus pasiulyta pavyzdziui Siauliu oro uostas amerikonu raketiniai bazei ikurti kokiam 100meciui?? Ar tiesiog uz kokios fermos ,panasiai kaip Antaviliuose,steigima adamkiniam kalejimui>> Tiesa,dabar vadintusi nuosediniu kalejimu.?? Ogal sugalvos dar idomesni keitima ??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # laikas 2020-03-09 22:42
matj musu chebra yra auksciau uber alles ir jii gali netycia suklysti...juk zmones issigando po to kai buvo parodyta biudzetine galia priess viena seima ir jos remejus -juos reikia rinkti ir aciu jiems
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # laikas 2020-03-09 22:45
cia turreta omeny Neringos remejams aciu it nepamirsti ju...pasiaukojimo priespaudos a,melo ir smurto akivaizdoje jie nepabugo ir nepabego isskyrus kelis provokatorius,kuriu visur gali rastis nuo LK valdzios
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # taip ir turėjo būti 2020-03-09 23:11
ir čia tik pradžia
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Dr Remigijus Guobys 2020-03-10 00:52
Mano gyliu isitikinimu, prokurorai yra visuomenes padugnes. Nei vieno prokuroro iki siol nesutikau, kuris neklastotu faktiniu aplinkybiu. Jiems gal ilgalaikis bendravimas su banditais smegenis pazeidzia taip, kad jie pradeda galvoti, kad melas yra teisybe? Rekomenduoju prokurorams su ju paciu istirtomis bylomis kasmet apsilankyti pas psihiatrus ju smegenu sveikatai patikrinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # opa 2020-03-12 00:59
tai kad visas tas bylas padėlioja psichiatrai, seksopatalogė lavastė. prokurorai ir teismas tik perrašo psichiatrų surašytus tekstus, ir parašą padeda. Todėl taip keistai visuomenei ir žiūrisi tie prokurorai/teismai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+34 # Neringai 2020-03-10 11:50
Ar išsiuntėte FILMUOTĄ medžiagą failo pavidalu JAV žiniasklaidai?
Tegul JAV piliečiai pasigroži LT sadistais su pagonais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Bravo 2020-03-10 11:54
Pedofilas su slapyvardžiu "Duokit man berniūką" mirs nuo t rydos?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # siaubas 2020-03-10 13:34
1991m.sausio 13d.sovietai sturmavo tv boksta 65 rusu kariai,o garliava 240 lietuvos policininku didvyriu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti