Tas juokingai rūstus teisingumas, kai sunkiais nusikaltimais kaltinamieji gyvena laisvai, o juokingai mažais varžomi apykojėmis, užstatais ir reikalavimais būti namuose nakties metu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.90 (5 Votes)

Neringos Venckienės pranešimas spaudai

  

Tas juokingai rūstus teisingumas, kai sunkiais nusikaltimais kaltinamieji gyvena laisvai, o juokingai mažais – varžomi apykojėmis, užstatais ir reikalavimais būti namuose nakties metu.

 

Vasario 14 d. kreipiausi į Panevėžio apygardos teismą prašydama panaikinti visas man taikomas kardomąsias priemones.

 

Šiandien Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas yra tinkamos, nėra diskriminacinės, tačiau sušvelnino kardomąsias priemones, suteikdamas galimybę  laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.

 

Apie išskirtinę teismų praktiką taikant man kardomąsias priemones

 

Jau nuo pat pirmų ekstradicijos dienų, man tenka susidurti su Lietuvos teisingumo bendruomenės, nepaisant JAV Valstybės Departamento imperatyvaus įpareigojimo Lietuvai teisti mane tik už nesunkius nusikaltimus,  požiūriu, esą aš pavojinga, galinti pabėgti, nusikaltėlė ir man turi būti taikomos kuo griežtesnės kardomosios priemonės.

 

Pirmuosiuose teismų posėdžiuose nusistovėjo aiški tendencija vykdyti visus griežčiausius Lietuvos prokuratūros prašymus, vėliau nežymiai juos švelninant.

 

Pirmasis teismas skyrė pačią griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, laikant tardymo izoliatoriuje, vėlesnis numatė dokumentų poėmį, 10 000 užstatą, intensyvią priežiūrą 500 metrų atstumu – iš esmės namų areštą. Dar vėliau, prokuroras mano prašymu pakeitė intensyvios priežiūros sąlygas: įpareigojo nenutolti nuo gyvenamosios vietos daugiau kaip 10 km atstumu šiaurės (šiaurės rytų ir šiaurės vakarų) kryptimi ir 2 km pietų (pietryčių ir pietvakarių kryptimi).

 

O šiandien Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad visos N. Venckienei paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, 10 tūkst. eurų užstatas bei asmens dokumentų paėmimas yra tinkamos, nėra diskriminacinės ir suteikė galimybę  laisvai ir be apribojimų judėti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, nustatant didesnę kontrolę nakties metu.

 

Kardomosios priemonės neadekvačios, neatitinka būtinumo ir proporcingumo kriterijų

 

Priminsiu, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutiko, kad baudžiamasis persekiojimas mano atžvilgiu gali būti vykdomas tik dėl 4-ių, didelio pavojaus visuomenei nekeliančių  veikų. Tai trys nesunkiais traktuotini  nusikaltimai ir vienas nusižengimas, už kurį numatyta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

 

Be to, mano sulaikymas dėl ekstradicijos tęsėsi 21 mėnesį, kuris privalo būti įskaitytas į skiriamą bausmę. Jei, žinoma, būsiu nuteista.

 

Be to, pats pabėgimo faktas, ko taip bijosi teisiniai persekiotojai, užtrauktų dar vieną baudžiamąją atsakomybę ir netekčiau sumokėto užstato –taip reikalingų mano tėvams ir man pragyvenimui  reikalingų lėšų.

 

Šie išdėstyti motyvai, kai aš jau esu atlikusi didesnę bausmę nei galėtų būti paskirta, patvirtina, kad bėgti nuo tyrimo dėl kaltinimų nesunkiomis veikomis, negali būti paremti jokia nei buitine, nei teisine logika.

 

Teisingumas privalo būti vienodas, net mano buvusiems kolegoms

 

      Šiuo metu iškeltos baudžiamosios bylos mano buvusiems kolegoms. Nors jie įtariami kur kas didesnėmis pavojų visuomenei keliamomis veikomis, jų kardomosios priemonės nepalyginamai švelnesnės.

 

    Kyšininkavimu ir kitais nusikaltimais įtariamiesiems Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Viktorui Kažiui, Konstantinui Gurinui ir Valdimarui Bavėjanui, Vilniaus apygardos teismo teisėjui Henrichui Jaglinskiui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas buvo pakeista į rašytinį pasižadėjimą, nors jie įtariami sunkesniais nei aš nusikaltimais, už kuriuos jiems gresia iki 10 metų laisvės atėmimo. Pažymėtina, kad jiems nebuvo paskirta ir jokių kitų kardomųjų priemonių.

 

Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, kuriam pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir gresia iki 8 metų laisvės atėmimo, taip pat paskirta tik viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

 

Eligijui Masiuliui, kuris yra kaltinamas sunkiais nusikaltimais: prekyba poveikiu, kyšininkavimu, neteisėtu praturtėjimu, už ką jam gresia 10 metų laisvės atėmimo bausmė, Vilniaus apygardos teismas panaikino visas kardomąsias priemones, kaip ir „MG Baltic“ viceprezidentui  Raimondui Kurlianskiui –panaikintos visos kardomosios priemonės.

 

Man teismai taiko tik išimtinę praktiką

 

Akivaizdi teisminė praktika patvirtina, kad asmenims, kurie įtariami daug sunkesnių nusikaltimų nei aš padarymu, buvo paskirta tik viena kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

 

Lyginant su man, nesunkiomis veikomis kaltinamam asmeniui, skirtomis kardomosiomis priemonėmis -  akivaizdus teisingumo vykdymo selektyvumas mano asmens atžvilgiu.

Todėl klausimas, kodėl Lietuvos prokuratūra siekia mano asmens didesnio suvaržymo nei asmenų, apkaltintų nepalyginamai sunkesnėmis veikomis, taip ir lieka neatsakytu, atviru visuomenės svarstymui. 

 

 

Peržiūros: 1202

Komentarai   

+29 # vilnietis 2020-02-19 12:28
Neringa Tau tik stiprybes ir tikekimes kad Teisingumas nugales
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Atas 2020-02-19 22:02
taip, tikėkimės! Gi viltis durnių motina...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # ĮDOMU, 2020-02-19 12:34
ką galvoja kongresmenai ? :eek:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # LR pilietis 2020-02-19 13:55
Jau didelis laimėjimas, kad su keturiais paliktais Jums kaltinimais, galėsite laisvai nuvykti kurį nors ketvirtadienį į Keturnaujieną ir paprašyti Dievo, kad pasigalėtų Jis ir Jūsų priešų.
Nuvykusi į Keturnaujieną (galite vykite kartu ir su Garliavos kunigu Jonu Varkala), pasimelskite visi į Švenčiausiąją Jėzaus Širdį už Lietuvos Prokuratūrą, Policiją, Saugumo Departamentą, Vyriausybę, Seimą, Prezidentūrą ir visą Kryževičiaus Teismą, prašydami Dievui jiems visiems atleidimo ir pasigailėjimo. Paprašyti pasigailėti ir testamentinės Tautų prostitutės šlykštynės – Didžiosios Babelės Amerikos, kad paliko masonų ložė galimybę iš Jūsų tyčiotis su keturiais kaltinimais ir tampyti po Lietuvą- Naująją Jeruzalę- Jėzaus Širdies Kontūrus. Paprašyti pasigailėti ir Vatikano- Pasaulio pedofilijos židinio, kad krintantis Kertinis Akmuo, kurį statytojai atmetė, būtų jiems gailestingas ir nesutraiškytų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # LR pilietis - tęs 2020-02-19 13:57
Reikia ir priešus mylėti ir už juos melstis. Paprašyti Dievo, kad nebūtų taikomos žiaurios karminės nuobaudos, kurios pasivijo Keturnaujienos Šventovės išniekintojus. Nepykite ant Panevėžio čigonų, kad kokio nors vieno, sufabrikuoto Jums kaltinimo nepavogė iš bylos. Jie dar gali pasitaisyti.
Tinkamiausia malda:
Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančius, 2010 04 27 Jėzaus apreikštas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Atas 2020-02-19 22:14
Tai kaipgi taikys didesnes sankcijas tikriems nusikaltėliams, juk jie teisėsaugininkų draugai, o ta Venckienė tai kas? ,,Nusikaltėlė", kuri šitokį malonumą atėmė iš iškrypėlių!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Tai 2020-02-20 11:31
mane pribloškė toks "teisingumas", kai girtą , žmogų užmušusį Radzevičių visiškai išteisino
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Misteris 2020-02-20 19:20
Tesėtvarkos grybai KERŠTAUJA.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # panasu 2020-02-22 23:08
tikrai nusikalteliai valdzioje neturi senaties savo nusikaltimams...nei morales,.nei mokslo tik tautos valymas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti