Nežiūrint į nepatekusios į Prezidento rūmus laureatės poelgį, G. Nausėda dėl nesusipratimo atsiprašė V. Kuodytės

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.30 (5 Votes)

Nežiūrint į nepatekusios į Prezidento rūmus laureatės poelgį, G. Nausėda dėl nesusipratimo atsiprašė V. Kuodytės 
Paskelbta: 2020-02-13 22:50 Autorius: ekspertai.eu

Prezidentas, pirmoji šalies ponia ir laureatai. Nuotr. prezidentas.lt

Vasario 13 d. prezidentas Gitanas Nausėda įteikė šiemetines Nacionalines kultūros ir meno premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems šalies menininkams ir pakvietė nusilenkti ir tiems, kas atkūrė laisvą valstybę, ir tiems, kas ją kuria toliau.

„Nes kas, jei ne kadaise iškovota laisvė, leidžia mums šiandien realizuoti savo kūrybines galias? Kas, jei ne kultūra ir menas, yra tie esminiai tautos ir valstybės įtvirtinimo elementai, padedantys mums suvokti save, o pasauliui – sužinoti apie mus? Jus, brangūs laureatai, drąsiai galima vadinti naujaisiais Lietuvos kultūros signatarais. Patvirtinančiais jos brandą unikaliais parašais – savo kūryba“, - perskaitytoje kalboje pažymėjo G. Nausėda.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis šiemet įvertinti gerai Lietuvai pažįstami, mylimi ir gerbiami kūrėjai: kino režisierius Algimantas Puipa už kino vaizdų poetinę realybę; rašytojas Saulius Šaltenis už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių; operos solistė Asmik Grigorian už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą. Taip pat kūrybinė grupė – Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė už įkvepiantį bendradarbiavimą kuriant aukščiausio lygio kritinį meną; kompozitorė Zita Bružaitė už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą.

Pasak prezidento, visų šiandien apdovanojamų laureatų vardai kartu sudėti sudaro įspūdingą mozaiką, parodančią, kiek daug yra pasiekusi Lietuvos kultūra, kuri geba remtis į ilgametį savo paveldą, kartu žavėti viso pasaulio publiką modernumu ir kviesti susimąstyti visai žmonijai ypač jautriomis temomis.

Nuoširdų ačiū valstybės vadovas tarė ir Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai, ypač kadenciją baigiančiai jos pirmininkei profesorei Viktorijai Daujotytei-Pakerienei, už prisiimtą milžinišką atsakomybę atrinkti kelias pavardes iš didžiulio Lietuvos kūrėjų žvaigždyno.

Dar viena laureatė – aktorė Viktorija Kuodytė – ceremonijoje nedalyvavo, nes pastaroji buvo tiesiog neįleista į Prezidentūra. Neįleido todėl, kad ji nebuvo įrašyta į sąrašą.

„Jai atvykus į Prezidentūrą paaiškėjo, kad ji nebuvo įtraukta į Kultūros ministerijos Prezidentūrai pateiktą sąrašą ir jai nebuvo išrašytas leidimas patekti į Prezidento rūmus. Leidimų biurui derinant formalumus dėl leidimo suteikimo, laureatė išėjo ir su ja nepavyko susisiekti telefonu“, - išplatintame Prezidentūros paaiškinime atskleidžiamos incidento priežastys visuomenei.

Kitaip tariant, V. Kuodytė pati pasielgė neapdariai, neatsiliepusi į skambutį ar tiesiog būdama ne ryšio zonoje, kai jai skambino iš Prezidentūros.

Tačiau nežiūrint į nepatekusios į Prezidento rūmus laureatės poelgį, G. Nausėda dėl įvykio atsiprašė ir pažadėjo, kad su V. Kuodyte susitiks asmeniškai ir įteiks jai tą Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Šaltinis: prezidentas.lt

 


Kai visa prezidento G. Nausėdos vadovaujama Prezidentūra savo lygšioline veikla daugiau primena tik vidutinių gebėjimų viešųjų ryšių kontorą, o ne Prezidentūrą, per daug kažkuo stebėtis nevertėtų...

Galima tik palinkėti, kad G. Nausėdos pasirinkta komanda daugiau nedarytų tokių klaidų ir šaudytų ne pro šalį, o taip pat tiksliai, kaip šaudo šalies vadovas iš patrankos:

 

O Viktoriją ekspertai.eu sveikina ir kviečia šokiui:

 

 

Peržiūros: 1473

Komentarai   

+14 # Pranas Pričkus 2020-02-14 14:09
Šaudo dievuliui į langus. Kai užpirkta perteklinių šovinių iš mūsų pinigėlių, ir niekas nepuola, tai reikia pradėti patiems. Greičiau užpulsim, greičiau pralaimėsim? Karą reikia išprovokuoti, pats neprasidės, su "rusai puola" išprovokuoti neišeina, gal pašaudžius išgirs?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # tasas 2020-02-14 19:58
susidaro ispudis kad valdzia ir prezidentura yra kazkieno nuosavybe,kaip ir Lietuva be lietuviu...nesuprantame ka atstovauja prezidentas-savo mintis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Idiotas 2020-02-15 13:05
Pats neįleido, pats atsiprašė :D
Idiotas :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # argi 2020-02-17 23:21
VLKJS premijos laureatas s saltenis vel ant pjedestalo;o p cvirka su cukriniais avineliais nori parversti,bijo komunistai kad vel jiems saule nepateketu is rytu...
kokie paradoksaai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # panasu 2020-02-19 22:14
kad prezidenta klaidina ir jis ..zino kas ,bet ar jam patinka apsimesti yr klausimas?gal laikas pasiremti kartais ir savo galva,kuria beje visi mato,ir girdi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti