A.Pangonis - pavojingas liudininkas, kas bus, jeigu papasakos, kiek kyšių mokėjo?

Peržiūros: 2297
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

A.Pangonis - pavojingas liudininkas, kas bus, jeigu papasakos, kiek kyšių mokėjo?

Pangonis po apsilankymo prokuratūroje: pasitikėjimas vadovais davė pamoką visam gyvenimui

Trečiadienį  Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra ikiteisminio tyrimo byloje, kaip AB „Grigeo Klaipėda“ valdybos pirmininkui, įtarimus pareiškė Gintautui Pangoniui. „Grigeo Klaipėda“ žiniomis, vykdomo ikiteisminio tyrimo metu ketinama reikšti įtarimus ar specialiaisiais liudytojais apklausti visus esamus ir buvusius AB „Grigeo Klaipėda“ vadovus, prieš atliekant atitinkamus procesinius veiksmus, nevertinant tokių vadovų priimtų sprendimų įtakos galimai „Grigeo Klaipėda“ vykdytai taršai.

„Nesikratau atsakomybės ir užtikrinu, kad „Grigeo Klaipėda“ deda visas pastangas, kad žala gamtai būtų kuo greičiau atlyginta. Vis dėlto, man tai yra  asmeninė pamoka, kokių pasekmių gali atnešti per didelis pasitikėjimas komanda ir jos vadovais. Nors vadovai, kurie buvo tiesiogiai atsakingi už nuotekų valymą, iš bendrovės už galimą turto iššvaistymą buvo atleisti dar praėjusių metų viduryje, šešėlis šiandien krinta ant visų mūsų, net ant kelis mėnesius ar vos kelias savaites dirbančių vadovų. Nepaisant to, tikiuosi, kad ši istorija nesugriaus pasitikėjimo esamais ir būsimais vadovais.

Jaučiu pareigą dar kartą atsiprašyti visuomenės ir užtikrinti, jog bendradarbiaujame ir bendradarbiausime su tyrimą vykdančiomis teisėsaugos institucijomis ir esame ypač suinteresuoti kuo greičiau išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes“, – sakė buvęs AB „Grigeo Klaipėda“ valdybos pirmininkas Gintautas Pangonis.

Pasak G. Pangonio, „Grigeo Klaipėda“ kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą su prašymu parengti ir patvirtinti jai taikytiną aplinkos atkūrimo priemonių planą ir yra pasirengusi kaip galima greičiau atkurti pirminę aplinkos būklę arba atlyginti jai padarytą žalą.

Pangonis AB „Grigeo Klaipėda“ valdybos pirmininko pareigas užėmė nuo 2010 m. kovo 25 dienos iki 2020 m. sausio 2 dienos. „Grigeo Klaipėda“ valdybos pirmininkui nebuvo priskirta konkretaus gamybos baro ir nuotekų valymo kontrolė ar organizavimas.

Nuotekų valymas – vadovų atsakomybė

Antradienį „Grigeo Klaipėda“ paviešino vidinės komisijos tyrimo antrojo etapo išvadas, kuriose skelbiama, jog nuo 2012 metų „Grigeo Klaipėda“ biologinių nuotekų įrenginių eksploatacija ir nuotekų valymo proceso organizavimas ir kontrolė buvo priskirti bendrovės gamybos padaliniui. Šiam padaliniui nuo 2011 m. gegužės 30 d. iki 2019 m. gegužės 17 d. vadovavo Jonas Garalis. Jis buvo atsakingas už gamybos padalinio darbo organizavimą, gamybos technologinio proceso kontrolę, žaliavų savalaikį užsakymą ir tikslinį panaudojimą. Už bendrovės nuotekų valymo procedūrų patvirtinimą ir įgyvendinimą atsakingas „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius. Nuo 2013 m. birželio 11 d. iki 2019 m. gegužės 17 d. bendrovei vadovavo Vidas Beržonskis.

Išvadose teigiama, kad veiksmai ir sprendimai, dėl kurių dalis biologiškai neapdorotų nuotekų patekdavo į AB „Klaipėdos vanduo“ nuotekų tinklus, didžiąja dalimi buvo atlikti tuo laikotarpiu, kai įmonei vadovavo V. Beržonskis, o gamybos vadovo pareigas užėmė J. Garalis.

Abu minėti asmenys iš bendrovės buvo atleisti, nustačius jų neteisėtos veiklos faktus. „Grigeo Klaipėda“ dar 2019 metų vasarą Klaipėdos apygardos prokuratūroje inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl buvusių vadovų veiksmų dėl bendrovės turto išvaistymo ir žalos jai padarymo. 2019 m. gruodžio 6 d. teismui buvo pateiktas „Grigeo Klaipėda“ ieškinys jiems dėl 1,3 mln. eurų žalos atlyginimo. Šią savaitę bendrovė pateiks dar vieną ieškinį buvusiems vadovams dėl 1,55 mln. eurų žalos atlyginimo.                   

Galima buvusių vadovų nusikalstama veika, pasireiškusi bendrovės turto švaistymu bei sistemingu veikimu prieš bendrovės interesus, o taip pat nusikalstamu (aplaidžiu) savo pareigų nevykdymu truko devynerius metus – nuo 2011-ųjų iki 2019 metų pavasario.

„Grigeo Klaipėda“ reikalauja iš minėtų vadovų milijoninės žalos dėl jų sudarytų bendrovės interesams prieštaraujančių sandorių, susijusių su dažų ir krakmolo pirkimu, atlyginimo. Pakeitus minėtus bendrovės vadovus ir atnaujinus žaliavų pirkimo sutartį, „Algol Chemicals“ tiekiamų dažų kaina bendrovei „Grigeo Klaipėda“ sumažėjo trečdaliu.

„Grigeo Klaipėda“ šiuo metu atlieka vidinį teisinį ir finansinį tyrimą dėl buvusių vadovų kitų veiksmų bei sandorių, susijusių su chemijos, logistikos ir kitų paslaugų įsigijimo, siekiant nustatyti, ar šie sandoriai nebuvo bendrovei finansiškai nuostolingi ir ekonomiškai nenaudingi.

Komentarai   

+26 # gamtai neatlyginsi 2020-02-12 17:03
Gamtai jau neatlyginsi. Nes chamija ir šiuklšlės pasklidę po jūras marias. Belieka melstis kyšio priėmimo bet kam kas tirs šia istoriją tokiu sakiniu: "„Grigeo Klaipėda“ deda visas pastangas, kad žala gamtai būtų kuo greičiau atlyginta". Kitaip sakant kas norit gauti kyšį, greitai reaguokit, kol man nepridirbot!!! :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Pranas Pričkus 2020-02-12 19:27
Kai daug atsakingų, atsakingiausias liks neatsakingu. Išvalys mat užterštą gamtą? Toliau mus mulkina.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # GAL 2020-02-12 21:04
naktinis tarifas pigesnis :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # Ekspertas 2020-02-12 20:47
Keista kodėl "nežinodami ką daro" nevalytas nuotekas į AVARINĮ vamzdį leisdavo TIK NAKTIMIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # jeronimas 2020-02-12 20:53
Kokio lygio pagrindinio konglomerato valdovo,t.y. Pangonio,jeigu Klaipedos vadovai savivaliavo,pirko chemija pangoniui nezinant,voge milijonais,??? Svarbiausia voge 9 metus??? ka,ta visa laika Pangonis nemate,nejuto??? As manau,kad gautu pelnu gamtos naikinimo saskaita mielai naudojosi tokie pangoniai ir i ji panasus.O stai kai buvo priciupti uz subines naikinant Lietuva,pradeta ieskoti iesmininku?? Kiek ir kada skirta buvusiems Klaipedos grigeo vadovams nuobaudu ir kokiu???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Trigrašis 2020-02-14 06:39
Visai nieko nesuprantu.Kaip pinigais galima atlyginti gamtai padarytą žalą?Susimokėsiu baudą,ir marios taps švarios?Ar sumokės tiek,kad galima būs visas marių vandenį pervaryti per valymo įrenginius?Antras dalykas,dar atrodo kvailiau.Nusamdyti įmonės vadovai darė nusikalstamą veiką(liepė naktimis leisti į marias nevalytas nuotekas),kad akcininkai,o ypač pagrindinis" Grigeo" šeimininkas Pangonis,gautų kuo didesnį pelną.Jaučiu,kad iš viso to triukšmo,galutiniame variante išgirsime tik,kad kalti naktiniai sargai,kurie atsukinėjo sklendes.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # ganis 2020-02-15 07:48
O kada vagis yra pasakes - taip, aš pavogiau,aš kaltas, taip jau yra, ir visa ta jovala reikes išspresti, ir priklausis nuo pinigu sumos vadinomu otkatu....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti