Neringa Venckienė : "Piktybinis netiesos sakymas ar kitoks apgaudinėjimas vertinamas kaip su prokurorų etika nesuderinamas poelgis"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (10 Votes)


Neringa Venckienė


Teisingumas ir padorumas – tai prokurorų profesinės etikos (veiklos) principai, kurie reglamentuoti Lietuvos Respublikos prokurorų etikos kodekse. Vadovaudamasis teisingumo principu prokuroras privalo visada veikti protingai ir teisingai. Vadovaudamasis padorumo principu prokuroras privalo nešmeižti kitų, neskleisti gandų ir paskalų.
Generalinės prokuratūros 2019 m. lapkričio 6 d. organizuotoje spaudos konferencijoje Generalinės prokuratūros prokuroras Tomas Krušna 11 minutėje paaiškino, kad Venckienės elgesį po neliečiamybės panaikinimo kaip slapstymąsi įvertino visi JAV teismai.
Konferencijos 15 minutėje į žurnalisto klausimą, kad iš 13 nusikaltimų išduota dėl 4, prokuroras Tomas Krušna nepatikslino, kad Jungtinės Amerikos Valstijos neišdavė dėl 35 nusikaltimų.
2019 m. lapkričio 28 d. kreipiausi į prokurorą T.Krušną, prašydama viešai per Generalinės prokuratūros spaudos konferenciją pateikti informaciją, kurie JAV teismai ir kuriuose dokumentuose mano elgesį po neliečiamybės panaikinimo įvertino kaip slapstymąsi; viešai per Generalinės prokuratūros spaudos konferenciją paskelbti, kad į Jungtines Amerikos Valstijas buvo kreiptasi dėl sutikimo išduoti Neringą Venckienę dėl 39 nusikalstamų veikų.
2019-12-13 prokuroras T.Krušna pranešė, kad JAV teismai pradėję ir baigę asmens ekstradicijos procedūrą, de facto įvertino tai, kad asmuo slapstėsi nuo teisingumo; spaudos konferencijos metu buvo pateikta faktinė kreipimosi į JAV Teisingumo Departamentą dėl asmens ekstradicijos informacija.
Ar galima laikyti prokuroro T.Krušnos elgesį teisingu ir padoriu, kai jis pats pasirašęs ekstradicijos prašymą, žinojo, kad Lietuvos Respublika kreipėsi į Jungtines Amerikos Valstijas, prašydama išduoti Neringą Venckienę dėl 39 nusikalstamų veikų, tačiau buvo išduota dėl 4, kai JAV teismų dokumentuose nėra jokios užuominos apie mano slapstymąsi?
Piktybinis netiesos sakymas ar kitoks apgaudinėjimas vertinamas kaip su prokurorų etika nesuderinamas poelgis, kaip Prokurorų etikos kodekso principų ir normų pažeidimas pagal Kodekso 11 straipsnį.

Peržiūros: 1969

Komentarai   

+64 # TAI KAD 2020-01-30 15:05
Lietuvoje kitos demensijos.. ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+51 # zenonas 2020-01-30 15:29
Prokurorai bendradarbiauja ir su teisėjais ir su antstoliais, tai nusikalstamas susivienijimas, tiksliau yra jų grupuotės, aš tai patyriau. Jie daro baudžiamuosius nusikaltimus, o Jūs kalbate apie kokią tai etiką, senai etiką reikia pamiršti? Mano telefonas, į apklausą atvyksiu pats.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # zenonas 2020-01-30 15:30
Tel 8 662 33770
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-17 # Zenonas Priekuliškis 2020-01-30 18:07
Juokingai aš čia parašiau?... Mano apklausa tik man pačiam įdomi...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-16 # Kindziulis 2020-01-30 18:43
Kas čia juokingo ? Žmogus nori aktyviai bendradarbiauti su pitbuliais, už Têvynę širdį skauda - auksinis žmogus !!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+39 # jeronimas 2020-01-30 18:10
Cia aprasytos tik dvi smulkmenos del prokuroru melo.Kiek to melo buvo papylta ant D Kedzio ant Neringos ,ant Deimantes senuku,po to ,kai Drasius paviesino kremuotus sysalus,raudona pinigine??? O kai buvo nuzudytas teisejas,tai tas melas,patycios liejosi upemeis.Ar nors vienas uniforma vilkintis "teisingumo" sergetojas nubaustas per tuos 8 purvinus Lietuvai metus???prezidentai Lietuvai inkorporuojami uzsienio valstybiu,kartais galimai tarnaujantys uzsienio valstybiu spec tarnyboms,todel tokie clienai bijo prasizioti ir pareikalauti atsakomybes,nes patys galimai pakabinti ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-44 # G.Ražulis 2020-01-30 18:25
Supratau Neringute - bjaurus šmeiżtas ! Nors ir man buvo kiles toks itarimas, kai pusê metu nesirodei darbe. Net kolegos Poviliuko paklausiau, kada atsirasi algos pasiimti .. żegnojosi kad irodymus teismui ruoši, ir vadovausi Tėvynės gelbėjimui nuo pedalų, tai ir użsilikau Palangoje pas .. gal dabar jau galime jais apsiginklavę drąsiai kilti î Kovą, baisiai brangiai rukyta žuvis kainuoja :((
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+36 # Asta Bogušienė 2020-01-30 19:56
Prokurorai laisvi ir nepriklausomi, už klastotes neatsako.
Prezidentas tai žino ir toleruoja.
Banditiška santvarka naudinga saviems
Runkeliai ir avinai neįdomūs su savo "teisėmis"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Holmsas 2020-01-30 22:01
Venckienei.
Pateikite šią informaciją JAV AMBASADAI,kad jie sekantį kartą turėtėtą ką pakišti po nosimi LIETUVOS PROKURORAMS,kai šie atvyks prašyti LT piliečių ekstradicijos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti