Baisu net pagalvoti, kaip viskas atrodytų, jei Alytaus gaisras būtų įvykęs Kaune

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)


Ruta Visocnik


PRAŠAU - PRIJUNKITE KAUNO MIESTO CENTRĄ PRIE ALYTAUS! Vadovaudamasi tuo, kad Kauno meras parodė pavyzdį kaip lengva kilnoti seniūnijas iš vienos savivaldybės į kitą, aš prašau: prijunkite Kauno miesto centro seniūniją prie Alytaus!

Alytaus ekologinės nelaimės fone šio miesto mero elgesys ir komunikacija eiliniam miestiečiui duoda tai, ko tokiu metu labiausiai reikia: periodišką informacijos atnaujinimą, sklandų komunikavimą, žinią apie asmeninį miesto vadovo įsitraukimą į nelaimės padarinių šalinimą bei tikėjimą tuo, jog valdžiai rūpi. Tai ir yra tie elementai, kurie įprasmina mero egzistavimą kaip tokį. Juk nieko kito meras iš esmės ir negali, nes jo, kaip vienvaldžio savivaldos organo kompetencija yra gana ribota.

 

Baisu net pagalvoti, kaip viskas atrodytų, jei tokia nelaimė būtų įvykusi Kaune. Meras, aišku, išlėktų atostogų (kaip ir per visus Kaunui reikšmingus įvykius, kuomet merui gręsia kontaktas su visuomene). Kauno savivaldybė apsiribotų "Kauno dienos" straipsnių paskelbimu savo FB paskyroje (ką daro ir šiomis dienomis). Iki šio momento kauniečiams nei karto nepaskelbta apie vėjo krypties tendencijas - belieka tik spėlioti ar oro masės nuo Alytaus keliauja Kauno pusėn, ar kur kitur. Turint galvoje, kad visas Kauno centras yra dauboje, kur kietosiomis dalelėmis užterštas oras čia tvyro iki pirmo stpraus lietaus ar iki pirmo stipraus vėjo, tai informacija apie tokias tendencijas miesto centre gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms būtų vertinga.
Beje, Kauno miesto savivaldybė piktybiškai vengia įrengti oro užterštumo matavimo stotelę miesto centre, tokiu būdu išvengdama ir konkrečių priemonių, kurių reikėtų imtis, paaiškėjus, kad visas Kauno centras nuolat gyvena užterštumo normatyvus viršijančioje aplinkoje.

Kaunui reikalingas autoritetas, vedlys, charizmatiška figūra, gyvas žmogus, o ne pafotošopinta iškamša, karts nuo karto išlendanti užsakytuose reklaminiuose straipsniuose. Kauno miesto mero reitingai krito kelis kartus (ko gero, dėl nuolatinių korupcijos skandalų), ir gelbėjimosi rato vaidmenį - kaip bebūtų juokinga dėl tokio sutapimo - atlieka plaukikė Rūta Meilutytė, kuri neseniai paskirta mero patarėja "baseinų klausimu". Pamatysim, ar visuomenė pasimaus ant šito jauko.

Peržiūros: 900

Komentarai   

+1 # bandymas 2019-10-21 16:02
bandymas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Antanas 2019-10-22 01:11
Sovietmečiu buvo žinynas prieinamas visiems koks yra Kauno mieste jo rajonuose vyraujantis užterštumas pagal to meto pramonės veiklą. Tada pramonė buvo stipri, bedarbių nebuvo. Žinau, kad Vilijampolės rajone vyravo ligos susijusios su kvėpavimo problemomis, tuberkulioze, dėl sunkiai besikeičiančio oro. Žmonės galėjo pagal savo negalavimus pasirinkti jiems tinkamą gyvenamą rajoną. Šiandieną netgi radiacijos fono negali sužinoti, tuo labai apie oro užterštumą. Kodėl visokias pincikliuškas tuojau įbruka į mobilų telefoną. kodėl nepateikti programos apie oro užterštumą? Kaunas apstatytas užsienio "šlamštui" gabenti ( kandų sugraužtiems tapetams) sandėliai- laisva ekonominė zona.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti