"Kovotojas" su korupcija V.Bakas, "žalieji" valstiečiai ir konservatoriai nebeslepia didelio nerimo dėl N. Venckienės sugrįžimo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Nebeslepiamas didelis nerimas dėl N. Venckienės sugrįžimo

 Paskelbta: 2019-10-11 19:20 Autorius: ekspertai.eu
Pedofilijos ir žudymų istorija, dar kitaip vadinama Garliavos istorija, nedaug paliko abejingų. Vienaip ar kitaip prie šios nelaimės prisilietė nemažai žmonių. Šiai istorijai nebuvo abejingas buvęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas, žmogaus teisių gynėjo Kęstučio Čilinsko pasekėju tituluojamas Vytautas Bakas, kuris tais neramiais laikais lankėsi Garliavos Klonio gatvėje ir stengėsi įsiklausyti į teisingumo ieškojusių žmonių nuomonę.
Pedofilijos ir žudymų istorija, dar kitaip vadinama Garliavos istorija, nedaug paliko abejingų. Vienaip ar kitaip prie šios nelaimės prisilietė nemažai žmonių. Šiai istorijai nebuvo abejingas buvęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas, žmogaus teisių gynėjo Kęstučio Čilinsko pasekėju tituluojamas Vytautas Bakas, kuris tais neramiais laikais lankėsi Garliavos Klonio gatvėje ir stengėsi įsiklausyti į teisingumo ieškojusių žmonių nuomonę.
Paaiškėjus, kad buvusi teisėja Neringa Venckienė iš JAV bus grąžinta į Lietuvą, sunerimo ne vienas su pedofilijos ir žudymų istorija vienaip ar kitaip susijęs veikėjas.

Valstybinis transliuotojas spalio 11 d. parengė reportažą ir publikaciją pavadinimu – „Venckienės ekstradicija į Lietuvą: ar buvusi teisėja vėl bandys prasimušti į Seimą?“.

Pastaba – kam jau kam, bet valstybinio transliuotojo kūrybinei grupei reikėtų įdėmiau sekti viešąją erdvę ir paskaityti interviu su N. Venckiene, kur labai aiškiai pasakoma, ar ji ketina grįžti į politiką ar ne.

Dar viena pastaba – į valdžią ateinančiuose rinkimuose prasimušti, prasiveržti, prasibrauti ir t.t. bandys daugelis Lietuvoje veikiančių partijų. Tik tai galima pasakyti paprasčiau – įvairios politinės jėgos dalyvaus Seimo rinkimuose ir sieks laimėti kuo daugiau vietų. Kam tie skambūs žodžiai prasimušti ir pan.? Kai tokius žodžius naudoja korupcinė-užsakomoji valatkodelfinė žiniasklaida, tada viskas normalu, bet kai taip seilėjasi valstybinis transliuotojas, atrodo labai nesolidžiai.

Tačiau esmė ne tame.

Taigi labai aiškiai jaučiasi, kad kai kam Lieuvoje darosi labai neramu dėl N. Venckienė sugrąžinimo į Lietuvą. Nerimauti imama viešai.

„Keli Seimo nariai baiminasi, kad N. Venckienę ir vėl gali išvysti toje pačioje salėje kitąmet. Pasak socialdemokrato Juliaus Sabatausko, buvusi teisėja po ekstradicijos į Lietuvą vėl gali dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose“, - cituojamas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Žmonių partijos atstovas Stasys Šedbaras taip pat neslepia savo nerimo, pasak jo – „N. Venckienės grįžimas gali sudrumsti vandenį“.

„Šalininkų yra, yra turbūt dar tie žmonės, kurie rinkosi, bet manau, kad jų stipriai yra apmažėję, N. Venckienei greičiausiai bus paskirta kardomoji priemonė suėmimas, todėl, kad ji buvo pabėgusi nuo teisingumo Lietuvos. Daugiau gal neramumų gali būti, kada vyks teismo procesas“, - pasakė S. Šedbaras.

Buvęs žaliasis valstietis bei buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, anksčiau pareigūnų profsąjungos vadovas Vytautas Bakas teigia, kad „N. Venckienei grįžus į Lietuvą, bus itin svarbus teisėsaugos vaidmuo“.

„Klausimas kaip mes čia protingai sugebėsime į tą situaciją reaguoti ir patys neeskaluoti galbūt. Palikti tai tokiems profesionaliems sprendimams. Nuo to priklauso irgi didžiąja dalimi kiek pavyks įaudrinti žmones, kurie tiki tuo žmogumi, o tikinčių tikrai yra“, – teigia V. Bakas.

 

 

Sunku ginčytis su V. Baku – teisėsaugos vaidmuo visada svarbus. Tačiau dar svarbiau, kad per daugelį nepriklausomybės metų nepavyko padaryti taip, kad pati teisėsauga netarnautų kriminaliniam (tame tarpe ir pedofiliniam) pasauliui. Per daugelį metų nepavyko pasiekti, kad teisėsauga gintų piliečius ir teisingumą.

Deja V. Bakas jau trejus metus sėdėdamas Seime šiuo klausimu ir net būdamas Seimo antikorupcinės komisijos nariu padarė lygiai nulį. Taip, V. Bakas yra vienas iškiliausių kovotojų su Rusijos ir kitomis išorės grėsmėmis, tačiau to, toli gražu, nepakanka. Teisėsauga iki šiol labai neretais atvejais tarnauja mafijinėms struktūroms.

Tad V. Bako viltys – palikti N. Venckienės klausimą tokiems profesionaliems sprendimams – suprantamos, tačiau mažai perspektyvios. Ką gali lietuviškas teisingumas mes labai gerai matėme 2012 m. gegužės 17 d. rytą, kai klykiantis vaikas skausmingai užlaužtomis kojomis buvo nešamas iš savo namų.

Visiškai suprantamas V. Bako noras neeskaluoti situacijos šiuo klausimu ir protingai reaguoti. Tačiau politikas turėtų suvokt, kad situacija jau savaime eskaluojasi ir toliau dar labiau eskaluosis.

Ir pabaigai – kad ir kaip tokie kaip V. Bakas ir panašūs norės ir visą N. Venckienės klausimą palikti tik „profesionaliems sprendimams“, vargu ar tai pavyks.

Ir ne simpatijose ar antipatijose, tikėkimu-netikėjimu N. Venckiene čia klausimas: žmonės tiesiog nori teisingumo.

Žmonės nori žinoti visą tiesą kas atsitiko su Deimante Kedyte. Žmonės nori gyventi ne Europos Sąjungos uodegoje besivelkančioje valstybėje. Dar labai daug ko žmonės nori. Ir tam reikalingas teisingumo atstatymas. Tik tiek.

Tik ne bakų ir panašių personažų teisingumo nori žmonės. Toks jų teisingumas didžiajai Lietuvos daliai jau senokai nebereikalingas.

P. S. V. Bakui ir jo kolegoms rekomenduojamas prisiminti vaizdo įrašas iš istorinio instruktažo prieš valstybės vardu vykdyto nusikaltimo įgyvendinimą:

 

Peržiūros: 2322

Komentarai   

+36 # Misteris 2019-10-13 21:38
NERINGA atlieka ŠVIESOS nešėjos misiją.Ji APŠVIETĖ pedofilus,kad Dievui būtų lengviau atskirti PELUS nuo GRŪDŲ.
Būkite tikri -visi gausime pagal nuopelnus.
Civiliniai teismai ir jų paskirtos bausmės yra tik NESUSIPRATIMAS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+42 # Neringai 2019-10-13 21:52
Kai grįšite į Tėvynę padarykite iš karto pareiškimą,kad su Lietuvos teisėsauga nebendradarbiausite,nes ji užkrėsta korupcija.
Reikalaukite PREZIDENTĄ ,kad šis imtųsi iniciatyvos įkurti TARPTAUTINĘ tyrėjų grupę bylai tirti nuo pradžių ,nušalinant visą Lietuvos teisėsaugą nuo teisės kištis į tyrimo eigą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Atas 2019-10-13 23:49
Na tai ko galima tikėtis iš tokios personos kaip Bakas? Juk tai paprasčiausias buvęs mėntas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # VAKAR 2019-10-14 12:57
žeimytė jau pradėjo pliurpalizmo seriją apie Venckienę.Apie esminius melo ir TIESOS iškraipymo faktus, žinoma, nebuvo kalbos.Lauksim tolimesnių melo priepolių ;-) ;-) ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # York 2019-10-14 21:02
nemanau ,kad kam rupi Neringos likimas is sisteminiu-nepastebejom kad per savo kadencija valstieciai kuom nors rupiniosi.LaNSBERGIS VIENAS IR KITRAS NORS gARLIAVOJ BUVO,O bAKAS,.KUR?TAUTINIUS DRABUZIUS SU ILGOM RANKOVEM SIUVO KARBAUSKIO UZSAKYMU-KIEK NUZUDYTA ZMONIU PER PASTARUOSIUS METUS ,KIEK PASIKESINTA...KUR STATISTIKA,KIEK VALDZIA PAVOGE
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Pranas Pričkus 2019-10-14 23:03
Mūsų įtikinėti nereikia, drg. V.Bakai, mes skiriame kas yra kas. Reikės ateisime kaip anais laikais kai atėjome prie Seimo, tik dabar ne ginti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # anot 2019-10-15 13:01
labai bloga savybe atsirado tauto rupintis tik savo kailiuku kad isgyventi-sovietmeciu dar zodi tardavo-dabar uzsiraukia ir tyli arba truputi pabezda...bet retas kuris tiesa pasako-koks cia dabnar seimas?nieks jo nemato-isskyrus pirmininka
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti