Estijos prezidentė rėžė Ukrainai tiesą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (4 Votes)

Estijos prezidentė rėžė Ukrainai tiesą


Nuovargis ir pragmatizmas. Vienu atveju Ukrainos, kitu — Rusijos atžvilgiu. Estijos vadovė labai trumpai ir aiškiai suformulavo dabartines Europos nuotaikas

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir toliau stebina. O daugelį ir džiugina, suteikdama vilčių, kad sveikas protas vis dėlto nugalės, rašo Sputnik Radijo autorius Sergejus Iljinas.


Estijos prezidentė paaiškino, kodėl Europa pavargo nuo Ukrainos
Po žodžių apie savarankiškos, betarpiškos Talino ir Maskvos sąveikos poreikį ir "naują kvėpavimą" santykiuose su ja respublikos vadovė pasisakė apie Ukrainą. Reikia pasakyti, labai teisingai ir visiškai nešališkai. Ponia Kaljulaid su būdingu jai tiesumu, kuriuo mes jau galėjome įsitikinti, konstatavo: Europa pavargo nuo Ukrainos. O viskas todėl, kad Kijevas nesilaiko Vakarų partnerių, kuriems Kaljulaid priskiria ir Estiją, rekomendacijų.

Prezidentė atkreipė dėmesį į tai, kad Vakarai daugelį metų teikia Kijevui tuos pačius patarimus, tačiau jie tarytum patenka į tuštumą. Šie patarimai yra paprasti: Ukraina turi tapti mažiau korumpuota šalimi, o jos ekonomika — mažiau oligarchinė. Ir pataikė, kaip sakoma, kaip pirštu į akį. Minėti dalykai yra "bendrieji dabartinės Ukrainos bruožai", jos "vizitinė kortelė". Be to, jei neatsižvelgtume į grynai politinę tikrąją Ukrainoje įvykusių dalykų priežastį (o tai tapo didelio plano atskirti ją nuo Rusijos rezultatu), apmokėti "einamąsias sąskaitas" tenka europiečiams. Pinigais ir nuosavu saugumu. Ginklai ir kriminalas iš Ukrainos tapo įprastais dalykais ES. Taip pat finansinės paramos dalys.


Ekspertas: Kaljulaid išsakė apie Ukrainą tai, ko nedrįso pasakyti visa ES
Bet Senojo Pasaulio gyventojams ir jo elitui jau nusibodo mokėti už tebesitęsiantį korupcinį ir oligarchinį banketą Ukrainoje. Aukštesnio rango politikai, žinoma, niekada tiesiogiai ir atvirai nepasakys, kad Europa pavargo nuo Ukrainos. Tačiau Estijos prezidentė rėžė tiesą. Ji ir vyšnaitės ant torto nepamiršo padėti. Pasak Kersti Kaljulaid, kai kurios ES valstybės "atsisakys Kijevo interesų dėl ekonominių santykių su Maskva", net jei Ukraina pasieks sėkmę kovoje su korupcija.

Tiesa, galime pridurti, kad kol kas matyti, kad tokia sėkmė nebus pasiekta net tolimoje ateityje. Ir čia ponia Kaljulaid taip pat pataikė tiesiai į dešimtuką, kas ir įrodo tebesitęsiantį, o kai kuriose srityse (pavyzdžiui, energetikos sektoriuje) ir besivystantį Rusijos ir Europos bendradarbiavimą. Pragmatizmas yra neatsiejama Vakarų ypatybė. Būtų neblogai, kad ukrainiečiai to nepamirštų.

 

Read more: https://sputniknews.lt/baltic/20190923/10263261/Estijos-prezidente-reze-Ukrainai-tiesa.html

Peržiūros: 2523

Komentarai   

+36 # Pilietė SS 2019-09-23 16:08
Ką pasakys Lietuvą valdantys idiotai? Matau, kaip šiepiasi kai kurių šnervės: Kaljulaid - Kremliaus agentė! Dieve, atsiųsk Lietuvai tokį "Kremliaus agentą"!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-21 # Antirus 2019-09-24 06:30
Trumparegiški svaičiojimai...Ukraina dabar tapo patikimu skydu europai nuo rusijos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # jeronimas 2019-09-24 12:25
isku,uz transportavima elektros Rusijai kazkiek teks moketi,nes kol kas latvija garsiai nepasisake,jog leis tranzitu pasianudoti.O ka Lietuva pasieke ir pasieks ,vis rekdama "rusdai puola" ir nukirpsim elektros laidus su Baltarusija??? Nekalbesiu apie landsberginius,kurie per dviratnyku ekskursija su Kubylium priesakyje,manau jau pasieme savo dali is Astravo atomines??? Bet landsberginiai ir kubykiai su landsbergiais tai dar ne Lietuva.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # jeronimas 2019-09-24 12:36
Bet kuriuo atveju Lietuvos zmones taps Astravo atomines produkcijos vartotojais,tik, suprantama,pagal sukurtas siltnamio salygas perpardavinetojams.O sie ,sazines ir gedos jausma senai prarade,apie ka viesai ir gana rimtai pasake toks Lietuvos banko valdovas.Todel tiketis,kad Lietuvos seimas priimtu sprendima ,jog visi energetikos,zemes ,zemes gemiu turtai,miskai,butu isskirtinai priklausomi tik valstybes ir jos aldymui.ir tai butu neribotam laikui i ateiti.Lietuvos zmonems tokiuo atveju atsirastu bent teorines galimybes priarteti prie europos priekyje zengenciu valstybiu.Bet ar kam tai rupi??Prezidentui svarbu skandinavijos interesai,i jevrosojuza isrinktiems clienams svarbu sava kuopa,sava seima,sava ori ateitis.O seimas neturi kada galvoti valstybes naudai,nes reikia sukti afioras,kad kuo daugiau is valstybes nugrezti valiutos visokio plauko partgaujoms,kad issilaikyti ateityje valdzioj ,ir nieko neveikiant valstybes naudai,neistustetu savas lovys???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Bleka 2019-09-28 12:27
Beda ,kad zyds neturi savo namu.Todel ir durnavoja:iesko Tevynes Palestinoj ,Ukrainoj...Lietuvoj!Turetu proto neieskotu....deja
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti