Seimo NSGK pirmininkas D.Gaižauskas slapta įrašinėja pokalbius su žurnalistais

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Etikos sargų prašoma įvertinti NSGK pirmininko D. Gaižausko elgesį“

2019 m. rugsėjo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl parlamentaro Dainiaus Gaižausko veiksmų įvertinimo.

Vakar LRT televizijos laidoje „Panorama“ buvo parodytas reportažas apie atliktą žurnalistinį tyrimą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko D. Gaižausko atžvilgiu. Parlamentaras D. Gaižauskas po pokalbio su LRT tyrimų skyriaus žurnaliste Jurga Tvaskiene pareiškė slaptai įsirašęs pokalbį. Žurnalistė šią situaciją aprašė ir asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Konstitucijos 22 straipsnis numato, kad „asmens susirašinėjimai, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami“, o Valstybės politikų elgesio kodeksas numato prievolę viešajame gyvenime politikams vadovautis pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, pavyzdingumo ir kitais svarbiais principais. Dėl galimų šių principų pažeidimų TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Turint omenyje, kad Seimo narys D. Gaižauskas žurnalistės neinformavo apie tai, kad jis įsirašo pokalbį su ja, tokie D. Gaižausko veiksmai gali būti laikomi Konstitucijos ir etikos normų pažeidimu. Prašau įvertinti Seimo nario D. Gaižausko elgesį minėtoje situacijoje ir nustatyti, ar tokie veiksmai, kuriuos jis atliko neinformuodamas kito asmens ir įsirašydamas pokalbį, dera su Seimo nario veikla, Lietuvos Respublikos Konstitucija ir atitinka įstatymais nustatytas etikos normas“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Peržiūros: 1474

Komentarai   

+8 # Ligninas Kernagis 2019-09-20 01:10
O kur čia Konstitucijos 22 str. pažeidimas? Juk viešai darė pokalbį :-* Norėsiu ir įrašysiu viešoje vietoje pokalbį, nieko nepadarysite runkelių tauta ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Gaižauskui 2019-09-20 11:28
Sakyk,kad PAJUOKAVAI apie įrašą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # jeronimas 2019-09-20 21:22
Geriausia vieta rasinyje,kur parasyta,kad Landsberginiu kuopos atstove Gedviliene pastebejo????? Ir iskart paskunde??? Otai saziningiausiuju partgauja???? Idomu ,o kas pastebes,kad yra gyvu liudininku ,kuriems per toki landsbergini pastumdeli Tucku,buvo perduoti doleriai,uz tai kad ivykdytu Kryzkalnio paminklo susprogdinima?? Ar teroristui landsbergiui viskas galima netgi sprogdinti Tautos paminklus?? O kas uzsake Brazuoles upelio gelezinkelio tilto uzminavima ruosian diversini akta??? Gal dedulei reikejo tokio triuksmo ir tas velgi tai uzsake???? Nesigirdi ,kad landsberginiu partgauja butu pasiuliusi atlikti va tokiuos tyrymus seimui ar prokurorams???? Ar cia nesvarbu???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # jonas 2019-09-22 20:17
jis irasioneja visa Lietuva.bomzus taip pat.kai gauna p[asalpas,jam idomu ar jie dekoja jo partijai uz alu...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti