Rūta Janutienė : "Tie, kuriems užlipau ant nuospaudų, nuolat man kėlė bylas, rašė skundus ir niekada nelaimėjo"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)


Rūta Janutienė

 


Tie, kuriems užlipau ant nuospaudų, nuolat man kėlė bylas, rašė skundus ir niekada nelaimėjo. Priešingai: už žurnalistinius tyrimus esu apdovanota Vinco Kudirkos premija. Mane skundė kyšininkai, bylomis prekiavę aukštieji prokurorai, balsus pardavinėję politikai, tačiau aš savo tiesą visada apginu. Dabar, pamatę, kad galiu patekti į Seimą, mano buvę "herojai" pradėjo neįtikėtino masto puolimą, kuris rodo tik vieną: korumpuoti elito klanai R. Janutienės bijo ir darys viską, kad apmeluotų mane prieš rinkėjus. Bylą, kurioje Vyriausioji rinkimų komisija, mano paprašyta, priėmė sprendimą nenaikinti mano neliečiamybės tik rinkimų metu ir leisti man apginti savo tiesą teisme, yra tokia pati.

Toje byloje žurnalistai Artūras Jančys ir Saulė Pauliuvienė ir aš esame persekiojami už profesinę veiklą. Jos esmė yra tokia: STT staiga nutraukė nusikalstamos veikos imitavimo modelį milžiniško kyšio prievartavimo byloje, kai kyšio pinigai pajudėjo link gavėjo. Kyšį prievartavo žadėdami Lietuvos banko priežiūros departamento vadovo V. Valvonio palankumą Lietuvos banko vykdyto patikrinimo metu. STT nusprendė nesiaiškinti, kas buvo kyšio gavėjas. Staiga suėmė tarpininką. Lietuvos rytui buvo nutekinta didžioji dalis bylos medžiagos, garso įrašai, kuriuose tarpininkas rodo žinias apie Lietuvos banko tyrimo detales ir reikalauja kyšio. Žurnalistas Artūras Jančys parengė tą medžiagą spaudai. "Lietuvos ryto" dienraščio redaktorius suredagavo ir paleido į spaudą, portalas išplatino internete. Mano kolegė Saulė Pauliuvienė parengė reportažą pagal "Lietuvos ryto" medžiagą "Patriotų laidai" .

 

Aš toje laidoje ruošiau kitą reportažą - apie prokurorų piktnaudžiavimą. Dėl jo man niekas neturi pretenzijų. Mano "kaltė" , kad kartu vedžiau laidą, diskutavau apie jos reportažą su kolege. Tai, prokurorų nuomone, daro mus su ja gauja . A. Jančys nesugebėjo įrodyti tik vieno iš paviešintų pokalbių, kuriuose buvo prievartaujamas kyšis, tikrumo. Civilinėje byloje prieš "Lietuvos rytą" V. Valvonio skundas buvo patenkintas tik iš dalies. Tada atsirado prokuratūra, kuri ėmėsi asmeniškai persekioti žurnalistus. "Lietuvos rytas" sąmoningai paliktas šone. Finalą matote : byla velkasi ketvirtus metus, joje pasikeitė 6 prokurorai. Pirmasis prokuroras ją buvo nutraukęs nesant nusikaltimo sudėties. Byloje dar neprasidėjo nagrinėjimas iš esmės, nors ji atiduota teismui prieš metus. Ir štai staiga, po 2,5 mėnesio pertraukos teisėjų atostogoms, paaiškėjus pirmojo rinkimų turo rezultatams, šeštajam bylos prokurorui prireikia eliminuoti mane iš rinkimų . Tai yra asmeninis mano persekiojimas už profesinę veiklą ir baimė, kad galiu laimėti rinkimus . Šios bylos teisėja gavo darbą D. Grybauskaitės apsisprendimu, nors nebuvo tarp geriausiųjų teisėjų atrankoje. Kaltinimą palaiko prokurorai, kurių vadovas buvo daugelio mano ir Saulės Pauliuvienė reportažų "herojus". Vieną dieną šį byla bus Europos žmogaus teisių teisme ir Lietuvai vėl bus gėda. Mūsų elitas nuolat aiškina, koks blogas Putinas. Bet Putino režimas su savo oponentais dorojasi lygiai taip pat, kaip yra stengiamasi susidoroti su manim. PRAŠAU ŠIA MANO ŽINUTE DALINTIS KAIP ĮMANOMA PLAČIAU, nes Žiemgalos rinkėjai šiuo metu yra sąmoningai ir grubiai dezinformuojami. #politinereklama kovoje su politine dezinformacija bus apmokėta iš kandidatės rinkimų sąskaitos

Peržiūros: 2914

Komentarai   

+6 # Jonas 2019-09-17 20:28
Seku įvykius Rusijojkai jėgos struktūros susidoroja su opozicijos kandidatais rinkimuose į miestų tarybas. teismai vyksta greitai ir teisami už prisilietimus prie policijos. Ir matau panašias valdžios paraleles ten ir čia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-10 # idomu 2019-09-17 22:44
kai jos neisrinks, ka ji veiks? Zinau - darzus sodins :lol: :lol: Buvo valinskas db - janutiene. Tik skirtumas - jai nebera kur eit jos niekas nebenori
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Dr Remigijus Guobys 2019-09-18 02:02
Šaunuolė Rūta!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # zenonas 2019-09-18 08:10
Be galo buvau įtikėjęs šia Rūta. Kauno m. daviau interviu apie Klaipėdoje veikiančią nusikalstamą gaują, teisėją V.Olcvikienę, antstolį A.Selezniovą ir jų gaują. Į savo TV laidą manęs nekvietė, o pasikvietė antstolę. Parodė mano interviu. Esminiai, faktinės aplinkybės ištrintos-iškarpytos. Interviu tapo niekiniu. Be galo Rūta dėkojo antstolei, už pasakymą, kad nėra faktinių įrodymų. Kaip gali būti, jeigu juos ištrynė. Manau, ko negali maži pinigai, gali dideli. JUMS ATSAKYMAS, KODĖL VISADA LAIMI RŪTA, manau todėl, kad reikalui esant gelbsti nusikalstamus teisininkus tokius kaip teisėją V.Olcvikienę, antstolį drg. A.Selezniovą ir jų gaujos narius. Duokite dabar mane į teismą, gal pavyks ir šį kartą laimėti, o gal pavyks minėtus teisininkus pritraukti iki teisiamųjų suolo, kartu su pačia. Mano tel. 8 662 33770. Prašėte priminti, drg.Rūta, ir dingotr kaip į vandenį.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Zenonas Birštonas 2019-09-18 12:40
Aš tai girtas bylas vedžiau LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU, gaunu dabar pensiją ir man pajabtj at tos jūsų Valstybės :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # zenonas išpriekulis 2019-09-18 22:07
Pažiūrėkite atidžiai, ar tai sąžiningos moters žvilgsnis? Netgi pati save paveiksluoja ir demonstruoja?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # jeronimas 2019-09-18 23:03
Kai numyne keliems valdzios nieksams mazolius,sie pradejo kerstauti .Jeigu butu gerai kiausus numynus,ypac po Garliavos ivykiu,sendien nereiketu Rutai ieskoti siltos ir gerai apmokamos vieteles.O Joniskieciai kuri is dvieju issirinkstikrai idomu.Liudas Jonaitis Joniskio zemes vaikis.Jis pazistamas visiems ir ne tik Joniskieciams.Todel isrinkus Liuda,galima tiketis ,kad vistik bent retkarciais gris i Joniski,bent del akiu susitiks su zemieciais.O Ruta,tik dabar daznai sukiojes rinkiminiais reikalais.Jeigu bus isrinkta,manau nebesuras laiko aplankyti ir susitikti su rinkejais,papasakoti kaip sekasi vykdyti pazadus priesrinkiminius??Taip Joniskiui yra nutike jau ne karta.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # jo 2019-09-19 09:49
ant nuospaudu lipti nereikia,reikia rodyti juodus darbusir nesijuokti per daznai,juk rezultao nepasiekta-i seima dar nepatekta
tik del to ,kad tel laidose viskas vyniota i vata..daug juoko bet be rezultao-laikinas isviesinimas
knygos -kitas dalykas ,tik ju skaitytoju mazoka ir jie...namisedos
uzsisedejo Lietuva
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Pranas Pričkus 2019-09-20 18:45
Drg. Rūta, visas bylas laimi klano tarnai, kuriems vėliau leidžiama nebaudžiamai pasipinigauti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jonas 2019-09-22 20:31
ar selfi daryti kas leido.vel bus byla///cia juk ne laida
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti