Lenkai mano, kad konservatoriai yra parsidavę, nusikaltimus dengia prokuratūra

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (3 Votes)

LLRA-KŠS siekia teisingumo dėl galimai korupcinių konservatorių sąsajų su „MG Baltic“

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos politikai abejoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narių Lauryno Kasčiūno, Vytauto Bako ir Virgilijaus Aleknos objektyvumu ir mano, kad galimai korupcinės konservatorių partijos narių sąsajos su koncernu „MG Baltic” turi sulaukti pasekmių.

Atitinkamas pareiškimas, pasirašytas Seimo narės Vandos Kravčionok, adresuotas Seimo valdybai, Seimo Pirmininkui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, Seimo etikos ir procedūrų komisijai bei Ministro Pirmininko žiniai.

„Reaguodami į viešai žinomą informaciją, kad Nacionalinio saugumo ir gynybos nariai Laurynas Kasčiūnas, Vytautas Bakas ir Virgilijus Alekna dar 2018 m. pradžioje žinojo ir nuslėpė informaciją dėl VSD rekomendacijos apie Seimo narę I. Rozovą, prašome užtikrinti planuojamo parlamentinio tyrimo objektyvumą”, – pareiškime rašė Vanda Kravčionok.

Seimo narė atkreipė dėmesį, kad NSGK narys Laurynas Kasčiūnas buvo apklaustas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje.

„Viešai yra žinoma, kad L.Kasčiūnas ne kartą buvo susitikęs su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, siekė ir gavo koncerno paramą su juo susijusiai įstaigai, taip pat bandė paveikti Seimo narius, daryti įtaką Seimo vadovybei dėl palankių koncernui sprendimų. Tai yra akivaizdi politinės korupcijos apraiška ir Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų šiurkštus pažeidimas, – pažymėjo Vanda Kravčionok, – todėl kyla pagrįstos abejonės, ar toks politikas, kuris šiurkščiai pažeidė eilę Valstybės politikų elgesio kodekse numatytų principų, gali dirbti NSGK, kur būtinas skaidrumas, nešališkumas ir atsparumas išorės įtakoms.“

Atsižvelgiant į išdėstytus argumentus, Seimo narė Vanda Kravčionok prašo neatidėliotinai imtis veiksmų ir nušalinti nuo NSGK inicijuojamo parlamentinio tyrimo Seimo narius L. Kasčiūną, V. Baką ir V. Alekną, kadangi „parlamentinio tyrimo objektu bus jų pačių veikla ir tokiu atveju nebus užtikrintas tyrimo objektyvumas ir nešališkumas“.

Vanda Kravčionok pažymėjo, kad „Seimo narys Kasčiūnas yra suinteresuotas eskaluoti kitus klausimus tam, kad nukreiptų dėmesį nuo jo sąsajų su koncernu „MG Baltic“, kurios yra patvirtintos NSGK parlamentinio tyrimo dėl verslo poveikio politikams išvadose“.

Primename, kad rugpjūčio viduryje Seimo nariai sušaukė neeilinį NSGK posėdį dėl Seimo narės Irinos Rozovos dalyvavimo Sakartvele vykusioje Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas pareiškė, kad Rozova negavo leidimo dirbti su slapta informacija.

Prieš keletą mėnesių žiniasklaida plačiai informavo apie galimai korupcinius konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio ryšius su koncerno „MG Baltic“ vadovybe.

Iki šiol teisėsauga netiria šių galimai korupcinių konservatorių Seimo narių ryšių.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: IVONA KAZAKEVIČ, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA - KRIKŠČIONIŠKŲ ŠEIMŲ SĄJUNGA
Peržiūros: 1744

Komentarai   

+31 # tulpes@lrpk.lt 2019-09-01 00:29
Atstatydinta Pietu Korejos prezidente Park Geun-hye buvo nuteista kaleti 24 metus už piktnaudžiavima valdžia, kyšininkavima ir turto prievartavima, paskelbe teismas Seule. Tapusi prezidente D.Grybauskaite 2010-2013 metais i 4-4,5 karto brangesnes užsienio banku nei TVF obligacijas investavo arti 2 milijonu nuosavu litu. Kitaip tariant,, prezidente savo mylimai valstybei skolino labai brangius savo pinigus... kad padoriai pasipelnytų! Pasipelnytų iš krizėje skęstancios Lietuvos žmonių.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Prokurorams 2019-09-01 00:30
Su barzdele, sulinkusio, niekas neieško? :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # vladas lukosevicius 2019-09-01 07:02
Tą su pedofilo klička ,,DĖDULĖ,, seniai ieško giltinė su dalgiu ... Pakartotinai apipjaustrys iki ausų .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Dvigubi standartai 2019-09-01 00:32
Kodėl pastoviai 30 metų Lietuvoje taikomi dvigubi standartai ? Ar prisimenate ,kad būtų suruošta apkalta kam nors iš konservatorių ? Ar kam nors užkliuvo jų verslai , ryšiai , praturtėjimai ir kt ? Arba prezidento R.Pakso "nusižengimai" tapatūs dabartiniams ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Aldutė 2019-09-01 01:03
Ne į temą, bet paklausiu: O Tulpė jau pailsėjo? Ar jau pasirengusi spec. liudytojos statuse vykti į Paryžių Tarptautinį arbitražą dėl Snoro pasiaiškinti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # jeronimas 2019-09-01 17:27
Vietoj zodziu Lenkai mano,turetu buti Lenkai mato.Jeigu kaimo zmones jau nebeuzsikencia ir atvirai spjaudo ant landsberginiu siautejancios gaujos Lietuvoje,tai lenkams bunant salia landsberginiu ,nusikaltimai pries Lietuva akis bado.Bet landsberginiai susikure sau teisine sistema valstybeje,todel gali sau leisti zengti su mg mockiniais koja ,kojon.jeigu landsberginiu teliokas viesai pripazino ,kad keleta kartu turejo aptarimu su mg pasiuntiniu kavinese ,ir jokiam prokurorui neuzkliuvo,vadinasi ir prokurorai savi .Gi juk vienas anksciau labai svarbus ir itakingas prokuroras tiesiog persikele is juodo kubo tiesiai pas mockinius??Paskutiniu metu turetu buti viesai keliamas klausimas ,kas valdo sendienine Lietuva???Jeigu vyksta pagrindiniu asmenu valstybeje parinkimas per tulpiu pasta,jeigu net viesai kandidatas i generalinius prokurorus pasako ,jog jam liepta uz 250 tukstanciu sia gen prokuroro kresla issipirkti,??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # jeronimas 2019-09-01 17:33
kas turetu ivykti Lietuvoje,kad save vadinantys teisininkai pradetu dirbti,pradetu vykdyti teisinguma,o ne teisingumo imitacija??Milijardas is valstybes nugvelbtas per duju geldos nuoma,kur net valstybe vykdo nusikaltima,mokedama neaisku kam uz nuoma i ofshorus?? Nesvarbu kad nuomotoju kompanija su norvegisku pavadinimu,bet uz to pavadinimo galbut teroristai slepesi??/uzverstas snoras ,isvogtas,netgi pasitelkus tarptautinius aferistus,kuriems uzsienyje iskeltos baudziamos bylos.O Lietuvoje prokurorai nieko blogo nemato,juk tik 5-6 milijardai is valstybes ir pilieciu pavogti??? Apie desimtys milijonu suorganizuotas afioras jau ir neber tikslo kalbeti??Arba apie Mazeikiu nafta,kur keli milijardai doleriu padovanota amerikos zydu kompanijai su milijardine priemoka prie dovanos???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # zenonas išpriekulis 2019-09-02 12:32
Jeigu lenkai tik mano, kad konservatorių nusikaltimus dengia visos tarnybos privalančios tirti, mes esame senai įsitikinę, kad jų padarytus ir daromus nusikaltimus, šios tarnybos tik dangsto.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti