VSD seka visus Seimo narius

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.30 (5 Votes)


Pasas su rusiška pavarde netrukus gali tapti kompromituojančiu dokumentu Lietuvoje, sako "Rusų aljanso" valdybos pirmininkė

VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Didelis pavojus Lietuvai yra respublikos gyventojų suskirstymas į "savus" ir "priešus", rašo politinės partijos "Rusų aljansas" pirmininkė Tamara Lochankina leidiniui "Obzor".

"Mano požiūriu, nerimą kelianti tendencija suskirstyti žmones pagal tautybes, suskirstyti Lietuvos piliečius į teisingus ir neteisingus, savus ir priešus yra ne mažiau, o dar labiau pavojinga visuomenei", - rašo ji.

Anot politikės, po 2019 metų Įvykusių "rusofobinių" skandalų galime manyti, kad netrukus kompromituojantis dokumentas bus "pirmasis paso puslapis su [rusiška – Sputnik] pavarde".


Lochankina pažymėjo, kad šiuo atžvilgiu tampa įdomu, kaip kuriami politiniai skandalai, tokie, kaip aplink deputatę Iriną Rozovą.

Ji pabrėžė, kad reikalingas buvo tik pretekstas, kad būtų galima "ištraukti" į šviesą Lietuvos valstybės saugumo departamento 2016 metais išduotą dokumentą, kuriame buvo vadinamosios "kompromituojančios medžiagos" dėl jos ryšių su Rusijos diplomatais.

"Iš anksčiau paminėto dokumento visiškai akivaizdu, kad nuo 2011 metų Seimo narė Rozova buvo nuolat stebima valstybės saugumo pareigūnų. Lietuvos valstybės saugumo departamento direktoriui Jauniškiui iškyla teisėtas klausimas: kas, kada ir dėl kokių priežasčių suteikė tarnybai leidimą rinkti informaciją apie Seimo narę?", - klausia Lochankina.

Ji pažymi, kad susidaro įspūdis, jog patys VSD darbuotojai netiki Rozovos pareikštų kaltinimų rimtumu, "priešingu atveju šis dokumentas nedulkėtų šitiek laiko ant stalo ".

Lochankina mano, kad iš tikrųjų pažyma buvo pateiktas tam, kad "iššauti" į Seimo pirmininką Viktorą Prancketį, kuris apie tai žinojo dar 2016 metais, tačiau neįspėjo apie grėsmę parlamentui ir šaliai, už ką jis dabar yra apkaltintas.

"Konservatorių, kurie užvirė visą šią košę, pastangų dėka pavyko atsikratyti nepatogaus Pranckiečio, kuris pats sau netikėtai tapo penktu ratu naujos valdančiosios koalicijos vežime", - padarė išvadą Lochankina.

Skandalas aplink Rozovą
Rugpjūčio viduryje buvo surengtas neeilinis Seimo NSGK posėdis dėl VSD pateiktos informacijos, susijusios su Rozovos ir Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikla Tbilisyje.

Interviu Sputnik Lietuva deputatė teigė, kad prieš komandiruotę Lietuvos parlamentarai turi gauti valdybos leidimą ir parašyti prašymą. Rozova pažymėjo, kad buvo laikomasi visų būtinų procedūrų.


Konservatoriai pareikalavo ištirti "Rusijos įtaką" Lietuvos politikai
Anot jos, neigiama kolegų reakcija sukėlė nuostabą. Ji taip pat pabrėžė, kad deputatai turėtų džiaugtis, kad Lietuvai yra atstovaujama įvairiose tarptautinėse vietose, taip pat ir Tarpparlamentarinėje ortodoksų asamblėjoje.

Vėliau paaiškėjo, kad praėjusių metų sausį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis iš Valstybės saugumo departamento (VSD) gavo neklasifikuotą laišką su informacija apie tai, kodėl Rozovai nebuvo leista naudotis svarbiais duomenimis. Konservatoriai teigė, kad šie duomenys gali kelti "grėsmę" Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad informacija apie Rozovą neleidžia jai dirbti koalicijoje su LLRA-KŠS frakcija.

Konservatorių partija garsėja savo rusofobine pozicija bei antirusiškomis iniciatyvomis. Parlamentarai pasiūlė legalizuoti sovietų karių paminklų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

 

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20190828/10056852/Rusu-aljanse-pakomentavo-skandala-del-Lietuvos-Seimo-nares.html

Peržiūros: 1364

Komentarai   

+7 # jeronimas 2019-08-28 18:38
Lietuvos teroristine -landsbergine partgauja,paskutiniu metu suizulejo.kadangi tisine sistema tarnauja ne teisingumui valstybeje,bet siai nusikalstamai partgaujai,tai vykdoma sios gaujos atvira politika pries kaimynines valstybes,pries rusiskom pavardem Lietuvos gyventojus,turetu kelti dideli susirupinima saugumo tarnyboms.bet kadangi saugumieciai istikimi landsberginiu draugai,tai bandykim isivaizduoti,kas ivyktu Lietuvoje,jeigu prasidetu neramumai,pavyzdziui i valstybe imestu keles desetkas paruostu uzsienyje teroristu,ir tie pradetu pagal Lybijos,sirijos, modelius valstybeje riauses??? Juk teroristine-landsbergine partgauja pradetu persekioti ir gal net neutralizuoti ar kaip ten sako,piliecius su rusiskom ar kokiom dar neitinkanciom pavardem??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2019-08-28 18:49
Juk daugelis tos landsbergines -teroristines partgaujos clienu yra igave nkvedistiniu ir kgbistiniu mokslu,turi ivairiausiu patirciu tokiuose dalykuose.ir neziurint to,kad sie save apsaugojo 75 metus nebuti paviesinti,ir kad niekas ju negaletu netgi tyrti ju praeities galbut ivykdytus nusikaltimus zmonijai,jie gi niekur nedingo??manau,sendien Lietuvai nei Rusija ,nei Baltarusija nera tiek pavojingos,kiek pavojinga valstybes viduje nusikalstamai ,galbut,veikianti si partgauja.Sios gaujos zmones sukaisioti visose valstybes strateginese vietose,todel manau,valstybei tai didele gresme.kur matyta,patrijarko ,dedules,buvusio auksciausio valdzios asmens kuno saugotojas,kuris uzsake taikos metu susprogdinti paminkla,sumokejo sprogdintojas pinigus,tiksliau nevisus pazadetus sumokejo,sendien vaiksto galva iskeles,ir net savo sunu ikisho vyriausiuoju valdovu prie duju geldos??Ar saugumieciai cia nemato pavojaus?? Klaipedieciai ,gal nejaukiai jaiciasi??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # jeronimas 2019-08-28 18:51
Vilniuj duju monstras nekelia gresmes,bet Klaipeda ivykdzius terorizma juk butu nusluota nuo zemes pavirsiaus?? kas kelia didesne gresme Lietuvai,ar seimo nare su rusiska pavarde pasiusta i komferencija Tbilisyje,ar toks teroristo sunus geldoje??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti