kredito unijų bankroto uždirbo milijonus

Peržiūros: 4571
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (4 Votes)

 

 

 


Tomas Svidinskas vadovauja tokiai įmonei „Easy debt service“, kuri neseniai nusipirko 95 mln. eurų vertės „blogų“ arba neveiksnių paskolų portfelį iš bankrutavusių kredito įmonių.

Įdomu tai, kad jau minėtas vyrukas Tomas Svidinskas vadovauja tik 2016 m. įsteigtai įmonei „Easy debt service“, kuri deklaruoja, kad turi 4 darbuotojus, kuriems mokamas vidutinis atlyginimas 145€. Prieš įsteigdamas savo skolų išieškojimo įmonę, Tomas Svidinskas dirbo tame pačiame SEB banke, kuriame bene visą gyvenimą vyriausiuoju patarėju pradirbo ir Gitanas Nausėda,  rinkimų kampanijos metu žadėjęs "atstatyti teisingumą".

„Įmonė su keturiais darbuotojais su vidutiniu atlyginimu nusipirko 95 mln. eurų paskolų portfelį. Ir visiems viskas normalu. Ir VMI, ir istatymu leidejams, ir prieziuros institucijoms“, - stebisi LL šaltiniai.

 

Lina Svidinskaitė iš pradžių tik patarinėjo savo partneriui Mykolui

 

Minėta UAB „Easy Debt Service“ prieš metus įsigijo 4 bankrutavusių kredito unijų paskolų portfelį


Tada bendrovė paskelbė, kad „Easy Debt Service“ už neskelbiamą sumą įsigijo reikalavimo teises į keturių bankrutavusių kredito unijų paskolų portfelį. Nominali neveiksnių paskolų portfelio vertė įsigijimo metu siekė 95 milijonus eurų. Paskolų portfelis buvo parduotas viešo aukciono būdu.
„Easy Debt Service“ įsigytą neveiksnių paskolų portfelį sudaro bankrutavusių kredito unijų „Vilniaus taupomoji kasa“, „Nacionalinė kredito unija“, „Laikinosios sostinės kreditas“ bei „Švyturio taupomoji kasa“ išduotos paskolos.
„Šis sandoris mums yra savotiškas kokybės ženklas, įrodantis, kad lietuviška skolų valdymo bendrovė gali kaip lygi konkuruoti su tarptautiniais rinkos dalyviais. Procesas reikalavo susitelkimo, kantrybės ir greitos reakcijos varžantis dėl geriausios pasiūlytos kainos. Manau, kad pagal savo vertę šiemet tai yra didžiausias skolų įsigijimo sandoris Lietuvoje“, – sako „Easy Debt Service“ direktorius Tomas Svidinskas.


Pasak jo, skolų rinkoje įprasta, kad tokio tipo portfeliai perkami mokant iki 15 proc. nominalios jų vertės. „Galiu patvirtinti, kad šis sandoris daugmaž atitinka nusistovėjusius standartus“, – pridūrė T.Svidinskas (nuotr. viršuje)


„Kredito unijos yra palyginti nauji Lietuvos kreditų rinkos dalyviai, jų paskolų struktūra turi savos specifikos, todėl šio reikalavimo teisių portfelio pardavimo procesas buvo ilgas ir techniškai gana sudėtingas. Kita vertus, tiek pirkėjų konkurencija, tiek pasiektas rezultatas leidžia tikėtis geriausio rezultato unijų kreditoriams“, – teigia keturių unijų bankroto administratorius Romualdas Gogelis.


„Easy Debt Service“ sandoryje atstovavo advokatų profesinė bendrija TVINS.


Tai jau antrasis sėkmingas „Easy Debt Service“ reikalavimo teisių į neveiksnių paskolų portfelius įsigijimo sandoris šiemet. Vasario mėnesį pirkėjų konsorciumui atstovavusi „Easy Debt Service“ už daugiau nei 406 tūkst. eurų įsigijo tikslinių paskolų reikalavimo teises į Ūkio banko išduotas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) paskolas. Nominali „Invega“ paskolų portfelio vertė 2017 metų pradžioje siekė 987 tūkst. eurų.


Apie „Easy Debt Service“
„Easy Debt Service“ yra lietuviško kapitalo skolų valdymo bendrovė, veikianti nuo 2016 metų. Įmonė specializuojasi teikdama vidutinės ir didelės apimties skolų išieškojimo, įsigijimo, administravimo ir teisines paslaugas. Daugiau informacijos http://www.easydebtservice.com/


„Galiu patvirtinti, kad šis sandoris daugmaž atitinka nusistovėjusius standartus“, – sako p. Svidinskas.
„Verslo žinios“ paskaičiavo, kad tokiu atveju sandorio vertė sudarė iki 14,3 mln. Eur.

Ponas Svidinskas ketvirtadienį iš pradžių VŽ patvirtino, kad viena iš sandorio finansuotojų buvo didžiausia Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“. Visgi vėliau p. Svidinskas teigė, kad tai nėra tikslu, o tiksliausia būtų sakyti, kad „SME Finance“ yra tiesiog susijusi su „Easy Debt Service“.
Aukcioną rengė bankroto administratorius Romualdas Gogelis. Kredito unijų kreditorius yra kompensacijas kredito unijų indėlininkams išmokėjusi VĮ „Indėliu ir investicijų draudimas“. Kaip kreditoriaus atstovas sandoryje dirbo bendrovės „Oaklins“ Lietuvos padalinys, neseniai tapęs „Superia“ tinklo dalimi.

Tai jau antrasis „Easy Debt Service“ reikalavimo teisių į neveiksnių paskolų portfelius įsigijimo sandoris šiemet. Vasario mėnesį pirkėjų konsorciumui atstovavusi „Easy Debt Service“ už daugiau nei 406.000 Eur įsigijo tikslinių paskolų reikalavimo teises į Ūkio banko išduotas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) paskolas. Nominali „Invega“ paskolų portfelio vertė 2017 metų pradžioje siekė 987.000 Eur.
• Ūkio bankas 987.000 Eur skolą pardavė už 406.000 Eur
Registrų centro duomenimis, „Easy Debt Service“ akcininkai yra Tomas Svidinskas ir UAB Verslo paramos investicijos. Pastarosios įmonės akcininkė yra Loreta Živoltė.
„Easy Debt Service“ veikia nuo 2016 m. Įmonė specializuojasi teikdama vidutinės ir didelės apimties skolų išieškojimo, įsigijimo, administravimo ir teisines paslaugas.
Bendrovė turi 4 darbuotojus, vidutinis mėnesio atlyginimas prieš mokesčius įmonėje šiemet vasarį sudarė 145 Eur.

Komentarai   

+24 # jeronimas 2019-08-26 14:08
Tai isimintinas rodyklis,kai keturi darbuotojai gaudami po 145 eurus menesio atlyginimo,imasi valdyti subankrotintas kredito unijas.Kada va tokiais rodykliais disponuojantis ketvertas ,turi beprecedentine galimybe veikti simtu milijonu sumomis,net ir kaip norint nesidelioje,nesiderina toms kredito unijoms iskeltas saziningas bankrotas.Tiketina,kad tos kredito unijos buvo dirbtinai privestos prie bankroto,sudarant salygas va tokiems verslo korifejams pasipelnyti mokesciu moketoju pinigais.Cia gal atsakymas ir i tai,kodel banku draudimas,priverstinai renkantis imokas ,iki sendien dienos praktiskai su nuliniu turiniu???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # Irma 2019-08-26 18:32
Lietuviškai rašome "rodiklis", o ne "rodyklis". Kai gramatika liko 4-oje klasėje, tai ir mąstymas ten pat...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Saulėns 2019-08-26 16:17
Vaflis - tas Nauseda
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Algis 2019-08-26 16:23
Nuosėda yra visiška sliure. Pažiūrėkit jo šeima: dukros iš vis su tėvu tokiu nebendrauja, žmona naftalinu kvepia. Ko iš ju norėt ? Pats Nuosėda , pažeidęs įstatymus , gyvena stikliniame "šiltnamyje" draustinyje. Nuosėda yra "pakabintas".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Viktorija 2019-08-27 10:51
Kodėl spauda nerašo apie prezidento seserį, ir jo žmonos šeimą ir tt. Tyluma,kaip ir Ex.Adamkaus. Negi prezidentas turi TIK tėvą -- k a s jo motina, k o k i o s tautybės ta mokytoja ??? Kokia Dianos Nausėdienės mergautinė pavardė, kokia giminė ???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # zenonas išpriekulis 2019-08-26 22:09
Pas mus tokias Linas vadina liaudiškai kūrvomis(paleistuvėmis - liet.) tai dabar pas G.Nausėdą bus "kurvų" lizdas? 100-tadienis eina į pabaigą, neįsivaizduoju kas bus toliau? Tamsta Gitanai, susimastykite!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-12 # Stanislovas 2019-08-26 22:54
Zenka Išpirduli, kam gi tu išgama smulki , čia ultimatumus skelbi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # zenonas išpriekulis 2019-08-27 10:07
drg. anonime Stanislovai, čia ne ultimatumai, o gyvenimo nerašyta taisyklė, kad prezidentus nereikia kalti prie kryžiaus 100 dienų. Pats prezidentas savo priesaikos žodžiuose prašė jam priminti, ką ne taip daro. Tai po 100 dienų pradėsime. Aš ne anonimas ir neįžeidinėju Tamstos, kodėl Jūs mane, negi neturime teisės ne tik į savo nuomonę. Nemėgstu anonimų, pasirašykite, kas toks esate, o ne kažkam laižykite pasturgalį. Atvira visuomenė - stipri valstybė. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Milda. 2019-08-27 10:46
Nausėdoje aš matau tuščiai skambantį savim besigėrintį tuščia nulį, kuris rūpinasi tik savo įvaizdžiu. Sugebantis matyti tai nesunkiai gali įžvelgti nuotraukose, kuriomis užkišti visi laikraščių kampeliai. Jo kūno kalba labai iškalbingi , visur didelis pasitenkinimas savim. Manau, kad greitai jo tuščias marketingas, tuščias plepėjimas,tuščia arogancija, lankant bobutes ar kitaip pigiai bandant save išreikšti, tautai atsibos, tauta atsimerks ir pamatys, kad karalius nuogas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Vitas T. 2019-08-27 10:48
Viskas perkama ir viskas parduodama. Trumpai: Miškai švedams, vaikai norvegams, politikai amerikonams.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Tu matai 2019-08-27 10:49
Va išrinkome nauja prezidentą Nausėdą ir iškart !!! Dingo korupcija. Verslažmogiai pradėjo mokėti mokesčius ir atlyginimus. Lietuva suklestėjo !!!! Ir visokie Valiūnai pažadėjo nebevogti! :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # utopiniai straipsnia 2019-10-03 10:11
kam tiek meluoti? Vasari algu vidurkis ~2000 ziurim rekvizitus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti