„Meluoja ne D. Gaižauskas. Meluoja V. Bakas“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Seimo NSGK narių pranešimas: „Meluoja ne D. Gaižauskas. Meluoja V. Bakas“

2019 m. rugpjūčio 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai stebisi buvusio pirmininko Vytauto Bako kaltinimais naujajam pirmininkui Dainiui Gaižauskui, esą D. Gaižauskas meluoja.

Trečiadienį komentuodamas D. Gaižausko teiginius, kad NSGK aiškinsis, kodėl buvęs NSGK pirmininkas V. Bakas nesidalino VSD informacija su komiteto nariais, V. Bakas teigė: „Aš manau, kad ponas Gaižauskas tiesiog meluoja arba klaidina visuomenę, arba tiesiog dar nesupranta, kaip veikia komitetas. Visa informacija, kuri pateikta komitetui, yra prieinama visiems komiteto nariams specialioje raštinėje. Kai kurie komiteto nariai yra susipažinę. Tai rodo, kad tie, kurie norėjo susipažinti, tie susipažino“, – ELTAI kalbėjo buvęs NSGK vadovas V. Bakas.

„Jeigu kas ir meluoja arba nesupranta komiteto, kuriam vadovauja veiklos, tai tik ponas Bakas. Labai stebina jo teiginiai, kad esą komiteto nariai su visa slapta informacija galėjo susipažinti specialiojoje raštinėje. Tačiau norint su ta informacija susipažinti, visų pirma, reikėjo žinoti, kad apskritai ji yra gauta. Komiteto pirmininkas nesiteikdavo apie ją informuoti, nors Seimo statuto 52 straipsnis aiškiai reglamentuoja, kad su komiteto veikla susijusią medžiagą ir dokumentus komiteto nariams teikia komiteto pirmininkas,“ – tvirtina NSGK narys Jonas Jarutis.

Jam antrina ir kitas komiteto narys, parlamentaras Audrys Šimas: „Pamenu vos keletą atvejų, kai komiteto nariai buvo informuoti apie slaptos informacijos gavimą ir pakviesti su ja susipažinti. Dar daugiau, buvo atvejų, kai slapta medžiaga būdavo ne specialiojoje raštinėje, o pas komiteto pirmininką. Negi komiteto pirmininkas įsivaizduoja, kad komiteto nariai kasdien turi eiti į specialiąją raštinę arba jo teirautis, ar nėra gauta naujų dokumentų?“

Iki liepos mėnesio pabaigos šiame komitete dirbęs Seimo narys Algirdas Butkevičius netgi įvardijo konkretų atvejį, kuomet komiteto nariai nebuvo informuoti apie itin svarbios, rezonansinės informacijos gavimą: „Kreipiausi į Valstybės saugumo departamentą prašydamas pateikti informaciją apie interesų grupes, siekiančias paveikti atliekų deginimo jėgainių statybos klausimus. Departamento atsakymas mane nustebino – pasirodo, tokią informaciją jis jau anksčiau buvo pateikęs komitetui, tačiau manęs kaip komiteto nario apie tai niekas neinformavo. Kita vertus, visuomet jaučiau, kad tie komiteto nariai, kurie buvo deleguoti politinės jėgos, kuriai akivaizdžių simpatijų ponas Bakas niekada neslėpė, turėdavo daugiau informacijos nei aš ar kiti.“

Naujasis komiteto pirmininkas D. Gaižauskas siūlo atlikti gautos slaptos informacijos auditą: „V. Bako pirmininkavimo komitetui metu supažindinimas su slapta informacija vyko nesistemingai ir nenuosekliai. Būtų tikslinga atlikti gautos įslaptintos informacijos teikimo analizę – kokie raštai buvo gauti komitete, kokia forma komiteto nariai buvo su šia informacija supažindinti, kas su ja faktiškai susipažino. Manau, toks  neprofesionalus gaunamos įslaptintos informacijos valdymas arba selektyvus naudojimas kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Tik turėdami pilną informaciją komiteto nariai gali tinkamai vykdyti savo pareigas.“

NSGK nariai:

Algirdas Butkevičius (NSGK narys iki 2019-07-23)

Dainius Gaižauskas

Jonas Jarutis

Juozas Olekas (NSGK narys iki 2019-07-01)

Audrys Šimas

 

Peržiūros: 1699

Komentarai   

+17 # jeronimas 2019-08-23 14:00
Ar cia reiktu verkti ar juoktis??? Kada pats svarbiausias ir pats rimciausias komitetas seime,vedziojamas uz nosies to komiteto pirmininko ,"pono"Bako??? Nejau komitete nariai tiek prispausti po padu,kad tik nuspjovus Baka ,isdrista garsiai ivardinti buvusio pirmininko nusikalstama veikla??? Jeigu tokio komiteto pirmininkas slapta informacija dalinasi su landsberginiu partgauja,tai kam aplamai toks komitetas ir toks pirmininkas reikalingas?? ir kam vadinti seimo NSGK komitetu?? Reikia daiktus vadinti savo vardais,ir ta komiteta vadinti Bako komitetu.Galima zinoma vadinti ir jungtini ulbinaiciu-baku komitetu??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # stebiuosi 2019-08-23 20:02
karbo kvailumu is vis skirti baka-konservaitoriupalaizuna,i toki posta,...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # zenonas išpriekulis 2019-08-23 21:51
Visus Juos reikia vadinti "padlomis" (dvėselienomis - liet.) drg. Bakas pamatė, kad jo remiamas drg. Skvernelis netaps prezidentu ir jis neatsisės į jo vietą, perbėgo į landzbergyną remti neva nepartinės Šimonytės. Ką darydavo karo metu su išdavikais žinote, o ką su tokiais daryti taikos metu?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Albina 2019-08-25 10:10
Demonai užvaldantys valstybę nėra pradanginti, jie nėra teisiami, jie atidavė tautos išnarstymui jau atidirbusius ir netinkamus: pvz. Tomą Dapkų ir kt. Šiandien užvaldymo demonai kuria naują scenarijų užvaldyti Lietuvą. Jie klausosi kaip ir anksčiau mūsų pokalbių ir žino kiekvieno galimybes, silpnas vietas ir paspaudimo mechanizmus. Mane labai stebina Rokas Masiulis, kuris tapęs LEO derybininku sugebėjo Maximai uždirbti 680 milijonų litų ir patapti SĄŽININGIAUSIU valdininku!? Vytautas Bakas aiškino, kad LEO yra valstybės žlugdymo projektas, tačiau neišdrįso įvardinti, kad vienas jų pagrindinis veikėjas - Rokas Masiulis. Lietuva pakankamai turi išsiugdžiusi naudingų Maximai ir kitiems verslininkams žmonių, kurie šiandien aktyviai veikia sukurtame valstybės žlugdymo scenarijuje ir, akivaizdu, nebaudžiami dirbs toliau kaip dirbo valstybės naikinimui. (pgl. VJ)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # jo 2019-08-31 23:51
nemeluoja tas kurs sazine tur
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti