Kauno meras V.Matijošaitis muziejininkams : “Lauk čia, durneliai”

Peržiūros: 2725
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (4 Votes)

Kauno meras V.Matijošaitis muziejininkams : “Lauk iš čia, durneliai”

Aurimas Drižius

 

“Kauno meras Visvaldas Matijošaitis yra chamas, ir aš nebijau to įvardinti”, - LL sakė Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“Ramūnas Kardelis

 

Kauno meras V.Matijošaitis meta istorinių automobilių muziejų iš savivaldybės patalpų Dariaus ir Girėno gatvėje.

Nuėjęs tartis pas merą, R.Kardelis mero buvo išvytas pro duris : „ Lauk iš čia, durneliai“.

R.Kardelis atsakė į LL klausimus:

- Ar tiesa, kad jūsų muziejų meras meta į gatvę?

-Taip, Kauno savivaldybė meta mus iš muziejaus patalpų Dariaus ir Girėno gatvėje. Kadangi turime muziejus ir kituose miestuose, dalį eksponatų išvešime į Šeduvą, ten turime beveik 700 kv. metrų ploto. Kita ekspozicija bus atidaryta Anykščiuose, o ta technika, kuri netilps į patalpas po stogu, bus gražina asociacijos nariams.

- O kodėl miestas meta jus gatvę? Ką blogo padarėte?

- Meta todėl, kad tos mūsų patalpos yra gera vieta sandėliams arba netgi kotedžams statyti. Kitaip tariant, esame labai pinigingoje vietoje, ir mes ten trukdome, todėl mus ir meta lauk. Vieta muziejui ten gera, lankytina, tačiau ji domina ir komersantus ie mero aplinkos žmonės. Mes pinigų savivaldybei negeneruojame, todėl ir tapome nereikalingi. Nors esame asociacija, kuri turi virš 40 narių ir du muziejus Lietuvoje, nes rugsėjo pradžioje atidarome muziejų Anykščiuose, nes šio misto savivaldybė, sužinojusi, kad mums meta į gatvę, mums pasiūlė įsikurti šiame mieste. Dariaus ir Girėno gatvėje turime apie 1 tūkst. kv. metrų, tačiau iš ten per kelias dienas turime išsikraustyti.

- O ar kalbėjote dėl muziejaus su meru V.Matijošaičiu? Ar čia buvo jo idėja mesti jus į gatvę?

- Vienareikšmiškaip taip, nes visi savivaldybės tarnautojai tik vykdo jo valią, ir bijo ką nors prieš pasakyti.

- tačiau kiek aš žinau, visus muziejus Kaune meras meta į gatvę?

 

Nuotr. : Ramūnas Kardelis (dešinėje) senovinių automobilių muziejuje Kaune, kuris mero metamas į gatvę

 

- Taip, praktiškai visus, nes Ryšių muziejų, kuris buvo Kauno centre, taip pat išmetė prieš metus. Nes jis taip pat buvo labai geroje vietoje. Dabar jame įsikūrė licėjus. Meras galvoja taip – jeigu objektas pinigų neneša, tai tegul eina velniop. Nors mes nešame miestui didžiulę pridėtinę vertę, nes daug turistų čia atvažiuoja tik pasižiūrėti mūsų muziejaus, tačiau Matijošaičiui tai neįdomu. Buvome apkaltinti, kad miestui tiesiai nieko nemokame, todėl tris metus praktiškai tik vegetuojame. Nuėjome pas merą pasitartį, ar galėtume išplėsti muziejų kartu su Kultūros ministerija, tačiau meras mums tiesiai šviesiai ir labai nemandagiai parodė duris?

- O ką jums pasakė meras?

- Jis pasakė : ‚Lauk, durneliai, jums patalpas kažkas davė. Tie, kas davė, buvo visiški durniai, ir eikite dabar velniop“. Nors turėjome tvarkyti muziejų ir aplinką, tačiau po tokių meto žodžių negavome nei paramos, nei palaikymo.

- O ką pas Matijošaitį veikė toks Povilas Mačiulis, kuris šiuo metu prezidento Nausėdos patarėjas?

- Taip vienareikšmiškai Matijošaičio žmogus, kuris arė su juo vieną vagą. Nors mes jaučiame didelį savivaldybės Kultūros skyriaus palaikymą, tačiau visi jie nutildyti, sugniuždyti, ir bijo žodį ištarti.

- Negi Kaunas negali pasipriešinti šiam mentui? Juk po rinkimų jis parodė, ko yra vertas?

- Nežinau, po rinkimų mes su juo neradome bendros kalbos. Man aišku, kad nugriovus tas patalpas, kuriose mes esame, ten atsiras kotedžai. Todėl mes ir nereikalingi.

 

 

Kaune buvusį ryšių istorijos muziejų prieš metus iš patalpų Kaune, Rotušės aikštėje, savivaldybė taip pat išmetė.

Ryšių istorijos muziejus buvo įsikūręs Kauno centre, Rotušės aikštėje, buvusioje XIX a. Rusijos imperatoriškojo pašto arklių stotyje.

Muziejus buvo sukaupęs per 14 tūkst. įvairių istorinių ryšių technikos eksponatų, dokumentų, nuotraukų bei pašto ženklų. Ekspozicijų salės ekskursijų metu supažindins su pašto istorija bei senosiomis ryšio technologijomis – radijo, telegrafo, telefono aparatais, skaičiavimo mašinomis.


Muziejaus lankytojai bus kviečiami išbandyti dar veikiančias ryšio technikos priemones – paskambinti iš žingsninės dekadinės telefono stoties, perduoti informaciją vienu pirmųjų elektros ryšio įrenginių – Morzės telegrafo aparatu. Vaikams bus siūloma padeklamuoti eilėraštį arba uždainuoti per vietinės transliacijos radijo mazgo mikrofonus.

 

 

Komentarai   

+19 # janutiene 2019-08-20 13:34
..ka mentai daro valstybeja,......zauru
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # vyte 2019-08-20 14:39
na gerb.tautieciai o ar Matjosaitis neteisus?Ar ne durneliu tauta.As turiu galvoje ne tik kauniecius,o visus rinkejus.O VIlnius ka issirinko?Turiu Vilniuje giminiu,tai apskritai neaisku kas ten ju smegenyse.Visi isdulkintom smegenim.Jie viskuo tiki ka valdziuke pasako,parodo,jokio supratimi apie nieka,kalba ziniasklaidos klisem..Ka renkate,zmones?Rinko bankininka,tai visi turesim pinigu.Idiotizmas pilnas.Jus ziurekite kokia ju pozicija iv.klausimais,ka jie apskritai nuveike.Kuo uzkresti lietuvaiciai?Reikia tyrimu.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Pilietė SS 2019-08-20 17:35
Autorius rašo, kad ryšių muziejų iš patalpų išmetė prieš metus. Bet, nepaisant to, autorius rašo, jog "Ekspozicijų salės ekskursijų metu supažindins su..., "lankytojai bus kviečiami išbandyti... ", "vaikams bus siūloma padeklamuoti eilėraštį". Tai kurgi visa tai vyks?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # jeronimas 2019-08-20 19:29
Beveik mentu valstybe.Nors as jau nuo senu laiku stengiausi kiek imanoma su Kauno clienais tureti kuo maziau rysiu,kuo maziau biznio reikalu.Gal man nepasiseke,bet man ne karto nepavyko atsiskaityti pagal susitarima,ir netgi pagal rastiska sutarti.mano akyse tai Lietuvos sukciu ir aferiugu centras.O dabar paskaicius ,panasu,kad aferiugos ir Kaunui vadovauja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Izabelė 2019-08-21 20:22
Yra nustatyta, kad Lietuvoje 70 proc. rinkėjų yra durneliai, kaip įvardija Matijošaitis, kurie ir renka tokius matijošaičius, nausėdas, šimašius ir kt.. Ir tik 30 proc. mąstantys rinkėjai, bet jų skaičius per mažas nusverti tuos, pagal Matijošaitį, durnelius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti