Neringa Venckienė : "Aš dėl nieko nesigailiu. Jaučiu, kad teisingumas nugalės"

Peržiūros: 4346
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)

https://www.nwherald.com/2019/08/09/crystal-lake-woman-facing-extradition-has-no-regrets/am8avj0/?fbclid=IwAR1GTUFimy9BsA52r690qO1_m6UPM3-tyXrCO7T3p9gzJn8ezPvLALcjWqY

Čikagos laikraštis "Northwest Herald" išspausdino didelį straipsnį apie Čikagos kalėjime ekstradicijos į Lietuvą laukiančią Neringą Venckienę. Straipsnis buvo pirmame leidinio puslapyje. 

Jame rašoma : kažkada garsi Lietuvos teisėja, kuri sukėlė tarptautinį skandalą atskleisdama įtariamų pedofilų tinklą, nuo kurio nukentėjo ir jos dukterėčia, bandė rasti prieglobstį JAV, tačiau dabar sako : "Aš dėl nieko nesigailiu".

"Noriu, kad žmonės žinotų, kad aš dėl nieko nesigailiu, - parašė Neringa Venckienė laiške šiam laikraščiui praeitą savaitę, - nesigailiu, kad praradau darbą ir savo stabilų gyvenimą. Nesigailiu nieko, ką padariau gelbėdama savo dukterėčią nuo pedofilų, kurie ją prievartavo".

 

Kartu su sūnumi ji persikėlė gyventi į JAV 2013 m., ir čia gyveno nepastebimą gyvenimą Crystal Lake mieste, laukdami, kol bus išnagrinėdatas jos prieglobsčio klausimas.

Tai buvo prieš 18 mėnesių, kai jį buvo sulaikyta. Dabar ji laikoma Čikagos metropoliniame kalėjime ir laukia ekstradicijos.

Venckienė dienas leidžia skaitydama, žiūrėdama TV, priešdama ir darydama eskizus. Ji taip pat mokosi jau ketvirtos kalbos.

Moteris nerimauja dėl savo artimų ir bendražygių, likusių Lietuvoje. Ji tai pat jaudinasi ir dėl 20 metų amažiaus sūnaus Karolio Venckaus.

Venckienė turi nedidelę viltį, kad jai bus leista pasilikti JAV, kol bus išnagrinėas jos prieglobsčio prašymas, nors šio svarstymas atidėtas iki 2022 m.

"Noriu, kad sūnus dėl manęs nesijaudintų, su manimi viskas bus gerai, - rašo ji laiške, - tikiu, kad vieną dieną teisingumas bus atstatytas. Jaučiu, kad Dievas su manimi. Nežinau, kodėl likimas man paskyrė tokius išbandymus. Matyt, todėl, kad man ne vis vien" (abejingumas - išskirtinis lietuvių bruožas - aut. pastaba).

Venckienės mintys apie sūnų - panašios kaip visų mamų. Karolis paliktas gyventi vienas JAV.

"Noriu, kad sūnus baigtų vidurinę mokyklą, būtų geras ir rūpestingas žmogus", - sakė ji.

Ji sako, kad bijo grįžti į Lietuvą ir tikisi, kad Lietuvos žmonės išsivaduos nuo jos dabartinės vyriausybės.

Venckienė parašė, kad jos dukterėčios byla, kurioje niekas nebuvo nuteistas, parodė, kokia korumpuota Lietuvos teisinė sistema.

 "Lietuvos vyriausybė nusprendė persekioti tuos žmonės, kurie gynė pedofilų aukas, o ne prievartautojus", - rašė ji.

Jeigu ji bus sugražinta į Lietuva, Venckienė mano, kad niekas  negalės jai padėti.

"Nesvarbu, kas nutiks man, tačiau aš tikiuosi, kad ši istorija padės žmonėms, kurie nenori korumpuotos valdžios Lietuvoje, susivienyti ir išvaryti korumpuotus politikus iš valdžios".

Ji prašė, kad jos istorija būtų papasakota.

"Prašau amerikiečių pasidalinti mano istorija, nes tai vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos vyriausybė.

 

Venckiene taip pat padėkojo visiems amerikiečiams, kurie "meldėsi už amne, mano dukterėčią ir sūnų".

Kathleen Miller iš Crystal Lake buvo viena pirmųjų Venckienės draugių JAV.  Miller prisimena, kad vieną kartą ji atvežė Venckienę į jos gėlių parduotuvę ir gatvėje vieną moteris nufotografavo Venckienę.

Vėliau ji sekė abi moteris ir nufotografavo Milller automobilio numerį.

Ta nuotrauka ir numeris atsirado Lietuvos spaudoje, kurioje buvo sakoma, kad amerikiečiai ją gina.

Miller ir jos šeima pykina nuo to, kaip vietos valdžia elgiasi su Venckiene : "nuo tada, kai ji apsigyveno Crystal Lake, ji padeda kiteims, gerbia įstatymus, dirba ir mokosi anglų kalbos.

"Mes padavėme skundą, - sako  Miller, - Venckienė atvažiavo čia, galvodama, kad JAV ją apgins. Tai, ką ji padarė Lietuvoje, yra labai drąsu. Ji viena garbingiausių mano sutiktų žmonių. Tai, kaip mūsų vyriausybė elgiasi su ja, yra gėdinga".

 

 

Komentarai   

+89 # Atas 2019-08-11 20:37
Gal ir nugalės tas teisingumas kur nors, bet kol kas nei ,,laisvoje" Lietuvoje, nei Amerikoje jo nėra.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+70 # Karma 2019-08-11 21:50
KALTIEJI žino ką DARO,todėl Dangaus bausmė už NIEKŠYBES bus DEŠIMTERIOPA.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+68 # nuomonė 2019-08-11 22:30
ar galit kas patikėti,kad 29 metai po nepriklausomybės -susidursim su tokiu Baisiu MELU....maniau,kad sovietmetis pasibaigė,ten buvom žeminami ,niekinami...juk niekas nepasikeitė buvę ,taip uisitvėrę laikosi savo kedžiu,idomu,kaip demokratinėje valstybėje,ar būtų atidavę vaiką ,tai kuri ji kaltino baisiu nusikaltimu....manau ne ...bet yra prosvaisvių,nes rusija ima judėti,gal ir mes atsikratysim savo sovietikais.......šiaip tai teisingumas,(teisėjai pagal viską tuurėtūų būti garbės ir padorumo isikūnijimu,o dabar- M E L A S.....TAI ŽMONĖS,KURIAIS NEHALIMA PASITIKĖTI......IDOMU, KADA TAI PSASIKEIS,JEI NIEKO NEDARYSIM...DAR MŪRGDYSIMĖS M E LE....NETEISYBĖJ..UKRAINIEČIAI SAVO SOVIETIKAIS NORI VISAIS ATSIKRATYTI,KAD VALSTYBĖ EITŲ LINK EUROPOS..............o dabar dorą ir garbingą buv.teisėją nori teisti,tik nesuprantu už ką...manau jos vietoje jie turėtų būti.....o kol tylėsim visus išvarys iš valstybės,miškus valdžia baigia iškirsti....atrodo ,kad kažkur nusineš turtus..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+63 # nuomonė 2019-08-11 22:39
ir dar man gerb Venskienės "TRAVLIA" primena Solovjovo ir kisieliovo laidas....taip viskas panašu,kad net nupurto,kur mes gyvenam,ir kada bus pagaliau tas žeminimui pasakyta gana..????ar galėjot pagalvoti,kad dorą ir garbingą žmogų taip žemintų...manau K A R M A , ateis ir gali greitai,kol žmonėms nusiboso karma bus labai žiauri,nes L A Z D A TURI DU GALUS....žmonės kantrūs
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # jeronimas 2019-08-12 09:57
Jokio teisingumo nebuvo imtasi pries Garliavos abieju mergaiciu prievartavima.Kadangi pagrindiniai vaik-iai teisingumo sistemoje veikia grupeje,todel nenukentejo ir nebuvo nubaustas ne vienas prievartautojas.Tiesa,aukstu sluoksniu vaikpi-iu tarpe ivyko persigrupavimas.pavojingi siai grupei "kolegos" buvo pasiusti i anapili,nes tapo neprognozuojami ir labai pavojingi visam iskrypeliu bureliui.O prisideje prie bylu klastojimo teisininkai,kaip nekeista,visi iki vieno arba pasiusti anapilin,arba ypatingu greiciu pakilo i tarnybines ausktumas.idomi politika ir su Neringa Venckiene.Manau issireikalaudami jos ekstradicija is amerikonu,tiksliau kazkokiuo budu atsilygindami valdzios nieksai uz jos isdavima Lietuvai,amerikonams,manau padare sioje Garliavos mergaiciu istorijoje,didziausia promacha.ir sugrazinus Venckiene,gali paaisketi tokiu dalyku,kad pulkas vaikp-siu su sutanom ir lenciugais ant kaklu tiesiog uzims grotuotas kalejimu valdas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+45 # Prasme 2019-08-12 12:58
Turi.prezidentas Nauseda si straipsni butinai paskaityti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+49 # teisybe 2019-08-12 13:31
/...nesikeis niekas ,kad ir Nauseda perskaitis...auksciausiuose sluoksniuose sedi kas prikiso nagus,o jis dabar juos is naujo paskyre,tai ko tikites? Nieko nebus..sistema toliau sekmingai vaziuoja
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-53 # aha 2019-08-12 16:22
viskas grizta bumerangu.Sekmes,laizant Panevezio putes,pravers patirtis,igyta Shikagoj.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+50 # MANAU, 2019-08-12 16:32
atėjo laikas rugpjūčio 17d išeiti Prezidentui į aikštę ir atsakyti žmonėms... ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Ups 2019-08-13 16:53
Šioj istorijoj yra vienintelė paslaptis - kas yra tie VIP vaikų megėjai. Šios info turėtojai arba nužudyti , uždaryti arba paslėpti. Ši info paversta valstybės paslaptimi, kurią atskleidus būtų padaryta didelė žala valstybės prestižui. Tik tokią logiką matau šioje istorijoje...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti