Prezidentas nusivylė Teismų taryba - ši neleido atleisti darbo teisėjo Viktoro Kažio, kuris į kalėjimą sodino savo kreditorius ir padarė begalę kitų nusikaltimų

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (6 Votes)

Penktadienis, rugpjūčio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Teisėjų tarybos sprendimą principingai vertinti teisėjų poelgius, kuriais jie pažemino teisėjo vardą, tačiau kartu apgailestauja dėl nesutapusio požiūrio į dviejų teisėjų veiksmus.

Teisėjų taryba penktadienį patarė šalies vadovui teikti Seimui atleisti iš pareigų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką ir teikti Seimui pritarti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino atleidimui, o taip pat atleisti iš pareigų Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį, visiems jiems savo poelgiais pažeminus teisėjo vardą.

„Tai yra svarbus pasiekimas, kuris užtikrins didesnį teismų sistemos skaidrumą ir padės stiprinti visuomenės pasitikėjimą teismais“, – sakė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžia, kad Teisėjų taryba gali duoti patarimą tik savo konstitucinių įgaliojimų ribose. Tai reiškia, kad patardama atleisti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus, jiems pažeminus teisėjo vardą, ši institucija kartu pripažino Respublikos Prezidento teisę prašyti tokio patarimo.

Kita vertus, Prezidentas apgailestauja, kad Teisėjų taryba nedavė patarimo šalinti iš pareigų Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį. Šių teisėjų igaliojimai lieka sustabdyti. Prezidentas neabejoja, kad jų veiksmai bus operatyviai ir objektyviai įvertinti atitinkamų teisėsaugos institucijų.


Šalies vadovas yra inicijavęs teisėjų atleidimo procedūrą pažeminus teisėjo vardą dėl dar trijų teisėjų: Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjo Gintaro Čekanausko ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Arūno Kaminsko.

Prezidentas Gitanas Nausėda ir toliau sieks, kad asmenys, kurių poelgiai nedera su garbingu teisėjo vardu, nebūtų teisėjų bendruomenės nariais.

Kaip numato šalies Konstitucija, dėl teisėjų atleidimo iš pareigų Prezidentas gali spręsti tik gavęs Teisėjų tarybos patarimą.nusi

Peržiūros: 2765

Komentarai   

+28 # Janina 2019-08-09 20:47
Vien pažvelgus į jo fizionomiją darosi aišku kas jis pr paukštis...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Atas 2019-08-09 22:38
Panašu, kad tie trys atleisti teisėjai buvo daug mažiau prisidirbę (kažkaip net girdėti apie juios neteko), užtai juos ir atleido. Bet ta teisėjų taryba nesutiko (j gal pabijojo) duoti sutikimą atleisti patį ryškiausią banditą Kažį! Įdomu< kodėl? O gal kad bendra ranka, gal kad naudingiausias? Juk gi kas čia tokio, kad ,,teisėjas" , apiplėšęs meistrą dar ir į kaliūzę jį uždarė! Juk gi tai smulkmena.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # jeronimas 2019-08-09 23:18
Teisejo pareigas einantis valstybes pareigunas ,yra ne eiline figura valdzios virsuneje.Teisejas ,sprendzia kitu pilieciu likimus.Todel ,manau,teisejas turetu buti ir isskirtinio pavyzdzio pilietis.Netgi pametes vaikus,pametes zmona ,kitaip tarian bent karta issiskyres,ir jau nekalbant apie tai kad savaitgaliais duodantis i duda zmonai ir lyginantis jai kaulus,neturetu but prileidziamas net prie teismo rumu duru.Net alaus buteli gerti viesoje vietoje,turetu but prilyginama siurksciam morales degradavimui.O cia kalbeti apie tai,kad padaro girtas avarija ir pabega nesuteikes pirmos pagalbos,arba kai girtas restorano vidury nepilnametems triusikus tikrina saukdamas tu nezinai kas as toks,yra visiskai nesuderinama su teisejo statusu.Netgi teisme durininkas toks neturetu buti prileidziamas,nekalbant jau apie teisejus.ir dar.Reikia seimui kuo skubiau keisti teiseju skyrimo ir atleidimo is pareigu istatyma,kur butu apsieita be teismu tarybu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # Rinkėjas 2019-08-10 10:16
Sodinti tokius tipus, nes teisinė sistema yra pašvinkus, o jos veikėjai prisigrobę iš žmoniú.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # zenonas išpriekulis 2019-08-10 11:30
Kai kurie tesėjai - jau senai tapę kriminaliniais nusikaltėliais, o jie dar tik svarsto ar nėra pažeminę teisėjo vardo? Teiskite tada mane, nes aš TEIGIU, kad Klaipėdos apyl.teisme dirba teisėja-nusikaltėlė Violeta Olcvikienė? Kodėl niekas nevalote jos mantijos, aš sakau, kad jos vieta kalėjime? Kadangi iki viršaus ją saugo matomai tokie patys, jie jau pulti nebepajėgia, pajėgūs yra tik atsirašinėti? Sodinkit budeliai tada mane. Visuomenės pasitikėjimo teismai iš vis neturi, atstatinėti nėra ko, reikia kas antrą sodinti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Ar imanoma 2019-08-10 17:15
Supuvusiuoje visuomeneje surasti padoru teisininka ar teiseja !?!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Albina 2019-08-11 09:24
"Visų žiauriausia tironija yra ta, kuri žengia po teisėtumo priedanga ir su teisingumo vėliava" - sakė prancūzų filosofas, rašytojas ir teisininkas Šarlis Luji de Monteskje. Lietuvos teisinė sistema yra labai korumpuota ir supuvusi (A.V.)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # vladas lukosevicius 2019-08-11 20:02
TAI NEVELTUI TEISMŲ TARYBAI VADOVAUJA KGB PROSTITUTĖS PASKIRTAS A. VALANTINAS …
Pedofilo A. Sadecko bendrininko A. Valantino vadovaujama LRGP dangstė prokuroro T. Birštono nužudymą , VSD pedofilo Gintaro Bertulio sunkius nusikaltimus , VSD žudiko Eriko Tomaševskio ir jo brolio Valerijaus Golubovskio kuris apiplėšė inkasatorius Salininkuose organizuotus nužudymus , ir klastojo saugumiečio V. Pociūno nužudymo tyrimą , ir labai sunkius nusikaltimus prieš vaikus .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # zenonas išpriekulis 2019-08-12 11:49
Reiškia reikia visą Teisėjų tarybą išvaikyti. Kad Viktoras Kežys priklauso ne tarybos svarstymui, kaip katinas išpylęs pieno šlakelį, o uždėti antrankiai ir uždarytas, kad nepakenktų tyrimui, ar nenužudytų nukentėjusiųjų ar liudytojų? Valstybė turi savus ir žudikus?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Karma 2019-08-12 16:17
Laukiu DAGAUS Teismo nuosrendžio pritaikymo kaliesiems.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # zenonas išpriekulis 2019-08-13 13:44
Jie patikrinta, kiek kuris yra suklastojęs bylų, kieno užsakymu? Jeigu neturi ko prakalbėti, o tik savo nuodėmes tuomet - von, apie save kalbėk kiek nori? O štai kada esi klastojęs aukštų pareigūnų nurodymu, galimai ir tarybos narių nurodymu, tokių teisti negali, nes prieš pačius duos parodymus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti