Paleckio advokatas išaiškino, kodėl politikas lieka sulaikytas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)


Paleckio advokatas išaiškino, kodėl politikas lieka sulaikytas 


Išskirtiniame Sputnik Lietuva straipsnyje gynėjas teigė, kad politiniuose reikaluose niekuomet nebūna objektyvumo

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Buvusio Socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio advokatas Algis Petrulis paaiškino, kodėl Lietuvos apeliacinis teismas atmetė prašymą sušvelninti kardomąją priemonę. Apie tai jis kalbėjo išskirtiniame interviu Sputnik Lietuva.


Teismas atsisakė paleisti Paleckį iš tardymo izoliatoriaus
Gynėjas taip pat pasidalino informacija apie kalinio sveikatos būklę.

 

"Sveikata blogėja. Jo ūgi 188 cmi, o dabar sveria 60 kilogramų. Jau net ne gydytojas gali pastebėti, kad sveikata pablogėjo. Jis sėdi vienutėje ir išeina tik vienai valandai, kur nemato nei saulės, nieko, tik trųjų-keturių metrų kambarys. Draudžiama susitikti su žmona, sprendimas jau priimtas, ir su tėvais ... [Įkalinimas] pratęstas iki metų", — teigė Petrulis.

Pasak advokato, kaliniui buvo suteikta medicininė pagalba praėjus dešimčiai dienų po kreipimosi. Vėlavimą lemia ilgos eilės.

Kaip pats Paleckis pasakojo Petruliui, gydytojai skyrė jam antrą valandą pasivaikščiojimo, taip pat išrašė vitaminų bei atliko testus.

Gynėjas teigė, kad teismas atsisakė sušvelninti kaliniui paskirtą prevencinę priemonę, paaiškindamas tuo, kad Paleckis gali pabėgti iš šalies.

"Čia nesprendžiama, ar jis kaltas, ar ne, o tik dėl kardomosios priemonės. <...> Jis vaikystėje gyveno Maskvoje, būdamas šešerių ar septynerių metų. Ir antra priežastis yra tai, kad jis moka daug kalbų. Kaip sakė teismas, jis yra poliglotas ... Ir teismas pasakė, kad dėl šios aplinkybės jis gali greitai integruotis į kitą visuomenę, ir tai neleidžia teismui jo paleisti", — sakė advokatas.

Petrulis pabrėžė, kad Paleckio byla yra uždara, todėl informacija apie jį viešai neskleidžiama.

"Politiniose bylose nebūna objektyvumo. Jei nuspręsta, kad jis turėtų sėdėti, jis sėdės, ir viskas. <…> Jis negali savęs apšmeižti. Jis tiesiog turi išlikti tokiomis sąlygomis, kokios yra. Jei būtų buvę kokių kaltinimų, jis būtų atsakęs į juos, bet jų nėra. Nėra į ką atsakinėti. Manau, kad tai nėra kaltinimai, tai — projektas", — teigė gynėjas.

Lietuvos politinis kalinys Nr. 1: už ką iš tikrųjų "sėdi" Paleckis?
Opozicijos politikas Paleckis nuo praėjusio rudens laikomas kalėjime dėl įtarimų "šnipinėjimu Rusijos naudai".

Praėjusių metų gruodį Lietuvos žvalgybos pajėgos paskelbė, kad atskleidė "šnipų tinkle", kuris tariamai rinko informaciją "Rusijos Federacijos naudai". Jie pranešė, kad įtariami suimtas Paleckis ir šeši jo bendrininkai.

Balandžio pabaigoje Lietuvos generalinė prokuratūra pakomentavo žiniasklaidoje pasklidusią informaciją apie įtariamojo "dingimą". Prokuratūros atstovai patvirtino, kad opozicijos politikas vis dar yra sulaikytas, o tyrimo interesai detalės negali būti atskleistos.

Liepą Kauno apylinkės teismas pratęsė Paleckio suėmimą trim mėnesiais, po to gynyba pateikė ieškinė kardomosios priemonės sušvelninimui. Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas atmetė advokato prašymą.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, reaguodama į Paleckio atvejį, pabrėžė, kad Lietuva demonstruoja visišką demokratinių vertybių, kurias ji gyrė stodama į Europos Sąjungą ir NATO, atsisakymą ir galbūt net jų atmetimą.

 

Read more: https://sputniknews.lt/politics/20190807/9897324/paleckio-advokatas-isaiskino-kodel-politikas-lieka-sulaikytas.html

Peržiūros: 1906

Komentarai   

+26 # Atas 2019-08-07 19:58
Ot banditai, ką išdarinėja! Be jokios kaltės Paleckis pūdomas kalėjime, kai Jurbarke banditas, vos ne užmušęs megaitę, vaikšto laisvas, ir dar stengiamasi jį atmazinti nuo kaltės, moteris, sudrausminusi savo neklaužadą, toliau tampoma po teismus... Ne valstybė, ne teisininkai, o išgamos!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-14 # Nuomonė 2019-08-08 07:52
Ar pats nusprendei jog be jokios kaltės? Jurbarko atveju buvo išaiškinta kodėl nebuvo suimtas. Gal gerai kad toks kvailys kaip pats negali teisti kitų?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Atas 2019-08-08 20:21
pats kvailys būdamas įsikišk tu tą savo nuomonę ten, kur nesueina, atsirado, blyn, bandito užtarėjas, gal ir bendrininkas esi. Jurbarko banditėlis neduvo suimtas tik todėl, kad jo išperėtojai turi labai daug pinigų. Kažin kur būtum po tokio pasielgimo atsiradęs pats, galvočiau...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Atas 2019-08-08 20:30
Apie Paleckio ,,kaltes" pasiskaityk laisvo laikraščio paskutiniame numeryje, subinlaižy! Per tokius vot ir eina gyvenimas velniop...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # jeronimas 2019-08-07 22:03
Kazkada bande lietuviskas saugumas is Egles Kusaites padaryti teroriste.Kazin kodel nepasiseke??Ir priemones buvo gan idomios.isivaizduokite kad kalejime i vienute,Lietuvos saugumas ileidzia tris Rusijos FSB karininkus,be advokato ,be atstovo tardyti Lietuvos piliete?? Ar Lietuvos teismas negirdejo apie tai?? ir landsbergis ir kiti valdzia okupave Lietuvoje to negirdejo??? Argi tai ne Lietuvos-Tevynes isdavyste dar karta??? Ar kai saugumas ima maisa amerikiniu doleriu ir leidzia pasaulio teroristams kurti kankinimo lageri Lietuvoje slaptai,tai ne valstybes isdavyste??? o ka gali isduoti paleckiokas??? Kol kas paskutine viltis naujas Prezidentas.jeigu ir tas yra ar bus pakabintas,vadinasi Lietuva teoristams valdzioje pasiseke sunaikinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Nuomonė 2019-08-08 07:57
jei jau prasitarei apie okupavusius valdžią tai žinai ir priežastį kodėl viskas blogai Tad kodėl tokios didelės viltys kad Prezidentas yra ne iš okupavusiųjų tarpo?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # J.Radovičius 2019-08-08 17:41
Eglė Kusaitė flirtavo su čečenų teroristais ir jai tai galėjo brangiai atsieiti. Tačiau ją paleido perverbavę į VSD/policijos agentus, žr. YouTube kanalą FilmingOf Agents, vaizdo įrašą "Agentė Eglė Kusaitė", nuo min. 05:17.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # Irma 2019-08-08 19:28
Oi tu, Jeronimai, taip ir budi svetainėse, skubėdamas pareikšti savo nuomonę, kuri nė grašio neverta. Nusiramink, skiedaliau, eik daržo ravėti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Salomėja 2019-08-09 12:20
Kam tu panūdai per audrą klaikią jaunus bandyti sparnus...?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # stasys 2019-08-11 09:40
Yra Venskienės atvejas kai pabėgusi pedofilijos autorė iš JAV diriguoja savo bylos tyrimui ir labai išmoningai žaidžia savo ašaromis. Ar tai kenkia santykiuose su JAV , ? kenkia ir tai daroma ne vieni metai. Bėda kad politikai svetimos valstybės įtakoje negali rinktis savo sprendimuose. Paleckiui bus saugiau nenuskęsti kokioje balutėje jei bylos baigties palauks vienutėje . Jam tai garantuos gyvybe o visuomene nuo perdėtu ydu visame kame ieškoti valdžios trukumu .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # zenonas išpriekulis 2019-08-12 12:14
Klaipėdoje milicijos kapitonas I.D.Braga su savo draugu Vladimiru P. nuvežė už VLRĮ laivo kapitoną, sukratė butelį degtinės ir pakorė. Laivo kapitonas buvo vienintelis liūdytojas Bragos baudžiamojoje byloje. Iškėlus viešumon, I.D.Braga palikęs šeimą, skubomis susikrovęs lagaminėlį, sėkmingai buvo pervestas dirbti į Ukrainą. Koncy v vodu. Dar gyvas. Gyvename banditų valstybėje, teisėjai tapo nusikalstama gauja, teiskite mane, ko bijote, kad prikarksėsiu ir neužteks kamerų, laukiate kol Jūsų bendrai pakartotinai nužudys, neliks problemų?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti