S.Skvernelio policininkų kasdienybė narkodilerių reketas, vaikų grobimas siekiant išpirkos, plėšikavimas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

S.Skvernelio policininkų kasdienybė – narkodilerių reketas, vaikų grobimas siekiant išpirkos, plėšikavimas

 

Aurimas Drižius

 

Skaitau Panevėžio apygardos teismo nuosprendį Šiaulių policijos organizuotai gaujai ir šiurpstu – kodėl šiems recidyvistams skirtos tokios švelnios bausmės?

 

Juk vien už tai, kad minėta gauja buvo pagrobusi nepilnamečius vaikus ir reikalavo už juos išpirkos, turėtų juos pasiųsti į kalėjimą iki gyvos galvos.

 

 

 

Gimimo data ir vieta 1970 m. liepos 23 d. Kaunas
   
Išsilavinimas
2005 m. Mykolo Romerio universitetas, teisės magistras
1994 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas, mechanikos inžinierius
1988 m. Marijampolės Jono Jablonskio vidurinė mokykla (dabar – Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija)  
   
Darbo patirtis
Nuo 2016 m. Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas
2016 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys (Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis)
2014–2016 m. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras
2011–2014 m. Lietuvos policijos generalinis komisaras
2008–2011 m. Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas
2005–2008 m. Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos vadovas
2003–2005 m. Lietuvos policijos Eskortavimo rinktinės vadas

Gyvenimo aprašymas

 

Buvęs policijos generalinis komisaras, dabartinis premjeras Saulius Skvernelis turėtų didžiuotis savo pavaldiniais – beveik visas buvęs Šiaulių ONTT (organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnyba) 14-15 metų pasiūstas į kalėjimą už labai sunkus nusikaltimus.

 

Apie tai, kad Šiaulių policija kontroliavo visą prekybą narkotikais daugiau nei 20 metų, rašė dar dienraštis „Lietuvos aidas“.

 

Vėliau, kadangi nė vienas politikas neatkreipė į tai jokio dėmesio, Šiaulių policija visiškai suįžūlėjo ir prarado bet kokį budrumą. Žinoma, apie tai nieko nežinojo ir policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, nors visi Šiaulių gyventojai žinojo adresus, kur galima įsigyti narkotikų. Jie taip pat žinojo, kad pasiskundę policijai, kitą dieną sulauks „narkodilerių“ vizito. Po tokių vizitų niekam daugiau skųstis į policiją minčių nekildavo

 

Visa Šiaulių policija buvo pavirtusi (ir atrodo, kad tokia ir liko) nusikalstama organizuota gauja – pvz., Šiaulių policijos ONTT 2-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas Ričardas Pocius dar 2007 metais pareikalavo, kad vietinis narkotikų prekeivis L. Š. jam pastoviai, kiekvieną mėnesį mokėtų jam kyšius už netrukdomą narkotikų prekybą.

 

R.Pocius susitarė su narkodileriu, kad už pastovų mėnesinį mokestį jis nesiims prieš narkotikų prekeivius jokių veiksmų ir iš anksto jį įspės apie policijos planuojamas priemones.

 

R.Pocių 16 metų kalėjimo bausmę nuteisęs Panevėžio apygardos teismas nustatė, kad narkodileriai nuo 2007 metų iki 2012 m. pabaigos sumokėjo jam ne mažiau kaip 177 tūkstančių litų (51 262,74 eurų) už „apsaugą“.

 

Negana to, R.Pocius kartais ir pats „stūmdavo“ konfiskuotus narkotikus – tai įrodo net trys epizodai, kai jis pardavė narkotikus kitiems žmonėms.

 

Kartu „policininkai“ imdavosi ir kitos veiklos – P.Pocius kartu su kolegomis iš ONTT Remigijumi Zyku, Gediminu Aina ir Renatu Ivanovu 2009 m. rugpjūčio mėn. pagrobė iš Šiauliuos esančių garažų kontrabandinių cigarečių, kurių vertė - 100 600 litų (29 135,77 eurai).

 

Vėliau policininkai pavogtas cigaretes pardavė kitiems kontrabandininkams už 11,5 tūkst. eurų ir gautą sumą visi keturi bendrininkai  pasidalino lygiomis dalimis.

 

Be to, minėta ketveriukė 2011 m. pavasarį  tarnybos policijoje metu gavę informaciją apie V. A. name laikomas kontrabandines cigaretes, užgriuvo minėtą sodybą ir rado ne mažiau kaip 1000 kontrabandinių cigarečių pakelių.

 

Namo šeimininkui buvo pasakyta, kad jis išvengs bausmės už 4000 litų kyšį, o V. A. sutiko jį perduoti. Gavę pinigus, policininkai niekam nepranešė apie rastas cigaretes, o kyšį pasidalino lygiomis dalimis.

 

Pagrobtas cigaretes policininkai pardavė kitiems nusikaltėliams „tyrimo metu nenustatytiems asmenims, o gautas pinigines lėšas tarpusavyje pasidalino lygiomis dalimis.   

 

Paskui minėti pareigūnai jau kartu su Tomu Ruchtinu („metų sekliu“), vienam iš „tyrėjų“ Arminui Lipskiui pametus savo medžioklinį šautuvą, inscenizavo jo vagystę

 

Nevykėliui medžiotojui policininkai pakrovė „malkų“, „padarė nežymų sveikatos sutrikdymą“, kad šis galėtų pasiskųsti apie užpuolimą.

 

Keli pareigūnai stebėjo aplinką, o R.Pocius ir T.Ruchtinas, inscenizuodami apiplėšimą, sudavė A. L. smūgius rankomis į įvairias kūno dalis, ašarinėmis dujomis papurškė A. Lipskiui į akis, padarydami kraujosruvą su nubrozdinimais kaktos kairėje pusėje, abiejų akių obuolių, vokų bei junginių 1 laipsnio cheminis nudegimą, tai yra nežymų sveikatos sutrikimą, o A. Lipskis, siekdamas inscenizuoti nusikaltimą, apsivoliojo ant žemės.

 

A.Lipskis pranešė policijai, kad jis neva buvo apiplėštas, pradėtas tyrimas dėl plėšimo. Melagis policininkas už tai, kad pranešė apie tariamą jo apiplėšimą, kreipėsi į ‚Lietuvos draudimą“, mat savo daiktus buvo apdraudęs ir gavo 3381 litų (980 eurų) draudimo išmoką.

 

Juokinga, kad vėliau nevykėlis medžiotojas A.Lipskis surado savo „pagrobtą“ šautuvą ir tada teko suktis galvą, kaip paaiškinti jo atsiradimą.

A.Lipskis perdavė savo „pagrobtą“ šautuvą R.Pociui ir T.Ruchtinui, kurie kelias savaites jį vežiojo R.Pociaus automobiliu „Subaru Outback“, o vėliau išmetė vienoje Šiaulių gatvėje.

 

 Nuotraukoje - mėgstamiausias ekskomisarų užsiėmimas teisma - žaidimas telefonais

 

Panevėžio apygardos teismas nustatė, kad minėti pareigūnai dalyvavo  nusikalstamo susivienijimo veikloje, nes visi jie užėmė aukštas pareigas : Remigijus Zykas buvo Šiaulių apskrities VPK ONTB 2–ojo skyriaus viršininkas, R. Pocius VPK ONTB 4-ojo skyriaus vyriausiasis tyrėjas, T. Ruchtinas ONTB 4-ojo skyriaus viršininkas, R. Ivanovas - VPK ONTB 2-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas, Gediminas Ainas - ONTB 2-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas.

 

Visi jie susitarė veikti „bendrai ilgalaikei nusikalstamai veiklai vykdyti“, skirstėsi užduotimis, dalinosi grobiu.

 

Beje, viename epizode nurodytas ir labai žiaurus „policininkų“ veiklos epizodas.

 

Mat policininkai buvo pagrobę vaikus :  „buvo apriboję J. V. ir jos nepilnamečių vaikų M. V., V. V. laisvę, ir klausėsi savo aukų telefoninių pokalbių;

                              

 

Gauja pastoviai reketavo žmones, pas kuriuos rasdavo kontrabandinių cigarečių, pagrobdavo net mažamečius vaikus, reikalaudami išpirkos ir kyšių :  suradę N. B., A. N., J. P., R. P., I. J. neteisėtai laikomas ir gabenamas cigaretes, priėmė iš jų įvairaus dydžio kyšius už tai, kad minėti pažeidimai būtų nuslėpti, siekdami nusikalstamų tikslų, neteisėtai atėmė J. V. ir jos nepilnamečių vaikų M. V., V. V. laisvę.

 

Policininkų gauja ne tik reketavo žmones, tačiau tiems, kurie nemokėdavo, klastodavo dokumentus, „pakišinėdavo“ narkotikų nekaltiems žmonėms, norėdami pasunkinti jų padėtį : R.Pocius ir T.Ruchtinas „siekdami neteisėtai rinkti įrodymus, pasunkinti asmenų teisinę padėtį, suklastojo ikiteisminio tyrimų dokumentus – liudytojų Nr. 7, Nr. 9, Nr. 1 apklausos protokolus ir šiuos suklastotus dokumentus panaudojo baudžiamajame procese; be to, siekdami pasunkinti asmens teisinę padėtį į įvykio vietos apžiūros metu rasto ir paimto paketo turinį papildomai įdėjo narkotinės medžiagos“.

 

Vėliau šie du policininkai „apžiūrėdami A. N. automobilį, pasisavino labai didelį narkotinių medžiagų kiekį, dalį jų pardavė.

 

Kitus pagautus narkodilerius policininkai paleido, tačiau jų narkotikus atėmė ir paslėpė. Gauja nuolat susitikdavo, tardavosi dėl nusikaltimų, dėl parodymų turinio ir apimties sulaikymo atveju.

 

Mėgstamiausia gaujos veikla – gavus skundą apie cigarečių kontrabandą, ją atimti, cigaretes parduoti, pinigus pasidalinti.

Matyt, gauja žinojo, kad retas apiplėštas kontrabandininkas eis į policiją skųstis dėl policijos plėšikavimo.

 

Beje, policininkai legaliai klausydavosi kontrabandininkų pokalbių ir juos sekdavo. Iš vieno vyruko A. N., vairuojančio automobilį „BMW“, policininkai atėmė 1500 cigarečių „Fest“, kurių vertė - 10113,36 litų

 

Beje, Tomas Ruchtinas mielai imdavosi ir bylų klastojimo – pasamdydavo melagingus liudininku, kurie pranešdavo apie nekaltų žmonių tariamus nusikaltimus : „sukurstė L. Š. apklausų metu duoti melagingus parodymus apie neva L. Š. žinomas A. G. galimai daromas nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis“.

 

Dėl visų šių klastočių nekalti žmonės atsidūrė kalėjime, o Ruchtinas paskelbtas „metų skeliu“.

 

Tomas Ruchtinas ir R.Pocius daug kartų vogdavo konfiskuotus narkotikus, ir niekas to nepastebėdavo.

Pvz., automobilio „Honda Civic“ 2012 m. padangose gauja surado ne mažiau kaip 4800,30 g kanapių, 688,48 g kanapių dervos, ir jas pasisavino ir neteisėtai įgijo didelį narkotinės medžiagos kiekį – ne mažiau kaip 2 kg kanapių (ir jų dalių).

 

O VPK nurodė, kad padangose rado 17 paketų. Vėliau mentai pavogtus narkotikus pardavė jiems žinomoms narkotikų parduotuvėms.

 

Minėta ketveriuke nesismulkino ir vogdavo net pinigus – darydama kratą viename name, rado 400 litų, kuriuos pavogė. Kitą kartą kratos metu „policininkai“ pavogė 2000 litų. Bekratydami žmones, policininkai nesismulkino – kartą pavogė net grandininį pjūklą „Top Craft“, kitą kartą – sportbačius.

 

Ruchtinas ir Pocius pažadėjo suimtam narkotikų kontrabandininkui  K. P., kad susitars su Šiaulių prokuratūra už 40000 litų kyšį, kad kaltinamajam būtų skirta mažesnė bausmė.

 

K.P. perdavė kyšį per savo žmoną B. Š.

 

Tačiau Šiaulių apygardos teismas minėtam piliečiui vis tiek skyrė 10 metų kalėjimo ir tada Pocius dalį priimto kyšio – 20000 litų  – grąžino B. Š.

 

ONTT viršininkas Remigijus Zykas su bendrais buvo konfiskavę  3 bananų dėžės, kuriose buvo 15 vnt. narkotinės medžiagos – kokaino – paketų. Gauja nutarė dalį kokaino pasisavinti - tą pačią dieną, R.Pocius ir T.Ruchtinas paėmė iš dėžių su bananais 2 vnt. paketų su ne mažiau kaip 2 kg baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo labai didelis narkotinės medžiagos kiekis – ne mažiau kaip 1,2 kg kokaino.

 

Vėliau mentai pavogė dar 2 kg. kokaino, o vienas jų suklastojo protokolą, nurodydamas, kad dėžėse buvo tik 11 paketų su kokainu.

 

Tokiu būdu gauja pavogė apie 2,4 kg kokaino, kurį tuoj pat pradėjo pardavinėti :

144 g kokaino pardavė už 30 000 litų pileičiui L. Š., kuris juos pardavinėjo narkomanams.

 

Vėliau mentai ėmėsi narkotikų gamybos - 180 g kokaino paėmė ir nuvežė į R. Ivanovo garažą, kur praskiedė su 700 gramais kreatino.

 

Dalį šio gaminio mentai pardavė už 50 000 litų (14 481 eurų) G. M., o pastarasis juos platino toliau.

 

Gauja pinigus pasidalino lygiomis dalimis.

 

Vėliau mentai kokainą pardavinėjo mažomis dozėms ir krovėsi didžiulius pinigus -  210 g kokaino pardavė  už 45 500 litų (13 177,7 eurus) neteisėtai pardavė L. Š.

 

Beje, atrodo, kad mentai jau nieko nebebijojo – R.Pocius telefonu nurodė L. Š. perduoti pusę gramo kokaino.

 

Atsirado dar vienas pirkėjas – R.R., kuriam iš pradžių buvo pateiktas kokaino „pavyzdys“.

 

R.R. įsitikino, kad gaminys puikus ir 600 g kokaino iš policininkų gaujos nusipirko už 35 000 eurų, kuriuos mentai pasidalino.

 

Prekyba vyko pilnu tempu 2012 m. spalio mėnesį – policininkai kokainą pardavinėjo mažais kiekiais – vidutinė kaina buvo didelė, pvz., 0,705 g kokaino parduota už 650 litų (188, 25 eurus).

 

Kaip mentai „užsirovė“?

 

Prekyba vyko pilnu tempu, kol policininkų gauja užsirovė -  2013-03-12 apie 15.00 val. už 300 litų (86,88 eurus) 1,090 g kokaino, pardavė S. K., kuriam 2013-02-22 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi buvo leista atlikti nusikalstamas veikas imituojančius veiksmus.

 

2013 m. pavasarį, kiti gaujos nariai likusį kokainą pakasė miške.

 

 

pildoma

Peržiūros: 2710

Komentarai   

+24 # Holmsas 2019-07-31 15:25
Uj ,kas dabahr ten Vilniuje kuhruojate TABOHRĄ?kche kche kche..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # Rinkėjas 2019-07-31 15:33
Kaip Skvernelis baigė Riomerį ir egzus laikė, buvę prisimena, kaip jis sako “kyšiú iš sulaikytojú neėmė” , kai kas irgi pamena.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+36 # jeronimas 2019-07-31 15:50
Kai bus sulaikyta nusikalstama organizuota gauja uniformuotu "ponu" Vilniuje,tuomet,manau,tikrai Lietuva pakraups.ir Siauliu komisaru gaujos nusikaltimai atrodys tik gelytes.Vistik ,kad Vilniaus taboras 50 metu veikia ne tik nekliudomai,bet netgi su policijos apsauga.Tik nereikia aiskinti,kad policijanieko negali padaryti.O jus tuos 250 iki dantu ginkluotu kur Garliavos pogrome zmones dauze,pasiuskit i ta tabora,ir liks tik su buldozeriu islyginta ta sostines plota.O dar jeigu toks komisaras pozela visiems paskaitys pries ivykdant pogroma paskaita,ir pazades,kad ne vienas nebus baudziamas uz bet kokiuos panaudotus veiksmus,manau taboro per pora valandu neliktu.nereiketu kas savaite surinkinet po kelis jaunu zmoniu lavonus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # teisybe 2019-07-31 16:39
Nu bl....tai kas mus valdo? Sitas su ordinais? Nauseda,ar tu aklas ir kurcias?Nenori but isrinktas antra kart ,nes jei taip tai visi mes zmones praregim,kaip nesuprantate?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # MANE 2019-07-31 17:00
supykino ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Pranas Pričkus 2019-07-31 19:55
Panašiai prieš 30 metų, už kartu pavakarieniavimą Vilniuje, Willonos viešbutyje, dabartinės įmonės "Vakarų medienos grupės" akcininkas Sigitas Paulauskas, Seimo nariui Glaveckui perdavė 20 000Lt. (agento "---" pranešimas"). Kiek gavo Skvernelis, už tai, kad pats prieš keletą dienų, priėjo ištiesęs ranką ne kam kitam, o tam pačiam Sigitui Paulauskui. Manau, tikrai, už ačiū, iš grupės, nebūtų išsirinkęs Skvernelis medkirčio-akcininko S.Paulausko. Štai kaip leidžiama kirsti miškus? O kas perdavė ir ką Skverneliui, baugu kalbėti, gyvename tai policinėje valstybėje? Bet kas žiūrėjo TV, manau žino?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # teisybe 2019-07-31 20:32
auuuuuuuuuuu,kur prezidento Nausedos akys ir kur jo patarejai? ......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # povilas 2019-07-31 20:52
Daktarai sako, kad Skvernelio kas virš nosies dauniška išraiška? Gal nepakaltinamas? Iš kur tokiam ir tiek medalių, ordinų ... Aš nuo 1972 m. , per 15 metų sugebėjau gauti tik du, dabar pasvarsčiau ir tuos pačius už valstybininkų nusikaltimų nuslėpimus? Kai prakalbėjau, buvau anapilyje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Atas 2019-07-31 21:37
Kaip ,,malonu" skaityti, sužinoti, kad patys didžiausi nusikaltėliai susibūrę teismuose, policijoje...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # vladas lukosevicius 2019-08-01 03:02
PAMASTYYKITE , nejaugi apie jų nusikaltimus nežinojo VRM ir LRGP ir asmeniškai D. Valys su S. Skverneliu ? Tie vaikpisių bendrininkai dengė ne tik pedofilus , bet ir narkotikų platinimą , bei kontrobandinių cigarečių vaikų globos namuose ......
O gal tie vaikpisių bendrininkai galvoja kad nuslėps savo bendradarbiavimą su VSD pedofilu ir žudiku E. Tomševskiu ?
Abu tūps iki gyvos galvos .... nesulauks senaties .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # jeronimas 2019-08-01 15:32
Paziurejus i nuotrauka kur teisiami mirties prekybininkai,panasu ,kad butu ne teisme ,o kokioj neidomioj diskusiju sueigoj.Vyrai atsipute,tarytum butu visiskai pasitvarke ir teismas jiems ne prie ko??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti