Aluytaus teisme ant sienų puikuojasi ir okupaciniams režimui dirbusių teisėjų nuotraukos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Vytautas Sirvydis


Šiandien atlieku profesinę pareigą Alytaus apylinės teismo Alytaus rūmuose (dabar teismai rūmais patapo). Taigi, antrajame rūmų aukšte puikuojasi šio teismo istorija ir portretai teisėjų, besidarbavusių šio teismo teisėjais ir pirmininkais okupaciniu laikotarpiu (nuo 1960-ųjų). Nežinau, gal aš vienintelis nesu tokios idėjos šalininkas; jeigu jau demonstruojamos nuotraukos okupacinio režimo ramsčių, tai kodėl tik vieno iš tokių režimų? Reikėjo tada ir nacistinio periodo teisėjų abrozdus sukabinti, nes pasak aiškinamojo rašto, šis teismas darbavosi ir nacių okupacinio režimo metais. Kita vertus, yra ir teigiama tokios demonstracijos pusė: aiškiai parodomas teismo veiklos tęstinumas, t.y. prielankumas ne tik sovietiniam periodui, bet ir sovietinei teisei. Kažin, ką apie tai mano teismų administracija? Greičiausiai, žiūri teigiamai, lygiai kaip teigiamai žiūrėjo į Lietuvos SSR teisingumo ministro P. Kūrio valstybinius apdovanojimus, pvz., Antrojo laipsnio Gedimino ordinu.

Peržiūros: 831

Komentarai   

+1 # Atas 2019-07-22 22:07
Gal ir gerai, kad puikuojasi, nes nors ir tam rėžimui tarnavę teisėjai buvo visai kito lygio, kito teisingumo, o ką tegalima pasakyti apie dabartinius?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Petras 2019-07-30 16:40
[quote name="Atas"]Gal ir gerai, kad puikuojasi, nes nors ir tam rėžimui tarnavę teisėjai buvo visai kito lygio, kito teisingumo, o ką tegalima pasakyti apie dabartinius?[/quoteTobulėjimui ribų nėra ir smegenų nereikia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # zenonas išpriekulis 2019-08-02 19:36
Klaipėdos apylinkės teisme, praėjus po nepriklausomybės atkūrimo, pusę metų dar teisė kitus sėdėdami ant išraižytų SSSR herbų ant atlošų kėdžių. Šiaip teisingumo Lietuvoje ženkliai mažiau nei sovietmečiu, nebuvo ir nereikėjo tiek teismų ir teisėjų. Šią sistemą pastoviai stebiu, nes teko dirbti represiniuose organuose nuo 1972 m. Dabar užvaldė nusikalstama teisėsauga, neturiu omenyje Šiauliškių, kalbu apie Klaipėdiškius. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Christin 2020-03-21 22:13
Thank you, I've just been looking for info about this subject
for ages and yours is the best I've found out so far. But, what concerning the conclusion? Are you
sure concerning the source?

Here is my webpage from here (Bart: http://dmpswrp.xyz/index.php?title=Download_For_Free_Music_MP3s)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti