Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)


Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų 
Paskelbta: 2019-07-12 08:32 Autorius: ekspertai.eu

Violetiniame apskritime Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. Dešinėje – firmos „Ellex Valiunas“ vadovas, milijonierius iš valstybės užsakymų Rolandas Valiūnas.

Lietuvoje įprasta, kad nepriklausoma mūsų šalies žiniasklaida visiškai nereikšmingą informaciją nuo ryto iki vakaro skelbia kaip labai reikšmingą (pavyzdžiui ką sako socialinės apklausos, kas pakilo ar nukrito reitinguose, ką reikėtų apsivilkti į kokią nors inauguraciją, kaip anksčiau buvo švenčiamos inauguracijos ir pan. ir t.t. ), o labai svarbi informacija pateikiama kukliai ir painiai.

Paimkime vieną šviežią pavyzdį ir pasižiūrėkime, kaip jį liepos 4 d. pristatė pats populiariasias Lietuvoje antraščių lyderis, nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt.

Pradėkime nuo antraštės – „Švedijos teismas patvirtino arbitražo sprendimą Lietuvos ir „Gazprom“ ginče“ (kad pranešimas sulaukė labai mažo susidomėjimo liudija ir tas faktas, kad jį pakomentavo vos 19 skaitytojų, kai įprastai Žmonių partijos portale svarbios žinios sulaukia šimtų, kartais ir tūkstančių komentarų).

 

Taigi, nieko blogo nesakanti antraštė, tiesa? Tiesiog kažkoks Švedijos teismas patvirtino kažkokį arbitražo sprendimą dėl nenaudėlio „Gazprom“. Skaitytojai kurie skaito tik antraštes, o tokių, kaip žinoma, delfi.lt tarpe daugiausia, iš karto gali suprasti, kad „Gazprom“ ir vėl kažką prisidirbo, už ką šiai kompanijai ir teks vienaip ar kitaip atsakyti.

Tačiau tie, kas nutartų paskaityti pranešimą, pamatytų, kad Lietuvai tiesiog nepavyko iš „Gazprom“ prisiteisti pusantro milijardo eurų. Ir nors apskritai viskas labai neblogai, tačiau mūsų valstybės mokesčių mokėtojai turės sumokėti 9 milijonus eurų tam nevykėliui „Gazprom“ už jo patirtas išlaidas bylinėjimosi Stokholmo arbitraže metu.

Tačiau tie 9 milijonai eurų tai smulkmena, nieko nieko baisaus ir pranešimas baigiamas ypač optimistiniais žodžiais – pačiame straipsnio gale skaitytojai informuojami apie visišką Lietuvos pergalę, kada pacituojami LR Energetikos ministerijos atstovų žodžiai.

„Nežiūrint aktyvaus „Gazprom“ pasipriešinimo, Lietuvai pavyko liberalizuoti gamtinių dujų rinką ir užtikrinti palankesnes tiekimo sąlygas vartotojams“, – tokiais cituojamais ministerijos žodžiais baigiamas visas delfi.lt straipsnis.

 

Ekspertai.eu įsitikinimu nėra gerai, kai tokia svarbi informacija, liečianti kiekvieną Lietuvos mokesčių mokėtoją, pateikiama taip bukai, kaip šiuo atveju tą daro delfi.lt.

Todėl ekspertai.eu, siekdami kiek praplėsti šią bylinėjimos su „Gazprom“ temą pateikia klausimus Teisingumo ministrui. Iš klausimų bus galima suprasti – ar Lietuva švenčia pergalę prieš „Gazprom“, ar patyrė triuškinantį pralaimėjimą.

„Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių“ – maždaug tokią antraštę galėjo sugalvoti delfi.lt antraščių kūrėjai, tai būtų arčiau tiesos.

Tačiau nereikia pamiršti, kad šis pralaimėjimas praturtino vieną privačią firmą – advokatų kontora, nuolatos aptarnaujančią mūsų valstybę. Tad klausimai Teisingumo ministrui Elvinui Jankevičiui (tam pačiam, kuris bijo bendrauti gyvai ir atsakinėja tik raštu):

KLAUSIMAS. Kiek iš viso Lietuva sumokėjo advokatams už visą Stokholmo arbitražo procesą ir visą Švedijos apeliacinio teismo procesą (kreipimusį ir atsiliepimų rašymą, atstovavimą, šnekėjimą teisme ir kitas advokatų išlaidas)?

KLAUSIMAS. Kiek Lietuva sumokėjo Švedijos apeliaciniam teismui už visą procesą ir Stokholmo arbitražui už visą procesą?

KLAUSIMAS. Nors Lietuva ir žinojo, kad neturi nė menkiausių šansų apeliaciniame Švedijos teisme, ar tiesa, kad šis teismas buvo reikalingas tik tam, kad Lietuvą atstovaujanti firma „Ellex Valiunas“ pabandytų susitarti su „Gazprom“ siekiant, kad Rusijos kompanija leistų mūsų valstybei mokėt mažiau negu 9 milijonus? Kokie buvo firmos „Ellex Valiunas“ argumentai, kad „Gazprom“ atleistų Lietuvą nuo šito mokėjimo ar bent jau sumažintų mokėtiną sumą?

KLAUSIMAS. Dėl kokių priežasčių Lietuvos valstybei atsovauti be konkurso buvo pasirinkta firma „Ellex Valiunas“?

KLAUSIMAS. Ar firma „Ellex Valiunas“ atliko kitokias paslaugas išskyrus tarpininkavimą tarp advokatų ir vyriausybės?

KLAUSIMAS. Kiek iš viso Lietuvos valstybė per visą laiką – nuo firmos „Ellex Valiunas“ įkūrimo iki dabar – yra jai sumokėjusi pinigų?

KLAUSIMAS. Ar Teisingumo ministerija žino, kad firma „Ellex Valiunas“ nėra firma, t.y. niekur neturi juridinio asmens statuso?

 

Taigi, reikia kad Teisingumo ministras pateiktų labai tikslius ir išsamius finansinius šios istorijos duomenis, nes pusantro milijardo eurų, kurį Lietuvos mokesčių mokėtojai jau sumokėjo iš savo kišenių „Gazprom“ ir devyni milijonai eurų, kuriuos mūsų šalies mokesčių mokėtojai privalės solidariai sumokėti Rusijos dujų gigantei, tai dar nėra visi pinigai, kurių neteko mūsų piliečiai.

Kai Teisingumo ministerija pateiks visus tikslius prašomus duomenis, pamatysime, kas ir kokią patyrė žalą, o kas iš šios istorijos labai gerai užsidirbo.

Taip pat ekspertai.eu Teisingumo ministro prašo atsiųsti visą Stokholmo arbitražo sprendimą bei Švedijos apeliacinio teismo sprendimą. Tuo pat metu reikalaujama, kad šie sprendimai būtų išversti, kaip ir slaptojo prezidento Valdo Adamkaus kalėjimo atveju, į valstybinę lietuvių kalbą.

Keli susiję:

Štai toks tas žaliųjų valstiečių Vyriausybės Teisingumo ministras. Tai tiek ir to teisingumo. Viskas logiška

Dėl slaptame prezidento V. Adamkaus kalėjime neteisėtai kalinto ir kankinto arabo – Europos Tarybos raginimas

 

Peržiūros: 1699

Komentarai   

+17 # jeronimas 2019-07-17 23:16
Nebespes skverneline valdzia ir jos nieksai skointis valstybes vardu?? Juk jau ant nosies naujas sprendimas laukia del beveik pusantro milijardo snoro seimininkams grazinimo??? Idomu,o tai kokia atsakomybe bus pareiksta kaltininkams,kuriu deka,ar supratimo stoka,tuos milijonus priteisia Lietuvos mokesciu moketojams?? Juk tie valdzios nieksai uz darba gauna solidzius atlyginimus,kurie tikrai neturi nieko bendro su minimumu?? Tad gal seimas pasirupins istatymais,kurie numatytu,jog valdzios nieksybe padares klerkas,uz ta nieksybe pats ir sumoka?? Nes jeigu tesis toliau toks bardakas,manau,Lietuvos mokesciu surinkto biudzeto neuzteks milijoninems ir milijardinems teismo nutartims aomoketi??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Kur imsi milijardą? 2019-07-18 22:19
Grybauskaite , iš kur paimsi milijardą Snorui??? Juk advokatūros Guru - JAV advokatų kompanija Alton & Bird LLP, - kuri atstovauja Snoro akcininkus Tarptautiniame arbitraže ICC Paryžiuje bei gina tokias pasaulio milžines kaip Apple, Microsoft, Google Inc., Amazon.com Inc., Wall-Mart Stores Inc, General Electric Co., Panasonic Corp., LG Electronic, Nokia, Toyota Motors Corp, Porche, Ford Motor Co., Citigroup Inc,. American Express Co., Exxon Mobil Corp., ConocoPhillips Co., Starbuks Corp ir t.t. ir pan. lengvai perkąs Lietuvą kaip popkorną ir užgers Coca-Cola, kurios interesus taip pat atstovauja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Kaip čia yra? 2019-07-18 12:11
Kaip čia yra? Korupcija?... Kiek žinau, Lietuvai ir Tarptautinio arbitražo ginče prieš Snoro banko pagrindinius akcininkus atstovaus R.Valiūnas ir jo firma "Ellex Valiunas". Vyriausybė bylynėjimosi išlaidoms skyrė 3 mln. Eur. Arbitražo byloje su" Gazprom",. kurią Lietuva su R.Valiūnu ir jo firma „Ellex Valiunas“ priešakyje triuškinimai pralaimėjo, R.Valiūnas vis tiek "pasišildė rankas" iš tų 9 mln. Eur, kuriuos Lietuva sumokės "Gazprom"už patirtas bylinėjimosi išlaidas. Dabar Snoro atveju prognozuojamas toks pat triuškinantis Lietuvos pralaimėjimas, - tai ką, R.Valiūnas planuija ir tuos skirtus 3 mln.Eur "įsisavinti"?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Vytautas 2019-07-18 22:05
Nelabai supratau, tai reiškia , kad Valiunas kartu su Vasiliausku ir Kuperiu išvogė Snoro akcininku ir klientu lėšas iš banko sąskaitų , o dabar pats vagis Valiunas gins Lietuvos neteisėtus veiksmus Tarptautiniame arbitraže pries Snoro pagrindinius akcininkus V.Antonova ir R.Baranauska ju ieškinyje pries korumpuota Lietuvos valdžia ?!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # ..stėrva 2019-07-18 22:27
.. kaip "džiugu", po kiekvieno valstybės pralaimėjimo, valiunai už mano pinigus tampa galiunais ir lieka pasirengę dalyvauti kituose pralamėjimuose ..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # SNORAS 2019-07-18 12:12
Manau, ateis diena, kai tyliai į naujus Grybauskaitės namus pro vartus įsliuogs juodas furgoniukas ir keli kostiumuoti vyrai, parodę prokurorų pažymėjimus, įsisodins ir išsiveš apklausai. O tada jau nebetoli ir teisiamųjų suolas. Tik tada patikėsiu, kad Lietuva yra demokratinė valstybė, o ne KGB chanatas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Nijolė 2019-07-18 22:16
Paskaitykit būtinai apie korumpuotus Grybauskaitės teisėjus straipsnyje - "Saulius Lipnickas. Snoro banko užgrobimo, likvidavimo ir turto išvogimo istorijoje skamba tų pačių korumpuotų teisėjų ir žinomų advokatų pavardės"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Snoro pinigų vagys 2019-07-18 21:59
Buvusi "Ellex" advokatė Dovilė Burgienė dar dirbdama LAWIN kompanijoje 2012 m. birželį po Snoro banko kreditorių susirinkimo , kartu su Rolandu Valiūnu pradėjo savo "verslą" tame banke. Tapusi banko kreditorių komiteto nare ir dešiniąja komiteto pirmininkės Aurelijos Mažintienės ranka, vogė D.Burgienė Snoro akcininkų bei indėlininkų pinigus ir vargo nematė. R.Valiūnas po visų vagysčių Užupyje naują namą ir muziejų iš pavogtų pinigų pasistatė, o D.Burgienė šiandien , kaip matote, jau savarankiškai net su nauja advokatų kompanija "Walless" puikiai startavo, pinigų naujiems ofisams apstu, kai 7 metus diena iš dienos vagi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Justas 2019-07-18 22:06
Didesnio brudo kaip Valiunas nerasi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # BBdėjau 2019-07-18 22:07
nu kaip taip,,,,nu kaip? bl,,,bl,,,nu uz ka tokia laime gyventi Tokioj Valstybej
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Cha cha 2019-07-18 22:08
„Nežiūrint aktyvaus „Gazprom“ pasipriešinimo, Lietuvai pavyko liberalizuoti gamtinių dujų rinką ir užtikrinti palankesnes tiekimo sąlygas vartotojams“. :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Ko iš brudo norėt? 2019-07-18 22:10
Rolandas Valiunas , apvogęs Snoro akcininkus ir indėlininkus , jis tų pavogtų pinigų pasistate Užupyje savo seimai namą ir muziejų bei kolekcijas susipirko.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Valiūnai 2019-07-18 23:42
Ilgai netruks tave pričiupti: Dievo malūnas mala lėtai, bet užtikrintai. O tada jau pačiai niekas nebepadės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Trūksta žodžių 2019-07-20 18:13
Pagoglinkite ir skaitykite apie vagį Rolandą Valiūną .
"Net šešerius metus restauruotame ir rekonstruotame XIX a. pabaigos pastate, kuris sovietmečiu buvo paverstas daugiabučiu, nuo šiol bus saugoma ir eksponuojama visa didžiulė R.Valiūno kartu su advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partneriais suformuota Lietuvos dailės fondo kolekcija. Šalia naujojo muziejaus, gyvenamojoje Užupio g. 40-uoju numeriu pažymėto namo dalyje įsikurs ir 53 metų kolekcininkas R.Valiūnas su šeima", - rašoma ne taip senai publikuotame straipsnyje " Meno kūrinių kolekcininkas Rolandas Valiūnas gyvens muziejuje". Skaitykite šį straipsnį ir viską suprasite, - ten viskas susidėlioja į vietas: AB banką Snorą juk užgrobė 2011 m. lapkričio 16 d., o tai, kaip tik išeina (paskaičiuokite!), kad R.Vali8nas šešerius metus ir rekonstravo bei kolekcijas pildė iš Snoro banko akcininkų bei indėlininkų pavogtų pinigų!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Žiūrkės bėga... 2019-07-20 18:21
Iš V.Antonovo interviu spaudoje: "Nebėra ir visų kitų kompanijų, kurios konsultavo, administravo ar likvidavo tuos, kas uždarė „Snorą“. Jie arba dingo, arba likvidavosi. Pažiūrėkit, kaip "veikia" Snoro pinigų vagys - Vasiliausko draugužiai. Kostiumuoti vagys jau mėto pėdas...matomai jaučia pabaigą...kaip ,sakant "galai į vandenį": „Raidla Lejins & Norcous“ ir „Lawin“ advokatų kontoros pasikeitė partneriais Estijoje. „Raidla Lejins & Norcous“ išsiskyrė su buvusiais partneriais Estijoje, pritraukė dabar jau buvusią „Lawin“ komandą Taline ir pakeitė pavadinimą į „Cobalt“. „Lawin“ kontora dėl bendros veiklos baigė derybas su buvusia „Raidla Lejins & Norcous“ komanda Estijoje ir taip pat pakeitė pavadinimą, tapo „Ellex“. Ko norėt??? Šlykštu ir tiek..."
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Snoro pinigų vagys 2019-07-20 18:22
Buvusi "Ellex" advokatė Dovilė Burgienė dar dirbdama LAWIN kompanijoje 2012 m. birželį po Snoro banko kreditorių susirinkimo , kartu su Rolandu Valiūnu pradėjo savo "verslą" tame banke. Tapusi banko kreditorių komiteto nare ir dešiniąja komiteto pirmininkės Aurelijos Mažintienės ranka, vogė D.Burgienė Snoro akcininkų bei indėlininkų pinigus ir vargo nematė. R.Valiūnas po visų vagysčių Užupyje naują namą ir muziejų iš pavogtų pinigų pasistatė, o D.Burgienė šiandien , kaip matote, jau savarankiškai net su nauja advokatų kompanija "Walless" puikiai startavo, pinigų naujiems ofisams apstu, kai 7 metus diena iš dienos vagi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # ROMAS 2019-07-18 22:12
Ne pirma karta Lietuva pralaimi arbitraze Gazprom. Nezinau, nevykelis tas Gazprom ar ne, bet jo apyvarta tris kartus didesne nei Lietuvos BVP ir pajamos mazdaug tris kartus didesnes nei Lietuvos biudzeto pajamos. Nemanau kad kas nors paviesins pilnai visus nuostolius ir koks Ellex Valiunas paslaugu atlygis. Tai labai lengvai padaroma "valstybes paslaptimi". Kiek teko susidurti - jeigu butu teigiamas rezultatas, Ellex Valiunas gautu nemaziau 50 miln. Uz pralaimeta byla, net neabejoju, buvo uzmoketi keli simtai tukstanciu. Tokia praktika ir Ellex Valiunas nera isskirtiniai, yra tik viena detale - kazkas priima sprendima, kad butent "tu" atstovausi ieskini, na ir nustato paslaugu apmokejimo lygi, bet tai jau is kitos "operos".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # skorpionas 2019-07-18 22:37
Plika akimi buvo matytis, kad byla prieš „Gazprom“ akivaizdžiai neperspektyvi, kad bylinėjimasis-avantiūra. Kubilių, kuris palaimino ieškinį prieš „Gazprom“ derėtų pakarti Lukiškių aikštėje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Ceslavas 2019-07-18 22:18
Kol lietuvai vadovaus debiliskos politines pakirksnutes tol biudzeto lesos bus taskomos. Valstieciams-kolukieciams sis seimas yra pirmas ir paskutinis kadangi ju lozungas "Lietuva be korupcijos" netapo kunu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Lukas 2019-07-18 22:26
Kaip tokią Lietuvos valdžią, su prezidentūra priešakyje, galima pavadinti? Manau, kad tiktų terminas "valstybinis banditizmas". Ir šis "valstybinis banditizmas", sukurtas ir išpuoselėtas "dėdulės" V.Landsbergio (pradžia - Mažeikių naftos afera) , buvo "sėkmingai" taikomas per visą atkurtos Lietuvos valstybės gyvavimo metus. Ir tebetaikomas, kaip matote.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Mykolas 2019-07-18 22:34
Subinlaižiai, bestuburiai Kur jūs/ j mažoji specialiai, kadangi nenusipelnėt pagarbos/ buvote Grybauskaitės kadencijos metu? Kėlėt reitingus ant šakės,pataikavot,padlaižavot,o dabar sumanėt atsigriebti. Ir arkliui aišku kad ir S N O R A s ir kiti projektai buvo sąmoningai sugriauti. Kodel D. Grybauskaitė ne areštinėje už finansines machinacijas stambiu mastu su valstybes pinigais siekiant pasipelnyti (ir pasipelnė) ir dokumentu klastojimu, turto konfiskacija?????
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Apie aferistą 2019-07-18 22:36
Analogiška situacija apie aferistą R.Valiūną aprašyta straipsnyje "Lietuvą į teismą padavusio Latvijos verslininko ofisas Rygos centre buvo susprogdintas".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Kodėl 2019-07-18 22:45
tokie buvę mokslo draugai, grupiokai ir net kambariokai, kaip V.Vasiliauskas iš LB ir advokatų kontoros "Cobalt" vadas I.Norkus gali apiplėšti Snoro akcininkus, o jiems už tai - nieko?! Kodėl tokie vagys baltomis apykaklėmis , kaip "Ellex" advokatų vadas R.Valiūnas(beje, buvęs V.Vasiliausko darbdavys) gali kartu su banko kreditorių komiteto pirmininke A.Mažintiene vogti Snoro indėlininkų lėšas dešimtimis milijonų, arba taip pat gali laisvai per savo įmonę "Investuotojų forumas" kartu su R.Skyriene "plauti" europinių struktūrinių fondų pinigus ir jų niekas nekabina??! Žulikai gali veikti nebaudžiami, vien dėl to , kad jie dirba kartu su Raudonąja Dalia??!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # tulpes@lrpk.lt 2019-07-18 22:47
Pagarsinkit 2011 metų laiškus iš SNORO sustabdymo laikų. Ir juos ištirkit. Mažai Tulpei nepasirodys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Leonas Sabutis 2019-07-18 23:28
Dar ir valstybės priešų KGBistų sąrašus reikia pagarsinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Prokurorams 2019-07-18 23:31
Pažiūrėkite, kaip smagiai pasidarbavo vagys užgrobtame Snoro banke. Vyko paprastas plėšikavimas - pvz., " Snorui" priklausiusi antrinė įmonė, kuri valdė didžiulius dangoraižius Vilniaus centre " Verslo uostas" , buvo parduota už 20 tūkst. litų, o jos pirkėjai A.Ginaitis ir V.Banys šiuos pastatus perpardavė skandinavų fondui "East Capital" už tikrą kainą - 63 mln. eurų. Nepatikėsi. O galvojate, prokurorams tai naujiena?? O juk Adolfas Ginaitis "suka" a.a. AMB pinigus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Tikrovė 2019-07-18 23:49
Teismus pas mus yra pilnai apėmęs polikarpinis grybelis, o prokurorai ir visa teisėsauga vis šoka pagal Daukanto aikštės dūdelę. Teisingumas Lietuvoje vykdomas Grybauskaitės kabinete arba Mockaus MG Baltic ofise. Ar ne todėl tokie aferistai ir vagys, kaip Kubilius, Degutienė, Matuzas, Kreivys, Razma, Adomėnas, Majauskas, Šimonytė, Glaveckas, Getvilas, Steponavičius ar Masiulis vis dar vaikšto atsipūtę?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Ale 2019-07-18 23:54
Tvarko ir dulkina Tulpes gauja musu Lietuvele, kaip privacia uab ė...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Anksčiau ar vėliau 2019-07-20 19:57
tokių veikėjų kaip Valiūnas laimės žiburys transformuosis į druskos stulpus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti