Kaunas virsta pelke, kurioje skubiais savivaldybės spendimais uždegama žalia šviesa mero šeimos ir jo aplinkos žmonių verslo projektams

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Vygandas Trainys


Apklausas apeisime, gyventojų valią nupirksime. Viskas apeinama. Šie V.Matijošaičio žodžiai pasitarime dėl Kauno ir Kauno rajono sujungimo planų nuplėšė nuo jo ne tik kaukę, bet ir visus rūbus. Apnuogino iki siūlo galo. Ne kūną. Dvasią. Meras įsirašė į istoriją – ko, gero, dar niekas iš valdininkų ir politikų per oficialų pasitarimą nedrįso taip paniekinančiai atsiliepti apie rinkėjus, nutiesusius kelius į aukštą postą. Taip atvirai, ciniškai, su galingu chamizmo užtaisu. Viskas apeinama. Rinkėjai reikalingi tik cariukams atvesti į valdžią, o tie cariukai viską už juos ir nuspręs.

Galima diskutuoti dėl sujungimo (tai vyksta jau seniai), argumentuoti „už“ ir „prieš“, įrodinėti savo tiesas pasiremiant objektyviais faktais, neperžengiant elementarios kultūros ribų. Bet kai politikas akivaizdžiai tėškia, kad jam žmonių nuomonė visiškai nerūpi, kad ją galima nupirkti lyg kokį daiktą nuo parduotuvės lentynos – tada jau arogancijos ir nesiskaitymo lubos pramuštos.

Prieš tai dar buvo kelio Šančiuose istorija, kurį trūks plyš norima „pramušti“ nepaisant 6 tūkst. rinkėjų protesto parašų. „Buvo, buvo. Vaikšto“, - taip paniekinančiai į vietos gyventojų apsilankymą savivaldybėje sureagavo V.Matijošaitis (kurio aplinka prie planuojamos gatvės statys daugiabučių kvartalą). Galvojau, kad tokiomis frazėmis jau pasiekta riba, tas žmogus sustos, elgsis pagarbiau. Klydau. Riba tuo metu dar nebuvo pasiekta.

2015 metais kandidatuodamas į merus V.Matijošaitis per debatus skundėsi, koks negeras A.Kupčinskas, kaip jis per posėdžius menkina oponentus, neįsiklauso į jų nuomonę, pasiūlymus. V.Matijošaičiui tapus meru, diskusijos išvis buvo panaikintos. Nekeliu pavyzdžiu A.Kupčinsko, bet anksčiau vyko idėjų, projektų aptarimai, o dabar viskas dedasi lyg privačioje mero bendrovėje, kurioje jis turi visas akcijas. Nei diskusijų, nei debatų, nei pasiūlymų, nei aptarimų. Nieko. Nes pasisakymams duotas laikas, per kurį vos spėjama prasižioti.

Kaunas virsta vieno politiko miestu, kuriame didžiulius užsakymus gauna jo šeimos ir draugų statybų įmonės, karaliaujančios miesto centre, kitose prestižinėse vietose. Politika šiam žmogui tarsi tapo tramplinu įsukti verslo malūną, patenkinti savo ambicijas, užmojus. Bet labai abejoju, ar tai turi ką nors bendra su žmoniškumu, skaidrumu ir demokratija.

Kaunas virsta pelke, kurioje skubiais savivaldybės spendimais uždegama žalia šviesa mero šeimos ir jo aplinkos žmonių verslo projektams. Kurioje šeimininkaujantis žmogus nesiskaito su priemonėmis savo užmojams įgyvendinti. Piliečių nuomonė tapo tik šiukšle, kurią galima apeiti arba įmesti į konteinerį.

Peržiūros: 1457

Komentarai   

+7 # Albina 2019-06-10 10:03
Yra tiesos šiame straipsnyje. Matijošaičiui svarbu išorė ty miesto įvaizdis, bet ne miesto žmogus. Jam tikrai tas pats kas toje jo sutvarkytoje "infrastruktūroje" gyvens , ar patogu bus pvz neįgaliesiems, ar šeimoms su mažais vaikais gyventi, ar galės jie ta "gerove" laisvai naudotis. Kartais tos statybos Kaune tik gadina vaizdą. Pvz šalia Pilies, užstatytas mažytis trikampis parkelis didžiuliu neskoningu berods 4-aukščiu bevaizdžiu monstru, kuris tiesiog užkemša siaurutę gatvelę, panaikina buvusį gražų jos vaizdą ir negana užstoja Katedrą, tai dar absoličiai sumenkina pačios Pilies vaizdą - ji tampa pagrindiniu tos vietos akcentu tik priėjus arti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # buramsLietuvos 2019-06-10 23:40
oBCHSS gali suprasti tik apie pinigus-is kysiu gyveno-dabar is krabu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti