Advokatas Vytautas Sirvydis : ‚Jeigu žurnalistai nebus vieningi, valdžia juos traiškys ir toliau“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (3 Votes)

Advokatas Vytautas Sirvydis : ‚Jeigu žurnalistai nebus vieningi, valdžia juos traiškys ir toliau“

Aurimas Drižius

Advokatas Vytautas Sirvydis, kuris gina žurnalistę Rūtą Janutienę baudžiamojoje byloje dėl tariamo Lietuvos banko pareigūno V.Valvonio šmeižto, įsitikinęs, kad žurnalistai yra labai įbauginti, ir skirtingai supranta savo profesiją. Nors „Lietuvos ryto“ trijų žurnalistų baudžiamoji byla nagrinėjama teisme nuo pernai rugsėjo, iki šiol nė vienas spaudos leidinys nesusidomėjo šia byla.

 „Šios bylos specifika labai paprasta – visi trys kaltinamieji yra žurnalistai profesionalai iš vienos žiniasklaidos grupės, ir ta žinia siunčia labai aiškų komunikacinį signalą – jeigu jūs dirbsite savo profesinį darbą taip, kaip darote, tai pateksite į teisiamųjų suolą, - sakė V.Sirvydis LL, - tai signalas visiems kitiems žurnalistams. Deja, bet jūs pirmas žurnalistas, kuris atvyksta į šios bylos teismo posėdį. Matyt, tai reiškia, kad jiems arba neįdomu, arba jie galvoja, kad ačiū Dievui, kad šiandien ne mane tampo, gal praslysiu, gal kokią knygą parašysiu, labai lojalią valdžiai. Todėl žurnalistai labai skirtingai mato ir supranta savo profesiją. Todėl aš manau, kad jeigu žurnalistai nebus vieningi, tai bus ne pirma ir ne paskutinė byla žurnalistams. Nepaisant to, kad pasikeis aukštos politinės galvos, jeigu žurnalistai nebus vieningi, ir nebus linkę vieni kitų paremti, tai greičiausiai tokių bylų bus ir daugiau“.  

Peržiūros: 3305

Komentarai   

+11 # Antanas 2019-06-06 12:33
Labai mažai yra tikrų žurnalistų. Ko jie įbauginti? Viena žurnalistė ilgai ( 20 metų ) bijojo išleisti vieną autobiografinę kuklią knygelę, nes reikėjo rašyti apie asmenį taip kaip buvo. Bijojo redakcijos šeimininko. Tik po daugelio metų aprašomo asmens giminėms ir draugams "spaudžiant" buvo išleista knygelė su labai kukliu pristatymu. Tai va. Pasaulyje dar yra žurnalistų žūstančių už tiesą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # J.Radovičius 2019-06-06 23:44
Tas ir yra, kad ne į pačius žurnalistus reikia žiūrėti, bet į jų darbdavius.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Atas 2019-06-06 23:27
Labai teisingai parašyta straipsnyje - kenčia žurnalistai už tiesos parašymą, lygiai taip pat kaip kenčia LL redaktorius A. Drižius, irgi tik už parašymą tiesos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # zenonas 2019-06-07 09:02
Prie "ruso" taip nebuvo. Pavyzdžiui parašo spauda apie kokį tai faktiškai užglaistytą nusikaltimą, sukrunta teisinė "šutvė". Buvo nustatyta tvarka, po antro straipsnio tuo pačiu klausimu, viską padaro jau teisiškai. Dabar rašyk ne rašęs? Kyšiai pasidalinti, investuoti ir t.t.?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # jeronimas 2019-06-07 14:38
Paskutiniu metu tikru ir garbingu zurnalistu Lietuvoje like tik tiek,jog net ranku pirstu daugiau.Nereikia klysti ir painioti zurnalistu dirbanciu ponui uz pinigus,ir skleidzianciu tu turtingu ponu politika,su tiesa rasanciais ir dirbanciais beveik karo salygom.O uz sunaikinta doru zurnalistu bendruomene,turetu buti tarptautinio tribunolo teisiami Lietuvos teisineje sistemoje veikiantys pedomafijos atstovai.Kol Lietuva neatgaus teisines sistemos statuso,tol Lietuvoje bus naikinami ne tik zurnalistai,bet ir kiti dori ir garbingi tarnautojai,darbuotojai ir visa visuomene.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jonas 2019-06-07 23:31
o kada lietuviai prie okupacijos buvo vieningi-juk sudarytos salygos skusti,sekti ir tukti(zr Pernavas apie fitnesa ir seima)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Papirkti korumpuoti 2019-06-08 10:10
beveik visi žurnalistai yra korumpuoti ir rašo tai, ką jiems užsako ir nurodo savininkai.Todėl ir prezidentą išsirinkote pagal žurnalistų sukurtą paveikslą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Vingių Jonas 2019-06-09 11:12
Siūlau p-nei Rūtai nemėtyti pinigų vėjais, nes prieš vėją nepapūsi. Nebent pastatysit vėjo jėgainę ir gausite naudos iš vėjo energijos pardavimo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti