D.Grybauskaitė panikoje : prokuratūra sprūsta jos letenų

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.13 (8 Votes)

D.Grybauskaitė panikoje : ji nori „nepriklausomos prokuratūros“

 

Aurimas Drižius

 

Buvęs generalinis prokuroras Darius Valys kasdien kulniuodavo į prezidentūrą ten gauti nurodymų ir „zadanijų“, net Garliavos pedofilijos byla buvo išspręsta D.Grybauskaitės kabinete, ji dešimt metų šantažavo žmones spec. tarnybomis ir jų pažymomis, ir štai tau naujiena – Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad „prokuratūra turi būti nepriklausoma“.


Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritiškai vertina „valstiečių“ siūlymą naujajam prezidentui skubiai reformuoti teisėsaugos sistemą, galbūt net pakeisti prokuratūros vadovus į neva nepriklausomus, o už tai užbaigti visus pradėtus tyrimus Seime. Šalies vadovės teigimu, „valstiečių“ siūlomas variantas būtų antikonstitucinis.

„Pirmiausia, teisėsaugą ir jos nepriklausomybę saugo Konstitucija. Bet koks politikų spaudimas tiesiogiai daryti įtaką mūsų teisėsaugos nepriklausomas institucijoms yra antikonstitucinis“, – LRT žurnalistams Briuselyje teigė šalies prezidentė.

LRT.lt primena, kad dar prieš prezidento rinkimų antrąjį turą „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad naujajam prezidentui pertvarkius teisėsaugą ir užtikrinus sistemos nepriklausomumą, Seimas atsisakytų visų savo parlamentinių tyrimų ir šiuos perduotų prokuratūrai. „Jeigu naujasis prezidentas iš tikrųjų imsis spręsti Lietuvos prokuratūros klausimus, kad tos abejonės, kurios buvo išsakytos žiniasklaidoje apie tai, kad prokurorams buvo daroma įtaka, bylos nutraukiamos, jeigu bus pokyčiai prokuratūroje, mes manome, kad reikia nutraukti visus tyrimus Seime“, – ketvirtadienį po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdybos posėdžio Seime žurnalistams sakė valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis. Reklama googletag.cmd.push(function() { googletag.display('d2'); }); „Atiduoti viską prokuratūrai, nes ne Seimo darbas yra daryti šituos tyrimus“, – pridūrė jis. Likus keletui dienų iki rinkimų R. Karbauskis sakė, kad dabar tirti ekonominės krizės priežastis ir kitus dalykus parlamentas yra priverstas, nes nepasitiki prokuratūra.

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1063800/grybauskaite-kritiskai-ivertino-valstieciu-pameteta-ideja-naujajam-prezidentui-tai-butu-antikonstituciska

Man pikčiausiai, kad „valstiečiai“ beveik trejus metus nieko nedarė su ta didžiausia organizuota mafijos struktūra, kuri vadinasi „prokuratūros sistema“, bijodami kaip nors sukelti „ekscelencijos pyktį“. Dabar, kai aišku, kad „valstiečių“ traukinukas jau nuvažiavo, R.Karbauskis išdrįso pasakyti, kad gal išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda išspręs prokuratūros problemas. Pastarasis atsakė bendra fraze, kad „prokuratūra turi būti nepriklausoma“.

Nuo ko nepriklausoma? Nuo įstatymų?  Faktas, kad prokuratūra ir teismai jau seniai yra D.Grybauskaitės nusikaltimų įkaitai – jie turi pridengti prezidentūros nusikaltimus, tačiau mainais už tai gali daryti ką nori – imti kyšius, teisti nekaltus žmones ir pan. Prisiminkime kad ir Daivos Ulbinaitės bylą – „teismų sistema“ nustatė, kad ne ji nutekino valstybės paslaptį spaudai, nors patį valstybės paslapties nutekinimo agentūrai BNS procesą nufilmavo STT. T.y. STT teismui pateikė vaizdo ir garso įrašus, kaip D.Ulbinaitė skambina žurnalistams, jiems perduoda valstybės paslaptį ir tuo net labai didžiuojasi. Net ir gavę tokius įrodymus, „teisėjai“ nusprendė, kad įrodymai arba „surinkti neteisėtai“, arba kad nieko neįrodo. Galiausiai byla atsidūrė Aukščiausiame teisme, kuriame tik trys teisėjai išdrįso pasakyti, kad šis nusikaltimas yra įrodytas. „Koks teismas, toks ir teisingumas“, - tyčiojosi net prokuroras G.Ivanauskas.

Ir dabar visa ši mafijinė struktūra, kuri vadinasi generalinė prokuratūra, STT, teismai, VSD, visokios net FNTT, kuri dešimt metų aklai vykdė neteisėtus Grybauskaitės nurodymus, staiga taps „nepriklausoma“, ir ims ginti žmonių ir valstybės interesus?

Jūs gal juokaujate? Jie gi niekada to nėra darę, ir net nežino, kas ta valstybė ir jos interesai. Kol kas prokuratūra gali tik persekioti motinas, kurios stengiasi auklėti savo vaikus (kaip Kručinskų šeimos atvejis motina pliaukštelėjo delnu neklaužadai per užpakalį ir tapo didžiule nusikaltėle) – visa sistema dirba norėdama įrodyti, kad tai baisus nusikaltimas.

Todėl naujojo prezidento lauke didžiulis darbas – priversti visas šią organizuotą nusikalstamą grupuotę dirbti valstybės interesams. Ar tai neįmanoma? Bijau, kad tai, nes ta prokuratūros ir teismų sistema per 30 metų yra visiškai „užcementuota“, kad ją kas nors galėtų pramušti.

 Todėl manau kad beviltiškas tikėjimas, kad D.Grybauskaitei ar bent kam iš šios gaujos teks atsakyti už savo nusikaltimus.

Juk dar visai neseniai prezidentė, išsikvietusi  Seimo vadovus, juos atvirai šantažavo ir jiems grasino. Reikalaudami paskirti eilinį savo kišeninį prokurorą Pašilį, prezidentė spaudė parlamentarus balsuoti ne slaptai, o atvirai.

„Kad tas spaudimas būtų stipresnis, prezidentė įvardijo kelis tautos išrinktuosius, kurie esą užkulisiuose buvo veikiami šešėlinių jėgų, ir pagrasino juos paskelbti viešai, - rašė ‚Lietuvos rytas“, - tiesa, iki šiol įpratusi pergalingai mosuoti įvairiomis operatyvinėmis pažymomis, šį kartą šalies vadovė gali nusvilti – visi D.Grybauskaitės paminėti parlamentarai kategoriškai paneigė jos praneštas „žinias“ Seimo valdybai. Negana to, daugelis valdybos narių pasipriešino šalies vadovės raginimams balsuoti dėl generalinio prokuroro kandidatūros ne slaptai, o atvirai. Tada prezidentė pasitelkė konstitucinės teisės profesorius. Pastarieji pasmerkė tokius politikų mėginimus.

Už uždarų durų Prezidentūroje buvo kur kas karščiau, nei atsispindėjo viešumoje. Šaltinių teigimu, D.Grybauskaitė parlamento vadovybę prie sienos iš karto ėmė remti neva turima operatyvine informacija apie konkrečius politikus, kurie siekia sutrukdyti generalinio prokuroro skyrimą. Šalies vadovė esą leido suprasti, kad jei Seimas ir toliau muistysis ir blokuos dar vieną jos pasiūlytą kandidatą į generalinius prokurorus, ji bus priversta paviešinti tą operatyvinę informaciją. Pasak „Lietuvos ryto“ šaltinių, prezidentė užsiminė, kad prieš pat slaptą balsavimą dėl Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūros Kaišiadoryse esą įvyko susitikimas, kuriame greičiausiai buvę šio miesto teisėjai bandė paveikti būsimą politikų sprendimą. D.Grybauskaitė įvardijo, kad šiame susitikime dalyvavo trys valdančiajai daugumai priklausantys įtakingi parlamentarai – Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas J.Sabatauskas, Kaišiadoryse į Seimą išrinktas jo partijos kolega Bronius Bradauskas ir šio komiteto narys „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Siūlė „išsipirkti“ postą? Remdamasi minėta pažyma prezidentė taip pat esą nurodė, kad prieš Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės skyrimą generaline prokurore užkulisiuose itin aktyviai veikė ir opozicijos atstovai – buvęs FNTT vadovas liberalas Vitalijus Gailius bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantis buvęs STT pareigūnas Povilas Urbšys. Kaip konkrečiai šie politikai trukdė skirti E.Dambrauskienę generaline prokurore, šalies vadovė nenurodė. Tik vėliau Seimo vadovybę pribloškė iš D.Grybauskaitės lūpų nuskambėjusi frazė, kad Kaišiadorių teisėjai buvo siūloma „išsipirkti“ šį postą. Iš ko pastaroji sulaukė tokio siūlymo, prezidentė neatskleidė.

 Tačiau minėti Grybauskaitės grasinimai sulaukė tik Seimo narių juoko – jie puikiai žinojo, kad tai blefas. Kad jie su nieko nebuvo susitikę.

Vienintelis įdomus dalykas – tai, kad generalinio prokuroro postas parduodamas.

 

„Galiu pasakyti tik tiek, kad ji tegul greičiau meta savo informacijos šaltinius lauk. Niekada gyvenime to nebuvo, tai visiškas muilo burbulas. O gal jai prisisapnavo? Moterys, žinote, kartais sapnuoja“, – kvatodamasis dėstė B.Bradauskas.

Peržiūros: 3285

Komentarai   

+31 # UNIKALU, 2019-05-29 12:00
jei Lietuvą valdys išėję iš valdžios senelis su prezidente... :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Nainuoliams 2019-05-29 18:34
Be abejo, kad taip ir bus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Realybė kitokia 2019-05-29 19:09
Skandinavijos bankus valdo žydai, kurie turi didelius ryšius su Federaliniu rezervu. SEB banką įkūrė žydas André Oscar Wallenberg. Swedbanką valdo įtakingi žydai, todėl naikinti Švediškus bankus yra antisemitizmas. Rusiško kapitalo konkurentai Lietuvoje buvo staigiai panaikinti Prezidentės ir nusikalstamos Konservatorių partijos elito pagalba. Taigi, švediškų bankų savininkai, manau, gali jau raportuoti savo tikriesiems šeimininkams Rotšildams, kad turi jau savąjį išrinktąjį prezidentą ir kad ne tik bankus, žiniasklaidą valdo, bet ir visa Lietuva nuo šiol bus pilnai valdoma jų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Kas yra kas 2019-05-29 19:11
Pasakysiu kas kaip. SEB bankas priklauso Wallenberg Faundations. Wallenberg family giminei, nueikit į google į wikipedia ir suveskit Wallenberg Family, pamatysit, kad tai bankininkų dinastija nuo 17amžiaus, dabar jai priklsuso apie 40% Stokholmo akcijų biržos kompanijų!!! Įveskit į youtube Bilderberg Wallenberg ir pamatysit, kad jų galva Jacob Wallenberg kasmet lankosi Bilderberg susıtikimuose, kad jie ir Švedijoj paskiria ministrus pirmininkus, kad turi ryšių su baltaisiais rūmais ir t.t. Lietuvos vergus žydai valdys, o Nausėda tik aktorius vaidinsiantis prezidentavimą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # SVARBU 2019-05-29 19:24
BAZINIS “PREZIDENTO” - GUBERNATORIAUS MOKYMAS:
1. Kaip pasitelkti kišeninę "TEISĖSAUGĄ".
2. Kaip persekioti LIETUVOS PILIEČIUS slaptomis PAŽYMOMIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # jeronimas 2019-05-29 13:36
Mane visiskai nestebina magnolijos elgesys ir veiksmai naikinant Lietuva,ypac po to ,kai islindo i virsu tulpiu pastas su visom telegramom.mane nestebina ir tai,kad pagrindinio prokuroro vieta uzimti kainuoja 250 tukstanciu,juk nedaug reikia laiko praleisti kedeje ,kad atsiimtum ir galbut su kaupu.manes visiskai nestebina seimas,kurio kresluose sedi balvonai issirinke patys save ,o ne pilieciu isrinkti.O seime vesincia morale ir sazine geriausiai apibudino velgi toks magnolijos einukas ir banko caras.mane tik stebina tai,nejau Lietuvos teisine sistema tiek sugedusi,tiek seni sovietiniai kadrai uzurpave visa sistema,kad neatsiranda jaunu,garbingu ir saziningu teisininku,kurie pasakytu NE ???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Voldemaras Zacharka 2019-05-29 15:44
Galbūt pagaliau šitą politinę prostitutę pavyks pasodinti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Prokurorams 2019-05-29 17:09
O Kijevo chuntą ar kartais "dėdulės" Landsbergio statytinė D.Grybauskaitė finansuoja ne iš SNORO banko kartu su Kubiliumi, Vasiliausku ir Šimonyte išgrobstytais šimtais milijonų akcininkų bei indėlininkų pinigų???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # VALĖ 2019-05-29 17:12
Anūkui Gabrieliui, davė tik partijos vėliavą panešti, o už nugaros visas konservatorių senas „raugas: A.Kubilius, A.Anušauskas, J.Razma, S.Šedbaras, R.J.Dagys, R.Juknevičienė ir t.t. ir t.t. Šie visi „žmonių“ partijos „veikėjai“ yra aktyviai prisidėję ir prie AB banko Snoras užgrobimo bei tyčinio sužlugdymo. Kodėl prokurorai šitų brudų nejudina?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # Vagis Nr.1 2019-05-29 17:16
Atrodo, kad čia prie Snoro banko irgi Ožio kvapas tvyro. KGB stukačius-"dėdulė" yra vagis Nr.1 Lietuvoje. Pavogė ne tik tvartelį, bet ir Norvegijos žmonių dovanotą tautos fondą, o prichvatizuotą pavogtą konservatorių partiją net sugebėjo Anūkui padovanoti. Prieš tai įtaisė dar Anūką į Eurosojūzo pinigų melžyklą, kad galėtų iš dujų laivo-terminalo per Bermudų ofšorus gaunamų "otkatų" srautus suderinti bei sukontroliuoti. O dar prisiminkime Anūko žmonos Austėjos Čijauskaitės, tos žabos, už valstybės pinigus vystomą vaikų darželių biznį. Afigiet.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # 2019-05-29 17:20
PALAIKAU ŪKIO BAMKO ROMANOVĄ. JIS PAVADINO GRYBAUSKAITĘ - IŠKRYPĖLIŲ MOTINA. UŽSKAITAU. ŠAUNUOLIS VLADIMIRAS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # viltė 2019-05-29 17:47
Niekas nenori mirti...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # J.Radovičius 2019-05-30 00:24
Pasiūlymas. Visi, balsavę už Nausėdą, turi susiburti į organizaciją reikalauti iš jo konkrečių veiksmų. Reikia ieškoti dorų prokurorų ir teisėjų kandidatūras, sudarinėti jų sąrašus ir siūlyti prezidentui pasirinkimui. Su jais pačiais nederinti. Bet po paskyrimo ir juos kontroliuoti ir ginti nuo slaptų spaudimų. O tam reikia išnagrinėti slaptumo režimus valstybinėje tarnyboje, ar nėra jie pertekliniai, skatinantys pareigūnų nusikaltimus. Nausėda siūlė visuomenines teisingumo tarybas, tačiau jos neturės prasmės, jeigu nebus sumažintas slaptumas, joms nerodys jokių dokumentų. Nebus įmanoma numanyti dėl VSD ar kieno kito daromų spaudimų kanalų. Reikia pradėti nuo slaptumo. Trisdešimt metų baudžiauninkai temoka vaitoti arba loti, anonimiškai. Buvo išdrasęję tik rusų valdžiai Maskvoje nusilpus, o patys ničnieko nedrįsta imtis. Geras pavyzdys yra Deimantės rėmimo organizacija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # kur tas 2019-06-04 08:36
jokios panikos =viskas kontroliuojama pernavo -triskart seklio kalio cempiono
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti