Banko "Snoras" grobikai maudosi vogtuose milijonuose ?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.81 (8 Votes)

Banko "Snoras" grobikai maudosi vogtuose milijonuose ?

 

Banko "Snoras" grobikai maudosi vogtuose milijonuose

Aurimas DRIŽIUS

Banko „Snoras" užgrobimo plano autorius, buvęs Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Mindaugas Leika, savo oficialiojoje biografijoje slepia, kad buvo vienas Lietuvos banko vadovų.

Kaip žinia, būtent M.Leika kartu su keliais bendrais iš Lietuvos banko parengė banko „Snoras" perėmimo planą, pavadintą „Perkūnas". Bankas iš pradžių buvo perimtas, nacionalizuotas, ir vėliau paskelbtas bankrotu, visas jo turtas išvogtas.

Šiuo metu M.Leika - stambaus JAV investicinio fondo OKM Capital partneris. Minėtas fondas investuoja į tyrimus sveikatos apsaugos srityje. Kokia M.Leikos dalis šiame fonde, nėra skelbiama, tačiau jis pristatomas kaip jaunas ir perspektyvus specialistas, neseniai baigęs Masačiūsetso verslo vadovų mokyklą (ji yra pristatoma kaip geriausia pasaulyje verslo lyderių mokykla, kurioje mokslams metams kainuoja ne mažiau 80 tūks. dolerių).

http://www.okmcapital.com/team 

 

Buvusi Finansų ministrė I.Šimonytė, kaip ir reikėjo tikėtis, aršiai gynė sprendimą skelbti „Snoro“ bankrotą ir įtikinėjo Seimo komisiją, kad tai buvęs „pigiausias variantas“. Tačiau komisija nutarė kad banko bankrotas buvo brangiausias variantas, ir kad valstybė nepasinaudojo kitomis priemonėmis bankui padėti.

Manoma, kad bankas „Snoras" buvo sudorotas, o jo daugelį milijardų siekiantis turtas užvaldytas ir padalintas kaip karo grobis, dėl kelių priežasčių. Pirma, „Snoras" išgelbėjo nuo bankroto dienraštį „Lietuvos rytas", kuris 2009 m. buvo nemokus, ir bankininkai pamatė gerą galimybę uždirbti -pigiai nusipirko trečdalį šios žiniasklaidos grupės akcijų, kad galėtų vėliau jas brangiai parduoti.

Toks veiksmas labai nepatiko Daliai Grybauskaitei, kuri apskritai nepakenčia, kad bet koks verslo pasikeitimas nėra su ja suderintas.

Kita vertus, kai kas mano, kad banko „Snoras" sužlugdymas turėjo būti dar vienas parodomasis šou, kaip prezidentė kovoja su „oligarchais - rusišku stiliumi į banką turėjo įsiveržti kaukėtų teisėsaugininkų būrys, kuris turėjo išvesti iš banko persigandusius bankininkus, o viso to fone griaudėtų D.Grybauskaitės balsas, kad taip bus visiems sukčiams ir oligarchams.

Tuo labiau, kad tokiu atveju visas stambus verslas suprastų, su kuo reikia skaitytis, kad ir jų neištiktų banko „Snoras" savininkų likimas. Tačiau „Snoro" savininkai sužinojo apie rengiamą planą, bandė įspėti D.Grybauskaitę to neparyti, paskelbdami straipsnį apie gresiančią ataką prieš lietuviškus bankus „Lietuvos ryte", o vėliau paspruko į Londoną.

Jeigu nebūtų pasprukę, iki šiol sėdėtų Lukiškėse, nes prokuratūros skundą juos suimti nagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas per pusvalandį nusprendė, kad yra pagrindo manyti, kad bankininkai padarė tai, kuo yra kaltinami - t.y., neva pasisavinę milijardines sumas iš banko. Banko „Snoras" atstovai visą laiką teigia, kad banko aktyvai niekur nėra dingę, o tiesiog pervesti į Šveicariją tam, kad nebūtų išgrobstyti.

Visus tuos metus, kai „Snoras" nacionalizuotas, vyksta beatodairiškas jo turto grobstymas. Sklinda kalbos, kad tie du pavyzdžiai, kai banko „Snoras" administratoriaus nutarimu buvo neteisėtai padarytos banko užskaitos (viena - buvusios Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonės), nėra pavienės, ir kad už kelis šimtus tūkstančių atlygį administratoriui tokių „užskaitų" vyko šimtai.

Tačiau keli banko „Snoras" turto užgrobimo atvejai kelia tikrą siaubą. Pvz., bankas buvo paskolinęs 20 mln. litų UAB „Lietuvos rytas", ir kai buvo pardavinėjamas banko valdomas trečdalis šio dienraščio akcijų, administratorius tiesiog nurašė 10 mln. litų banko kreditą „Lietuvos rytui" kaip beviltišką, nors „Lietuvos rytas" tikrai nėra bankrutavusi įmonė.

Dar įdomesni dalykai, atsakingų banko SNORAS darbuotojų teigimu, vykp su kita banko dukterine įmone - UAB „SNORAS Investment Management", kuri valdo įsigytus trijų kompanijų UAB „Nekilnojamo turto gama", UAB „NT panorama" ir UAB „Stelita" kontrolinius akcijų paketus, ir kurių įsigyjimui 2010-07-01 šalies konkurencijos tarnyba buvo išdavusi leidimą.

Bankas kreditavo šių objektų statybą, ir prasidėjus nekilnojamojo turto krizei, nutarė kapitalizuoti šias paskolas, ir taip tapo bankui įkeisto turto ben-drasavininkais.

„Nekilnojamo turto gama" sostinėje valdo dešiniajame Neries upės krante esantį A klasės biurų pastatų kompleksą „Vilniaus verslo uostas". Į šį centrą „Nekilnojamo turto gama" investavo per 200 mln. litų.

„NT Panorama" planuoja įgyvendinti nekilnojamo turto projektą „11" esantį Vilniuje, tame pačiame rajone Lvovo, Kernavės ir Krokuvos gatvėse. Projekte planuojama pastatyti 68 000 kv. m. ploto pastatų korpusą, kurį papuoš du modernūs bokštai. Komplekse numatyta ir daugiaaukštė 1760 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

„Nekilnojamo turto gama" ir „Stelita" Vilniuje, Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje šiuo metu yra parengusi 0,118 hektaro teritorijos detalųjį planą, pagal kurį planuojama įgyvendinti projektą „D", kuriame numatyta nugriauti šalia „Verslo uosto" esantį seną, nenaudojamą pastatą ir pastatyti naują - biurams, prekybos centrui ir pan.

Visų šių trijų UAB-ų aukščiau išvardinto turto 49 proc. priklauso bankui SNORAS.

Tačiau banko darbuotojų teigimu vyksta įdomūs dalykai. Bankroto administratoriaus N.Cooper nurodymu UAB „Nekilnojamo turto gama", UAB „NT panorama" ir UAB „Stelita" akcijos, kurios yra apskaitomos banko dukterinės įmonės UAB „SNORAS In-vestment Management" balanse yra įvertintos po 1 litą (?!).

Dabartiniu metu banko administratorius N. Cooper užmerkia akis ir yra sutaręs su „Verslo uosto" dabartiniais valdytojais leisti jiems išpirkti akcijas atgal!!! Už 3 litus!

Tuo būdu, p. N.Cooper yra numatęs atsisakyti banko SNORAS kreditorių nenaudai, arba tiesiog iš jų pavogti (!), apie 150-170 mln. litų vertės turto kas sudaro 49 proc. banko SNORAS valdomos dalies vertę.

UAB „SNORAS Investment Management" direktorė Vita Andrikytė buvo verčiama pasirašyti šį nusikalstamą akcijų pardavimo už 3 litus sandorį, tačiau, jai atsisakius tai padaryti, p. V.Andrikytė buvo priversta parašyti atsistatydinimo iš pareigų pareiškimą. Vietoj jos buvo paskirtas kitas direktorius, bedarbis, kuris sutartį pasirašė.

Ar tokios turto dalybos neprimena garsiųjų PVM grobstytojų, kai įmonių direktoriais specialiai buvo skiriami bomžai ir benamiai, kurie suraitydavo savo parašus, o vėliau sukčiai atsiimdavo milijonus neva permokėto PVM.

Visa ši situacija, banko dukterinės įmonės balanse aukščiau aprašyto ir apskaitomo turto vertė yra gerai žinoma ir Lietuvos banko vadovams bei atsakingiems specialistams, kadangi Lietuvos bankas buvo informuotas, kad minėto nekilnojamo turto, esančio Vilniaus centre įsigyjimą finansavo banko SNORAS dukterinė įmonė „SNORAS Investment Management".

„Vilniuje šimto milijoninės vertės turto perleidimo sandoris po „Snoro" uždarymo (buvo aprašytas spaudoje, kai sąžininga „Snoro" dukterinės įmonės darbuotoja Vita Andrikytė, net spaudžiama N.Coperio ir savo tiesioginio vadovo Modesto Keliausko, atsisakė pasirašyti „Vilniaus verslo uosto" kontrolinio akcijų paketo neteisėto pardavimo už nepilnus 10 tūkst.lt (?!) ir buvo priversta palikti darbą,o priimtas laikinas darbuotojas iš gatvės parašui padėti ir vėl išnykti) - ne kriminalas?, - teigia vienas iš „Snoro" kreditorių, - ponai prokurorai, kaip čia yra, kad šis skandalingas atvejis visai nenagrinėtas?

O "Snore“ atvirai kalbama, kad, neva, už šį neteisėtą sandorį vien M.Keliauskas „po stalu“ galimai gavo iš „Verslo uosto“ savininko A.Ginaičio 350 tūkst.lt?! Tai kiek „nubirėjo“ į kišenę pagrindiniam "veikėjui" N.Coperiui?!“

M.Leikos karjera

Banko „Snoras“ užgrobimo plano autorius, buvęs Lietuvos banko Ekonomikos komiteto pirmininkas Mindaugas Leika prieš kelis mėnesius su partneriais JAV Delavero valstijoje įregistravo ofšorinę bendrovę „OKM CAPITAL MANAGEMENT LLC“ (file no.: 5375469).

Ši įmonė registruota per agentą „THE CORPORATION TRUST COMPANY“ 2013-07-30, Delaware valstijoje. Šios valstijos mokestinė aplinka palankiausia ofšorinėms bendrovėms visose JAV. Be to, įstatymai leidžia išsaugoti bendrovės akcininkų anonimiškumą, akcijų pasiskirstymą tarp jų.

„OKM CAPITAL MANAGEMENT LLC“ (file no.: 001117935) registruota Ekaterina Fialkovskaya 2013-10-04. Registracijos dokumentuose kaip steigėjai nurodomi ir Mindaugas Leika, ir Oleg Shchapov. Registracijos adresas: 800 Boylston St., Suite 1600 Boston, MA 02199.

Interneto adresų (okmcapital.com ir okm-capital.com (nenaudojamas)) registratoriumi nurodomas Oleg Shchapov. Adresai registruoti 2013-04-22.

http://www.okmcapital.com/#!team/cihc 

Mindaugas Leika

2009-09-22 LB Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos finansinio stabilumo departamentas pateikia „AB banko „Snoras“ apžvalgą ir galimybių analizę“ su trimis variantais:

1) perėmimas visuomenės poreikiams, 2) investuotojo atvedimas ir likvidumo užtikrinimas, 3) gero-blogo banko atskyrimas. Dokumentą parengė M. Leika, M. Mendelevičius ir I. Žadeika. Su šia analize supažindinamas tuometinis premjeras A. Kubilius, jo patarėjas M. Majauskas ir visuomeninis konsultantas A. Žabolis.

2011-07-01 M. Leika tampa LB Ekonomikos departamento direktoriumi (iki tol - LB Ekonomikos departamento finansinio stabilumo skyriaus viršininkas).

2011-10-05 M. Leika pradeda konsultuotis su Švedijos finansų priežiūros tarnybos vadovu M. Andersen.

2011-10-25 - 2011-11-09 M. Leika su konsultacinės įmonės OLIVER WYMAN atstovu Sean Cory parengia SNORO pertvarkymo planą Perkūnas, kurio būtina dalis - SNORO perėmimas visuomenės reikmėms.

2011-11-16 M. Leika atvyksta į SNORĄ užimti banko kartu su S. Freakley, vadovauja LB darbuotojų komandai, kuri atjungia banko mokėjimų sistemas. M. Leika Koordinuoja S. Freakley veiksmus.

2012-03-28 Liudija Seimo komisijai. M. Leika teigia, kad jau 2009 m. buvo aišku, jog SNORAS nemokus. Primena 2008 m. Finansinio Stabilumo Apžvalgą, kurioje teigiama, kad vienas iš Lietuvos bankų kritiniu atveju gali tapti nemokiu. Kaltina R. Šarkiną blogai vykdžius SNORO priežiūrą.

Nuo 2012 m. rudens išvyksta į MIT Sloan School of Management, Cambridge, Massachusetts. Studijų kaina sezonui - $92.000. LB tuometinis padalinio vadovo vidutinis atlyginimas - 5500 Lt. T.y. niekur neišleidžiant gautų pajamų, reikėtų taupyti 3,5 m., kad sutaupyti studijoms.

M. Leika savo biografijoje nieko neužsimena apie pastaruosius 10 metų darbą LB.

Mindaugas Leika tapo didžiulės tarptautinės kompanijos bendrasavininku

 

Ekaterina Fialkovskaya

Nuo 2004 iki 2010 spalio dirbo vadovaujančiose pareigose TELE2 bendrovės Rusijos filiale.

2010 lapkritį pradėjo dirbti konkuruojančioje telekomunikacijų įmonėje VimpelCom (Deputy M&A Director).

Nuo 2011 sausio iki 2011 gegužės įgyvendino projektą, kuriame VimpelCom už 420 mln. dolerių įsigijo NTC telekomunikacijų bendrovę.

TELE2 2013 m. kovo mėn. pardavė savo verslą VTB Group.

Nei vienas iš OKM Capital steigėjų anksčiau neturėjo jokių ryšių su medicinos sritimi.

 
Peržiūros: 5930

Komentarai   

+37 # Net nebėra ką koment 2019-05-10 14:21
Čia tokio lygio mafija sukasi...Leika reikia vežti į Lietuvą
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Niekas 2019-05-12 12:08
Niekas to Leikos- malafeikos neveš į Lietuvą, pasiūlys vietoje 9 gramus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # jeronimas 2019-05-10 19:56
Turetu Lietuvos prokurorai apsukas padidinti ,ir kuo skubiau ta Leika transportuoti i Lietuva.Kuo skubiau tai pavyks padaryti,tuo didesne tikimybe,kad pavyks bent dali is tu 7-8 milijardu snoro isvogtu ,grazinti teisetiems snoro banko akcininkams.O visi cooperiai su frykliais-rykliais ar kaip ten juos,irgi su laiku bus priversti grazinti pasivogtus milijardus.Siems gi uzsienyje irgi iskelta ne po viena byla.Viska lemia pinigai,dideli pinigai.O sie tikrai vartosi dideliuose piniguose.Bet pasaulis bunda,zmones atsikrapsto akeles.Paziurekit ,tierk vokiskoji merkeliene,tiek prancuziskasis macaronas irgi buvo isitikine ,kad jiems viskas gaima.Deja sendien tie du jevrosojuzo clienai jau pradejo mastyti adekvaciai su geltonuju liemeniu pagalba .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Duona 2019-05-12 12:33
Verkia duona prokurorų valgoma.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Algirdas 2019-05-12 12:36
Snoro“ byla atgimsta: arbitraže Paryžiuje banko akcininkai reikalauja iš Lietuvos milijardo daugiaulrytas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # Atas 2019-05-10 21:23
Tuos visus Leikas, Šimonytes ir kitus Snoro grobikus reikėjo seniai areštuotiir teisti, bet kas gi tai padarys, jeigu tą nusikaltimą dengė daukantinė. Padarytas sunkus valstybinis nusikaltimas, kurio,deja, niekas negalėjo tirti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Teisti brudą reikia 2019-05-13 01:22
M.Leika, kuris gindamasis nuo atsakomybės, neturėdamas nei menkiausių tam įrodymų, ir pasakė (tiesiog pamelavo!) Seimo laikinąjai tyrimo komisijai, tada vadovaujamai parlamentaro V.Mazuronio kad, gal būt, jau 2009 m. buvo prielaidų, kad Snoras buvo, neva, galimai nemokus (?!). Aišku, keistai viskas gavosi, - kad užuot pateikęs Seimo komisijai skaičius ir įrodymus savo teiginiams patvirtinti, M.Leika, iškart po to liudijimo, pats pabėgo į užsienį ir jau 8-ti metai, kaip negrįžta į Lietuvą. Paskaitykite to laikotarpio 2014-03-06 d. straipsnį „Respublikos“ dienraštyje „„Snorą“ uždarę Lietuvos banko vadovai spruko į užsienį“ ir jums viskas taps aišku.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Atas 2019-05-11 17:26
Dar patiko straipsnio užvardijimas ,,maudosi vogtuose milijonuose?" Taip, kol kas maudosi, bet ar ateityje jiems neteks maudyts srutose?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # proletaraivienykites 2019-05-12 10:28
Lietuvos seniai neber_Lietuva LESR
visi vienykites uz juozaiti-jis nebuvo policniku
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # VILIUS 2019-05-12 12:06
Iškalbingas ir tas faktas, jog iškart po Snoro banko subankrotinimo ir liudijimo Seimo laikinajai tyrimo komisijai, 2012 m. pradžioje D.Petrauskas, (buvęs Seimo nario liberalo K.Glavecko žentas), aiškiai vengdamas atsakomybės už Snorą, išvyko (o tiksliau, pabėgo!) į JAV studijuoti ir negrįžta iki šiol.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Kas tai apmoka? 2019-05-12 12:23
Vis dėlto, kyla logiškas klausimas, - o buvusio K.Glavecko žento D.Petrausko studijas, kurios yra 73 972 JAV doleriai už metus (ir tai yra minimum required based upon conservative estimates of living expenses and moderate student lifestyle) pagal Universiteto duomenis, įdomu, Snoro bankroto administratorius N.Cooperis ar stebuklingi Aitvarai apmoka? Lietuvos banko valdybos pirmininkas V.Vasiliauskas paklaustas žurnalistų, pamenu, dievagojosi, jog jis nesiuntęs savo pavaldinių, - nei D.Petrausko, nei M.Leikos į užsienį studijuoti. O D.Petrauskas turėdamas 3 vaikus, 2 ex žmonas ir sugyventinę, ir dar kreditus, savo santaupų ir turto pagal oficialias VTEK deklaracijas tikrai neturėjo. Tai kas apmoka? 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Snorietis 2019-05-12 12:11
Politikai nuolat kišosi į privataus AB banko Snoras veiklą.

2010 metų pabaigoje tuometis Seimo Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas kartu su šio komiteto pirmininko pavaduotoju, konservatorių partijos vicepirmininku Vitu Matuzu net lankėsi Lietuvos banke, kur susitikimo metu su buvusiu Lietuvos banko vadovu Reinoldijumi Šarkinu, su LB valdybos nariu, kuravusiu komercinių bankų veiklą, Audriumi Misevičiumi ir LB Kredito įstaigų priežiūros departamento direktoriumi Kazimieru Ramonu pokalbyje įspėjo šiuos, jog perduotų AB banko Snoras vadovams informaciją, kad jiems geriau parduoti turimas „Lietuvos ryto“ akcijas, kurias valdė AB banko Snoras grupės antrinė įmonė. Taip pat buvo postrigaujama, kad kažkas su tuo banku Snoras atsitiks, jei jie neparduos tų turimų žiniasklaidos akcijų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Snorietis-2 2019-05-12 12:13
Manoma, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas liberalsąjūdietis K.Glaveckas nuolat gaudavo tendencingai neigiamą informaciją apie AB banko Snoras
veiklą iš Lietuvos banko valdybos pirmininko pirmojo pavaduotojo Dariaus Petrausko (dabar jau buvusio savo žento). Tuos faktus, duodamas interviu laikraščiui “Respublika” atskirai patvirtino ir buvęs Lietuvos banko Kreditų įstaigų priežiūros departamento direktorius K.Ramonas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Snorietis-3 2019-05-12 12:14
Kaip žinoma K.Glaveckas šia tendencingai neigiama informacija apie Snorą, gauta iš savo žento D.Petrausko (kaip ir kita konfidencialia informacija), laisvai dalinosi su konservatoriu partijos vicepirmininku V.Matuzu. O pastarasis visa tai perduodavo toliau, - konservatorių partijos vadovams, kurie, padedami švedų bankininkų, rengė AB banko Snoras sunaikinimo planą. Taigi, kaip dabar žinoma, pats K.Glaveckas, veikdamas išvien su biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotoju konservatoriumi Vitu Matuzu yra asmeniškai ne mažai prisidėjęs prie AB banko Snoras sužlugdymo reikalų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Snorietis-4 2019-05-12 12:15
Atsakydamas į “Respublikos” žurnalisto klausimą, kas galėjo iš išorės įtikinti Lietuvos banko valdybą pasirinkti nacionalizuoto Snoro bankrotą, K.Ramonas (žiūr. 2014-05-22 straipsnį „Liudininkas iš Lietuvos banko: “Snoro” šturmą laimino prezidentė”) aiškiai ir konkrečiai teigė: ‘Sklandaus darbo Lietuvos banko valdyboje nebebuvo dar nuo 2006 m., nes joje atsirado naujas narys, buvęs LB Atviros rinkos departamento vadovas Darius Petrauskas. Išsiskyręs su žmona ir vedęs Seimo nario Kęstučio Glavecko dukterį, jis staiga padarė milžinišką karjerą. Banke net sklandė kalbos, kad jis yra R.Šarkino įpėdinis. Paskirtas pirmuoju pirmininko pavaduotoju, jis elgėsi kaip banko šeimininkas, pradėjo kištis į visus reikalus”.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # ŽOPA 2019-05-12 12:35
Esant tiek faktų vidaus reikalų ministras turi kreiptis į GP,kad pradėtų baudžiamąjį persekiojimą minėtų asmenų atžvilgiu,o ne pasakas pasakoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Švedų paklodė 2019-05-12 12:49
Korumpuota Šimonytė pardavė švedų bankams Lietuvą. Ko dar norėt? O ką jau čia kalbėt apie Snorą? Ir dar, dėkokite tai kumelei, kad būdama finansų ministre leido skandinavų bankams nemokėti mokesčių. Taip Šimonytė “rūpinosi” šalies biudžeto pajamomis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Kęstas Rėklys 2019-05-13 01:25
Politikai nuolat kišosi į privataus AB banko Snoras veiklą. 2010 metų pabaigoje tuometis Seimo Finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas kartu su šio komiteto pirmininko pavaduotoju, konservatorių partijos vicepirmininku Vitu Matuzu net lankėsi Lietuvos banke, kur susitikimo metu su buvusiu Lietuvos banko vadovu Reinoldijumi Šarkinu, su LB valdybos nariu, kuravusiu komercinių bankų veiklą, Audriumi Misevičiumi ir LB Kredito įstaigų priežiūros departamento direktoriumi Kazimieru Ramonu pokalbyje įspėjo šiuos, jog perduotų AB banko Snoras vadovams informaciją, kad jiems geriau parduoti turimas „Lietuvos ryto“ akcijas, kurias valdė AB banko Snoras grupės antrinė įmonė. Taip pat buvo postrigaujama, kad kažkas su tuo banku Snoras atsitiks, jei jie neparduos tų turimų žiniasklaidos akcijų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Kiek žinau 2019-05-13 01:27
Manoma, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas liberalsąjūdietis K.Glaveckas nuolat gaudavo tendencingai neigiamą informaciją apie AB banko Snoras
veiklą iš Lietuvos banko valdybos pirmininko pirmojo pavaduotojo Dariaus Petrausko (dabar jau buvusio savo žento). Tuos faktus, duodamas interviu laikraščiui “Respublika” atskirai patvirtino ir buvęs Lietuvos banko Kreditų įstaigų priežiūros departamento direktorius K.Ramonas.
Kaip žinoma K.Glaveckas šia tendencingai neigiama informacija apie Snorą, gauta iš savo žento D.Petrausko (kaip ir kita konfidencialia informacija), laisvai dalinosi su konservatoriu partijos vicepirmininku V.Matuzu. O pastarasis visa tai perduodavo toliau, - konservatorių partijos vadovams, kurie, padedami švedų bankininkų, rengė AB banko Snoras sunaikinimo planą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Taigi taigi 2019-05-13 01:29
Taigi, kaip dabar žinoma, pats K.Glaveckas, veikdamas išvien su biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotoju konservatoriumi Vitu Matuzu yra asmeniškai ne mažai prisidėjęs prie AB banko Snoras sužlugdymo reikalų.
Atsakydamas į “Respublikos” žurnalisto klausimą, kas galėjo iš išorės įtikinti Lietuvos banko valdybą pasirinkti nacionalizuoto Snoro bankrotą, K.Ramonas (žiūr. 2014-05-22 straipsnį „Liudininkas iš Lietuvos banko: “Snoro” šturmą laimino prezidentė”) aiškiai ir konkrečiai teigė: ‘Sklandaus darbo Lietuvos banko valdyboje nebebuvo dar nuo 2006 m., nes joje atsirado naujas narys, buvęs LB Atviros rinkos departamento vadovas Darius Petrauskas. Išsiskyręs su žmona ir vedęs Seimo nario Kęstučio Glavecko dukterį, jis staiga padarė milžinišką karjerą. Banke net sklandė kalbos, kad jis yra R.Šarkino įpėdinis. Paskirtas pirmuoju pirmininko pavaduotoju, jis elgėsi kaip banko šeimininkas, pradėjo kištis į visus reikalus”.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Noriu pasakyti 2019-05-13 01:42
kad K.Glaveckas nors ir „suko“ ilgą laiką aferą prieš Snorą, bet po tų lemtingų AB bankui Snoras 2011 m. lapkričio 16 d. įvykių, būdamas iš prigimties bailys, tuo susirgo, kai tik Seime opozicija pradėjo kalbėti apie būtinumą sukurti laikinąją komisiją dėl situacijos apie subankrotintą Snoro banką išsiaiškinimui. Žiauriai bijodamas atsakomybės bei nežinodamas, sukūrus Seimo laikinąją tyrimo komisiją, kaip joje liūdys buvę Lietuvos banko vadovai, - o gal bus tarp aferistų įvardinta ir jo pavardė, kaip asmeniškai prisidėjusio prie Snoro banko sužlugdymo aferos, K.Glaveckas atsigulė į ligoninę ir ten pragulėjo net keletą mėnesių, kol visa situacija kiek aprimo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # -ŽINOVAS 2019-05-13 01:36
Konservatorių partijos vicepirmininkas V.Matuzas buvo „šešėlinis“ partijos iždininkas. Pastarasis pakeitė šiose neoficialiuose, bet labai svarbiose pareigose anksčiau tą darbą dirbusį savo bendrapartietį Vilių Navicką, kai šis buvo išrinktas Vilniaus m. meru ir kuris iki tol rūpinosi konservatorių partijos „šešėliniu“ finansavimu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # -Primenu 2019-05-13 01:38
V.Matuzas, beje, jau būdamas teisiamas už sukčiavimą ir kyšio paėmimą, ir toliau kartu su premjeru A.Kubiliumi mynė dviračio pedalus į Baltarusiją, tą kartą pas prezidentą A.Lukašenką, tvarkyti TS-KD partijos lyderio p.Kubiliaus sūnaus verslo reikalų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Sėbrai 2019-05-13 01:40
Konservatorių partijos vicepirmininkas V.Matuzas buvo glaudžiai susijęs korupciniais ryšiais su dabar liūdnai pagarsėjusio MG Baltic koncerno vadovais D.Mockumi ir R.Kurlianskiu, bet tai ne kiek netrikdė ir netrukdė (?!) tuomečiam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui K.Glaveckui kartu su V.Matuzu ir konservatorių partijos vadovu A.Kubiliumi „sukti“ bendrų aferų. Kaip liaudyje sakoma, - toks tokį pažino...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Kazimieras 2019-05-13 01:31
LB valdybos nariai V.I.Geralavičius ir D.Petrauskas, pažeisdami įstatymus, nešiojo slaptą informaciją apie Lietuvos banko atliktus inspektavimus politikams.
“O kai Valdo Adamkaus nebeišrinko prezidentu, mano požiūriu, Lietuvos banko valdyba pasidalino į dvi dalis, vienoje – R.Šarkinas ir A.Misevičius, kitoje – Vaidievutis Ipolitas Geralavičius ir D.Petrauskas. Šitie du ponai nuo 2008 m., pažeisdami įstatymus, nešiojo slaptą informaciją apie Lietuvos banko atliktus inspektavimus politikams, į vyriausybę, kitaip tariant, nešiojo gandus. Tai galiu teigti nors ir prieš melo detektorių, nes byloje yra medžiaga” (tvirtino K.Ramonas).
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Ir dar 2019-05-13 01:32
Tai tie patys Lietuvos banko valdybos nariai D.Petrauskas ir V.I.Geralavičius, kurie kartu su Lietuvos banko valdybos pirmininku V.Vasiliausku ir valdybos nariais A,Misevičiumi bei R.Kuodžiu tą lemtingą Snorui 2011-11-16 d. popietę be jokio realaus pagrindo, neturėdami net neseniai pasibaigusio Snoro banko kasmetinio inspektavimo ataskaitos (kuri, beje, niekada taip ir nebuvo surašyta!), pirmieji priėmė AB bankui Snoras lemtingus sprendimus, ko pasėkoje bankas buvo sužlugdytas, o Snoro turtas bei piniginės lėšos (per paskesnius 7 metus!) buvo išvogti bankroto administratorių.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # ILiudija K.RAMONAS 2019-05-13 01:35
Buvęs LB Kreditų įstaigų departamento direktorius K.Ramonas savo interviu papildomai įvardino ir “Respublikos” žurnalistei A.Zinkuvienei: “Sutvarkyti tokį banką (kaip Snoras) reikia pasiruošti. Pirmieji požymiai, kad kažkas atsitiks su “Snoro” ir Ūkio bankais, pasirodė baigiantis 2010 m. Lietuvos banke lankėsi Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas K.Glaveckas ir jo pavaduotojas, konservatorių partijos vicepirmininkas Vitas Matuzas. Mums bepietaujant K.Glaveckas prabilo apie Seime sklandančiaus gandus, kad kažkas rengiasi provokacijai prieš du bankus – “Snoro” ir Ūkio. Nesakė, kas tą provokaciją rengia, tik pasvarstė, kad būtų labai negerai, nes artėja 2012 m. rinkimai”.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Madja Maluluc 2019-12-25 00:48
 Sveikinimai kiekvienam, kuris skaito šį liudijimą. Mano vyras mane atmetė po trejų (3) vedybų vien dėl to, kad kita moteris jį apkaltino ir jis paliko mane ir vaiką kentėti. vieną dieną skaitydamas internete pamačiau įrašą apie tai, kaip šis rašybos keitiklis šiuo adresu padėjo moteriai susigrąžinti savo vyrą ir aš jam atsakiau į jo adresą, o jis man pasakė kad moteris prakeikė mano vyrą ir jis man pasakė, kad jis man padės ir po 2 dienų turėsiu savo vyrą. Aš tikėjau juo ir šiandien džiaugiuosi galėdamas jums visiems pranešti, kad šis rašybos ratukas turi galią sugrąžinti mėgėjus. nes dabar džiaugiuosi savo vyru. Ačiū dr. Ilekhojie. Ačiū! „Ilekhojies“ susisiekite su arba skambinkite +2348147400259
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Kovak Jare 2020-03-13 17:09
Sudužusi širdis nėra žinomas džiaugsmo dalykas. Žmona išsiskyrė po to, kai sugavo mane apgaudinėjant ją su savo buvusiuoju meilužiu. Buvo tiek gėda, tiek jaučiausi nusivylusi savimi. Aš negalėjau to nepaisyti, kad nebeturiu gyvenimo partnerio, todėl nusprendžiau pabandyti susigrąžinti savo žmoną su viskuo, ką galėčiau padaryti, bet niekas nepavyko. Iki tol, kol buvau nukreiptas į gydytoją Ilekhojie, kuris padarė tai, kas, mano manymu, buvo neįmanoma, sugrąžindamas žmoną per 48 valandas po to, kai užmezgiau ryšį su juo. Galiu drąsiai ir džiaugsmingai pasakyti, kad mano santuoka veikia tik gražiai ir gražiau nei anksčiau, ir aš labai laiminga, kad užmezgiau ryšį su gydytoju Ilekhojie, nes jis tikrai yra genijus. Ačiū ir Gegužės Albertui, kad užmezgė ryšius su gydytoju Ilekhojie. Jei turite kokių problemų, nepaisant to, kokia ji didelė, dr. Ilekhojie išspręs ją jums. Pašto adresas: Skambinkite / „Whatsapp“ +2348147400259, jei norite skubiai reaguoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Megan Hules 2020-05-06 16:51
Ačiū dr. Ilekhojie, kad padėjote man. Aš buvau vedęs 4 metus ir 5-erius metus kita moteris pagrobė mano vyrą nuo vaikų ir manęs. Aš kentėjau, kol susipažinau su dr. Ilekhojie internete ir nusprendžiau pabandyti ją. Nustebinančiai, aš tik nusiųsdavau nuotrauką jai ir mano vyrui, o po 48 valandų, kaip ji man pasakė, pamačiau, kaip mano vyras ateina pas mane ir vaikai, ir tai yra Todėl aš rekomenduoju visiems, turintiems santykių problemų, susisiekti su šia galinga moterimi ir leisti savo meilužei sau. Reikia pagalbos? „WhatsApp“ dr. Ilekhojie, 2348147400259
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti