V.Titovo baudžiamoji byla, apie galimo Ramanausko Vanago vardo pažeminimą, jau teisme

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

V.Titovo baudžiamoji byla, apie galimo Ramanausko – Vanago vardo  pažeminimą, jau teisme.

 

Zenonas Volkovas

 

2019 m. kovo 26 d. 9 val. Klaipėdos m. apylimkės teisme, buvo nagrinėjama politinė  Viačeslavo Titovo baudžiamoji byla. Kurią pradėjo 2018 m. liepos mėn. Klaipėdos prokuratūroje, kuriai vadovavo iš Vilniaus neskaidriai atsiūstas prokuroras Simonas Minkevičius. Baudžiamąjį tyrimą atliko irgi Simonas tik Genys. Šis prokuroras V.Titovui pateikė ir kaltinimus, neva jis apšmeižė partizanų vadą Ramanauską – Vanagą. Kaip aiškino pats V.Titovas, būdamas Klaipėdos savivaldybės tarybos nariu, buvo išreikęs tik nuomonę, dėl partizanų vado atminimo lentos pakabinimo. Nes tebėra tarybinis galiojantis teismo sprendimas, kur yra minimi kraupūs Ramanausko - Vanago  nusikaltimai. Vietoje to, kad pradėti tyrimą, paaiškėjus kitoms aplinkybėms, realibituoti Ramanauską – Vanagą, Lietuvos aukščiausiasis administracnis teismas paskelbia, kad V.Titovas pažeidė priesaiką. Kadangi  V.Titovas gerbia Lietuvos įstatymus, kad nebūtų trukdžių pradėti tyrimą, jis geranoriškai padeda Klaipėdos miesto tarybos mandatą. 

 

Į teismo posėdį, iš Vilniaus atvyksta du politiniai rykliai: istorikas Arvydas Anušauskas ir politkos analitikas apžvalgninkas Marius Laurinavičius. Kurie traktavo, kad tais laikais Ramanausko – Vanago atžvlgiu buvo suklastota politinė byla. Kalbėjo ilgai, prokuroras A.Anušauskui turėjo aibes klausimų. Liudytojai visur akcentavo, kad tai Rusijos ambasados nuopelnai, o V.Titovas vykdo jų užsakymus. Neva ambasados nuopelnai, kad V.Titovą pakartotnai išrinko į miesto tarybą. V.Titovas tokius teiginius vadina šiurkščiais, nes jokios paramos iš konsulato nėra gavęs.

 

 

V.Titovas paaiškino, kad jeigu bus 1957 m. teismo sprendime paskelbti nusikalstamo Ramanausko – Vanago duomenys apie jį panaikinti, jis nedvejodamas atsiprašys. Deja lyg šiol minėta byla neperžiūrėta. Kaltnamasis pastebėjo, kad A.Anušauskas yra suinteresuotas asmuo, mat už savo straipsnius ir knygas gauna honorarus.

 

Taip pat kaltinamasis akcentavo, kad gerbia Lietuvos laisvę ir partizanus, kurie nedalyvavo takių žmonių žudyme bei holokauste. Nei viešai, nei neviešai, nei šiurkščiai, nei nešiurkščiai nėra menkinęs pasipriešinimo judėjimo, nenaikino mirusiojo atminimo. Nusikaltimo nuomonėje apie Ramanauską – Vanagą dalyvavimą Abvero sukurtoje organizacjoje nėra.

 

Faktiškai visur išplatinta, kad kaltinamasis V.Titovas teisme kalbėjosi raštiškai, buvo užsisiuvęs burną ir panašiai. Būčiau nebuvęs, būčiau patikėjęs. Viso posėdžio metu, V.Titovas kalbėjo žodžiu, tik savo atsiliepimą į kaltinimus, pateikė raštu ir su teisėja aptarė, kokiu laiku jį paviešinti, ką teisėja ir padarė. Apie jokius slaptumus nebuvo posėdyje nei kalbos. Bendravo geranoriškai žodžiu ir su visa buvusia žiniasklada. Patiko V.Titovo žodžiai: „ Tai, kad nesu nusiteikęs prieš Rusiją, nereiškia, kad esu nusiteikęs prieš Lietuvą ir lietuvius.

 

Mano nuomone, ši kurpta byla nueis į savartyną, jau vien todėl, kad prieš posėdį ir iki parodymų davimo liudytojai nebuvo išprašyti į koridorių, o teisėja jau balandžio 4 d. pažadėjo, kad tai bus paskutinis posėdis. O gal tik pirminis? 

Peržiūros: 1986

Komentarai   

-3 # Aktyvus visumeninkas 2019-03-28 17:06
Kadangi gerb Titovas sovietinę ir Kiseliov TV propagandą platina žodis žodin, tvirtai įsitikines kad daro tai be jokio atlygio :))
Tada lieka du variantai:
1) Gerb Titovas yra idėjinis kremlinis ir žino kam ir kodėl dirba !
2) Gerb Titovas yra aktyvus kvailys ir nežino ką dirba.
Ir kas gi tai galėtų paneigti ? :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Atas 2019-03-28 23:22
Eilinį kartą eilinėje ,,laisvos"Lietuvos byloje stengiamasi susidoroti su žmogumi, pasakiusiu perdaug tiesos, mat užgautos ambicijos politikierių, sukūrusių naują madą - garbinti banditus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # G. Ražulis 2019-03-29 15:53
Teisingai ! Neleisime šmeižti atstovo didžiai dvasingos tautos, dovanai atidavusios mums savo miestus Vilnių, Klaipėdą (kartu su gerb. Titovais) ... ec, ką jau ten, net Sibiras su visa nafta ir dujomis buvo ruošiamas litovcams dovanų.
Pirmieji ešelonai laimingų pribaltų jau rinkosi geriausias vietas laimingam gyvenimui, deja visokie banditiški Vanagai ir Tgrai padarė viską, kad tik didis neišpasakyto gerumo planas žlugtu :(((
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # pranys 2019-03-29 10:57
teisingas teismas ir turi teisti zuvusiuju-ne koloborantu gi- smeizima,o del dabartiniu komunistu -kitas reikalas
kolukius sugriove-kas
kolukiu pirmininkai
kas jiems leido griaut....
ko jie nori dar-kad jiems leistu toliau griauti-griauti jie moka geriau nei kiti-paziurekit miskus,gamtosauga,keliuose kas pagerejo,vaiku pardavinejimas atsirado,ir dar nori jie tureti politini prieglobsti kitoje salyje-turedami po dvi pilietybes,nors jie visada veike LKP CK kontroliuojami,bet pasivogdavo visada daugiau nei fabriku direktoriai
be to -Skverneli,kada nusiimsi inkilus keliuose uz 25mln musu asaru,susirink ir gulincius policininkus-rinkimams reiks..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # bronia 2019-03-31 13:43
be marytes melnikaites titovas butu nulis...be to jis pamirso,kad su komunistais reikia kalbeti rusiskai...ir t.t..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti