Seimo narės A. Širinskienės pranešimas: „G. Landsbergis slepia informaciją apie didelės vertės sandorį ir toliau vaidina puolamą opozicijos lyderį“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)

Seimo narės A. Širinskienės pranešimas: „G. Landsbergis slepia informaciją apie didelės vertės sandorį ir toliau vaidina puolamą opozicijos lyderį“

2019 m. kovo 13 d. pranešimas žiniasklaidai 

Laikinosios komisijos pirmininkės Agnės Širinskienės teigimu, komisijai išklausius liudytojų parodymus paaiškėjo, kad Austėja Landsbergienė pardavė įmonę su jos valdoma žeme už vieną eurą. Tuo metu iš Registrų centro komisijos gauta žemės sklypo pirkimo sutartis liudija, kad dviejų hektarų sklypas Vilniaus mieste buvo įsigytas už 1,5 milijono eurų. Tiek Austėjai, tiek Gabrieliui Landsbergiams atsisakius Seimo nariams ir visuomenei paaiškinti, kas įvyko ir vakar G. Landsbergiui viešai paskelbus, kad komisija bando daryti įtaką opozicijos įvaizdžiui, komisijos pirmininkė A. Širinskienė sako, kad opozicija pati užsitraukia įtarimų šešėlį, o situacija, kuomet piktybiškai nedalyvaujama komisijos posėdžiuose, siekiant nuslėpti faktus apie galimai neskaidrias veikas, kuria demokratijai žalingą precedentą ir dar labiau mažina visuomenės pasitikėjimą politikais.

„Girdint liudytojo parodymus, už kiek žemė parduota, ir matant sutartį, už kiek ji buvo įsigyta, yra natūralu, kad ir komisijos nariams, kaip bet kuriam kitam žmogui, kyla klausimų dėl to, kas slypi už tokio sandorio. G. Landsbergis ir jo sutuoktinė yra vieši asmenys, kurie turėtų visuomenei paaiškinti tai, kas įvyko. Dabar matome priešingą elgesį – komisija, kuri kelia klausimus dėl sandorio aplinkybių, pradedama kaltinti vos ne politiniu susidorojimu. Yra apgailėtina, kad konservatorių lyderis manipuliuoja kalbėdamas, jog komisija neva nedemokratinėmis priemonėmis daro jam politinį spaudimą, meluoja apie Seimo laikinosios komisijos darbą,  užuot atvykęs ir pateikęs Seimo komisijai paaiškinimus apie tai, kaip buvo vykdomas sandoris, kodėl jis pasirašytas būtent su „BaltCap“, kuriame yra ir pensijų fondų investicijos. Lygiai taip pat atsisakoma paaiškinti, kokiomis aplinkybėmis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių parašų dėka pensijų fondų advokatų rengti tekstai su menkais pakeitimais buvo perduoti į Konstitucinį Teismą“, – sako Seimo laikinosios komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė, kuri šiandien buvo priversta atšaukti komisijos posėdį dėl to, kad į jį neatvyko G. Landsbergis.

Pasak jos, Seimo laikinoji komisija jau dvi savaites susiduria su atviru ir sistemišku G. Landsbergio ir jo sutuoktinės Austėjos Landsbergienės bei su jais siejamų įmonių atsisakymu teikti tyrimui reikalingus dokumentus. Minėti asmenys vengia atvykti į komisiją ir atsakyti į klausimus.

„Kadangi įžvelgiame Landsbergių šeimos norą išvengti jiems nepatogių klausimų, atsisakymą bendradarbiauti, į tyrimo atlikimą sieksime pasitelkti kitų valstybės institucijų pareigūnus, o ir Laikinųjų komisijų įstatymas nurodo, kad „komisija, suderinusi su atitinkamų valstybės institucijų vadovais, tyrimui atlikti turi teisę pasitelkti prokuratūros, Valstybės kontrolės, <...> taip pat bet kurių kitų valstybės valdymo institucijų darbuotojus“. Ir paprašysime jų įvertinti komisijos turimus duomenis“, – teigia A. Širinskienė.

Laikinoji Seimo komisija tiria galimus politinės korupcijos atvejus ir Seimas ją įpareigojo ištirti 2008–2018 metų laikotarpiu suinteresuotų asmenų ir (ar) jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką ir (ar) poveikį šalies politiniams procesams, įskaitant galimą atstovavimą pensijų fondų interesams teisėkūros procese  ar kreipiantis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą. Laikinųjų komisijų įstatymas numato, kad komisija turi teisę kviesti į komisijos posėdžius valstybės ir savivaldybių politikus, pareigūnus, tarnautojus, taip pat kitus valstybės ir savivaldybių institucijose dirbančius asmenis, išklausyti jų pranešimus ar paaiškinimus, reikalauti iš jų informacijos ar duomenų komisijos tiriamu klausimu ir juos gauti raštu ar žodžiu, o taip pat kviesti į komisijos posėdžius kitus asmenis ir prašyti juos komisijos tiriamu klausimu pateikti pranešimus, paaiškinimus, informaciją ar duomenis raštu ar žodžiu.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Peržiūros: 2213

Komentarai   

+30 # vladas lukosevicius 2019-03-13 21:52
Na va kaip būna kai pedofilė-eidukologė Austėja moko vaikučius ir jų tėvelius padorumo ….
Įstatymai jai po-x-ui , nes KGB kipšas Liansbergas pridengs nuo LRGP ir ją ir tvirkintą anūkėlį Gabrielių .
O į kokį rytojų mus ves šita aferiūgų šeimynėlė ,,, į tą patį kur judas Liansbergas vedė 30 metų ,,,, ar dar į šviesesnį ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Plikscia Zeme 2019-03-15 10:00
viskas daug paprasciau,,,,-tiesiog jie zydai,,,,-uztat ir daro ka nori,,,
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # dvivalentis 2019-03-13 22:38
kai susitinka du vagys-nezino kuris kuri apvogs/o ju seime yra tiek-kiek milijonieriu-ar tai vagiu teismas..tfu-seimas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # taigi 2019-03-14 09:31
Is vis idomu del tu Landzbergiu milijonu. Vos pries trisdesimt metu muzikologas Landzbergis lakste patriususiu portfeliuku po Vilniu ir stai dabar atkurus nepriklausomybe pasipyle ju seimos milijonai...toks jausmas, kad tauta nuskurdo tam, kad sukrautu "islaisvintojui" tuos milijonus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # vladas lukosevicius 2019-03-14 10:27
KAS FAKTINIS KONSERVŲ VADAS ,,,, GAL PEDOFILĖ-EIDUKOLOGĖ AUSTĖJA ?....
Konservus reikia grųsti iš Vilniaus , kaip Kaunas išgrūdo pedofilę Austėją .
PEDOFILKA-EIDUKOLOGĖ AUSTĖJA lobsta visų mūsų saskaita ….
Išpradžių energetinių imonių sąskaita , vėliau Šimašius pedofilę Austėją rėmė visų Vilniečių sąskaita , vėliau NOTA-BENE afera , paskui vaikų invalidų patalpas užgrobė , o dabar jau prieš pensininkus Lansbergiukas kreipėsi į konstitucinį teismą nukopijaves verslininkų dokumentą , o už tai pedofilkai Austėjai skiriama iš pensijų fondo net 11 milijonų eurų darželio statybai ……
KODĖL šita sąžininga šeimynėlė neatsako į antikorupcijos komisijos klausimus ,,, gal bijo kad išlys dar neviena afera ?
VA ČIA TAI RETAS SĄŽININGUMAS , BE JOKIOS KORUPCIJOS ....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # jeronimas 2019-03-14 11:09
Tuos du suprojektuotoj nuotraukoj virsuje ,reiketu , irasyti i Lietuvos juodaja knyga.Tai dinastija ,kuri daugiausiai prisidejo naikinant Lietuva .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Val@ntinas 2019-03-15 08:41
Teisingumą vykdo tik mūsų teismai, kurie myli € ir yra dažni girtuokliai. Su pergale avinai nuo 1991 m. gavote pilną lietuvišką deRmokratinę laisvę.
P.S. esu laisvas, nepriklausomas ir nepakaltinamas, veikiu Lietuvos Respublikos Vardu. Tokias galias davė KGB prostitutė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti