Uždarame Teisės komiteto posėdyje nutarta "išvalyti" visą teismų sistemą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.27 (13 Votes)

Agnė Širinskienė: Teisminės valdžios šulus Algimantą Valantiną ir Rimvydą Norkų pražudė antikorupcinės vizijos stoka

 

Teisėjų korupcijos bylos duomenimis, teismuose ir advokatūroje buvo sukurtas korupcinis tinklas. Įtariama, kad kyšiai mokėti už sprendimus administracinėse, civilinėse ir baudžiamosiose bylose. 2019 m. kovo 6 d. per uždarą Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdį svarstyta, kaip kovoti su korupcija teismų sistemoje. Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teismo pirmininkas Rimvydas Norkus pristatė  Teisėjų tarybos siūlymus, kad reikia padaryti pataisas Teismų įstatyme.  

Seimo komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė be užuolankų pareiškė matanti teisminės valdžios trumparegiškumą, jį diplomatiškai įvardijusi kaip „laikiną sprendimą.“ Priešingai, nei A.Valantinas ir R. Norkus,  dešinioji Ramūno Karbauskio ranka  Agnė Širinskienė mano, kad „laikinų priemonių tikrai nepakanka ilgam laikotarpiui.“ Akivaizdu, kad Seimui  pateikti Teisėjų tarybos „laikini pasiūlymai“ indikuoja, jog teisminės valdžios atstovai neturi jokios ilgalaikės teismų vizijos. Kadangi jie nepateikė sėkmės formulės kaip išnaikinti korupciją teismuose, o taip pat visose 14 ministerijų ir 60 savivaldybių. 

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos dėmesiui teksto autorė  pateikia pagal žiniasklaidos publikacijas sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:

 1. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas teisėjas Aurelijus Gutauskas (Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas);Aukščiausiojo Teismo teisėjai: Janina Januškienė, Birutė Janavičiūtė ir Andžej Maciejevski;

 

 1. Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas ir Teisėjų tarybos pirmininkasAlgimantas Valantinas, šio teismo teisėjai: Egidija Tamošiūnienė (civilinių bylų skyriaus pirmininkė), Aloyzas Kruopys; Regina Pocienė;

 

 1. Vilniaus apygardos teismo teisėjai: Neringa Švedienė (Teisėjų tarybos narė), Aiva Survilienė, Daiva Kazlauskienė, Ainora Kornelija Macevičienė, Audrius Cininas, Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė, Stasys Punys, Stasys Lemežis, Laureta Ulbienė, Leonarda Gurevičienė, Vladislavas Lenčikas, Arūnas Kisielius, Alvydas Barkauskas, Rūta Petkuvienė, Rūta Burdulienė, Virginijus Kairevičius,Jūra Marija Strumskienė,Andrutė Kalinauskienė, Vytautas Zelianka, Vilija Mikuckienė, Vaclovas Paulikas, Laima Ribokaitė, Tomas Venckus, Henrichas Jaglinskis, Laima Gerasičkinienė, Jelena Šiškina;

 

 1. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai: Edvardas Juozėnas, Rolandas Bužinskas, Renata Beinoravičienė, Giedrė Čėsnienė;

 

 1. Vilniaus regionoapylinkės teismo teisėjai: Jolanta Bagdonienė (teismo pirmininkė), Rinaldas Adamonis,  Renata Volodko, Dalia Zeniauskaitė, Saulius Jakaitis, Vaida Sinkevičienė, Rūta Kazlauskienė, Alfredas Juknevičius, Vaclavas Karšulis, Tadeušas Volkovskis,  Vilmantas Ambrulevičius, Asta Adamonytė-Šipkauskienė, Ramunė Valiulytė, Rūta Kazlauskienė,  Ričardas Prašmuntas; 

 

 1. Klaipėdos apygardos teismo teisėjaiKristina Domarkienė, Aušra Maškevičienė, Raimonda Andrulienė, Alvydas Žerlauskas;

 

 1. Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Serdiukienė;

 

 1. Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis

 

 1. Lietuvos teismo ekspertizės centro vadovai Giedrius Mozūraitis, Vidmantas Vaitekūnas, teismo ekspertai: Pavel Krasovski, Jelena Devenson, Renata Konarskienė; teismo ekspertas SauliusRaslanas.

 

 1. teismo psichiatrė Zita Kazėnienė, teismo psichologė Vilma Joneliūkštienė;

 

 1. Vilniaus rajono policijos komisariato viršininkas Arvydas Sinis,Vilniaus miestoantrojo policijos komisariato viršininkas Erik Jalovik,

 

 1. prokurorai: Jolita Kančauskienė (generalinė prokuratūra), Vaida Matuzonienė,Ieva Danylienė, Vida Bracevičienė, Ričardas Kubilius, Liudas Žuklys, Julius Gelumbauskas, Stanislav Barsul, Neringa Pačėsaite, Vilius Paulauskas.

 

Derėtų pateikti sąrašą internetinėje erdvėje linksniuojamų  advokatų, kuriems teismas tapo antraisiais namais. Tai - Advokatų tarybos nariai Valdemaras Bužinskas ir Ingrida Krolienė, advokatai Aivaras Alimas, Viktorija Čivilytė.

 

Kokio likimo galėtų sulaukti pažeidžiami „teisės tarnai“, galime spręsti iš to, į kokią padėtį pateko teisėjas Rinaldas Adamonis. Jis nuo 2016 metų nagrinėja žmogaus teisių aktyvistui  Zigmantui Šegždai iškeltą politinę bylą. Šią bylą pagal specialų užsakymą sufabrikavo prokurorė Vida Bracevičienė. Pažymėtina tai, kad Prokurorų etikos komisija, išnagrinėjusi Z.Šegždos skundą, 2019-01-07 d. padarė išvadą, kad prokurorė Vida Bracevičienė pažeidė Prokurorų etikos kodekso normas. Bet pastaroji aplinkybė R.Adamoniui netrukdo tęsti šios aiškiai korupcijos ženklu pažymėtos bylos nagrinėjimo.

Dar vienas apgailėtinas faktas, kad Teisėjų taryba liko visiškai kurčia žiniasklaidos pastaboms, kad jos priežiūroje esančio teisėjo R.Adamonio elgesys yra itin naudingas  Kremliui. Teisėjas savo elgesiu sąmoningai kuria žąsino, užkietėjusio  kvailio įvaizdį ir net nepaneigia jam pareikštų įtarimų spaudoje, kad jis elgiasi, lyg būtų korumpuotas -  „priėmęs tokį milžinišką kyšį.“ Juk tai tolygu viešam prisipažinimui, kad esi korumpuotas. Batalijos baigsis tuo, kai šiam teisėjui jo kolegos pačiu artimiausiu metu parūpins antrankius ir plieninio lakšto gultus už grotų.

Teksto autorė nemano, kad vien tik „laikinais pasiūlymais“ ar Teismų įstatymo lopymu galima išvalyti teismus nuo korumpuotų teisėjų. Korupcija savaime neatsirado per metus, ji teismų sistemą ėdė metų metus. Realūs pokyčiai teismuose prasidėtų, jei būtų pakeisti visi Teisėjų tarybos nariai, o iš pareigų atsistatydintų visų teismų pirmininkai, pradedant  A.Valantinu ir R. Norkumi.

Teisėjų taryba ir Lietuvos apeliacinio teismas yra tiesiogiai atsakingi už teismų administracinės veiklos priežiūrą,  teisėjų atranką ir jų veiklos neeilinį ir periodinį vertinimą. Už teismų lūšnynuose susiklosčiusią krizę atsakingi  asmenys privalo būti nušalinti arba patys  pasitraukti nuo vadovavimo. Prisidirbusiems veikėjams negali būti suteikta galimybė „laikinomis priemonėmis“ bandyti reanimuoti korumpuotą teisinę sistemą arba jos skyles  lopyti supelijusiais skudurais.

Ugnė Kryžiutė

Peržiūros: 3856

Komentarai   

+63 # neziniukas 2019-03-07 10:06
Labai gerai uzsimota, reikia ir rezultatu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+68 # Gaujos paskyrėja LT 2019-03-07 10:13
Šios gaujos paskirstytoja yra LR Prezidentė ir kiti Prezidentai. Kodėl ji tyli? Turėtų atsistatydinti šita pilietė, kuri neturi JOKIO teisinio išsilavinimo, apart KGB pamokas. :-?
Kovo 11 proga ji ateis į SEIMĄ sveikinti lietuvių tautos su "pergale" Fuij, kaip šlykštu :-x
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+62 # Nu 2019-03-07 10:55
Puiku, kad valstieciai pamazu ardo visas gaujas. Tik per mazai pavardziu cia. Tikiuosi kol kas. Tikiuosi, kad bus visi isvilkti i dienos sviesa
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # KORUPCIJA KLESTI 2019-03-07 18:49
Pagoglinkit straipsnį “Pavogta 2 mlrd. eurų vertės “Snoro” turto – tai dengė D.Grybauskaitės proteguoti teisėjai”.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # PILDOME SĄRAŠĄ 2019-03-07 19:28
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Vilniaus miesto apylinkės teismas - teisėjai ARŪNAS BUDRYS, EGLĖ SURGAILIENĖ, JEVGENIJUŠ JAGLINSKI, REGINA GUDIENĖ, DARIUS PRANKA, INGA STAKNIENĖ, DAINIUS GRIZICKAS, RASITA KURAKIENĖ, IGORIS KASIMOVAS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # PILDOME SĄRAŠĄ-2 2019-03-07 19:32
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Vilniaus apygardos teismas - teisėjai ARŪNAS KISIELIUS, VLADISLAVAS LENČIKAS, ROMUALDA JANAVIČIENĖ, REGINA POCIENĖ, AUDRONĖ KARTANIENĖ, GODA AMBRASAITĖ-BALYNIENĖ, EGLĖ SURGAILIENĖ.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # PILDOME SĄRAŠĄ-3 2019-03-07 19:34
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Lietuvos apeliacinis teismas - teisėjai RASA GUDŽIŪNIENĖ, ALĖ BUKAVINIENĖ, GINTARAS PEČIULIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # PILDOME SĄRAŠĄ-4 2019-03-07 19:44
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Lietuvos aukščiausias teismas - teisėjas ANDŽEJ MACIEJEVSKI, ALGIRDAS TIMINSKAS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # PILDOME SĄRAŠĄ-5 2019-03-07 19:45
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Klaipėdos miesto apylinkės teismas - teisėja NERINGA RUIBYTĖ-KARIMŽANOVA
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # LEONAS 2019-03-07 19:53
SIŪLAU SUKURTI INTERNETINĘ SVETAINĘ PAVADINIMU "KORUMPUOTI"ARBA "PAKABINTI" , ARBA DAR SKAMBIAU PAVADINKIME, PVZ. "TAUTOS TRIBUNOLAS" IR TEN ŠALIES GYVENTOJAI GALĖTŲ PRANEŠTI IR UŽRAŠYTI KORUMPUOTŲ TEISĖJŲ, ADVOKATŲ, ANTSTOLIŲ, POLICIJOS DARBUOTOJŲ , PROKURORŲ IR VISOKIŲ FNTT, STT, TYRĖJŲ PAVARDES.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # MILDA 2019-03-07 20:15
Cituoja LEONAS:
SIŪLAU SUKURTI INTERNETINĘ SVETAINĘ PAVADINIMU "KORUMPUOTI"ARBA "PAKABINTI" , ARBA DAR SKAMBIAU PAVADINKIME, PVZ. "TAUTOS TRIBUNOLAS" IR TEN ŠALIES GYVENTOJAI GALĖTŲ PRANEŠTI IR UŽRAŠYTI KORUMPUOTŲ TEISĖJŲ, ADVOKATŲ, ANTSTOLIŲ, POLICIJOS DARBUOTOJŲ , PROKURORŲ IR VISOKIŲ FNTT, STT, TYRĖJŲ PAVARDES.
Palaikykime išią iniciatyvą , padarome ir padėsime A.Širinskienei.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # Profesorius TOmas 2019-03-07 11:52
Nokus man primena akiniuotą glindą, kuri visą laiką šypsosi, kas beįvyktų.
Galimai jis yra nepakaltinamas, nors teisėjai už savo veiksmus neatsako ir taip su Seimo ir Prezidento pagalba. :-*
Mano IQ yra aiškiai didesnis už KGB prostitutės ir už debilo Igno Vėgėlės, bet mane niekas nepriima į gaują, todėl stengiuosi juos nubuksuoti JTO
Pagarbiai
Tomas ir Jeris Ph 5.5, Dr. 23 cm
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Val@ntinas 2019-03-07 11:59
Nepamirškite, kad taip lengvai mūsų gaujos nesugriausite - dar ir prirašysime kalėjimo, tai darėme eilę metų LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU.
O kas Jums trukdo imti kyšius? Jei esate nevykėliai eikite dirbti už 1 MMA, kurį Jums Seimas nustatė su Švarkeliu ir būsi laimingi. Dar susimokėkite nalogus, kuriuos nustatė Jums kita gauja Seimas ir Vyriausybė. Dar už Adamkaus CŽV kalėjimą bus iš runkelių atsaikčiuota, negi iš Šlepetininko?
Tai kas kaltas dėl visko? A?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # KORUPCINĖ grandinė 2019-03-07 18:50
Pagoglinkit straipsnį “Saulius Lipnickas. Snoro banko užgrobimo, likvidavimo ir turto išvogimo istorijoje skamba tų pačių korumpuotų teisėjų ir žinomų advokatų pavardės”.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Verdiktas 2019-03-07 12:19
joooo....duokite terminą IŠSILAIŽYTI žaizdas...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # R.Adamonis 2019-03-07 13:26
Itin sėkminga publikacijos iliustracija - juodi teisėjai už baltų grotų. Antraštė įkvepia "valstiečius" tolesniems žygdarbiams.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # jeronimas 2019-03-07 14:15
Man tas sarasas pateiktas rasinyje pasirode labai jau sutrumpintas.Prie visu rasinyje isvardintu reiketu prideti dar kokiuos 300 pavardziu maziausiai,kad atitiktu bent is dalies sazines ,protingumo ir nusikaltimu masto ,kriterijus.O dabar skelbiant tik tuos keliolika vilkinciu mantijas,manau,pazeista nelygybes prezumcija.??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Lietuvos Runkelis 2019-03-07 17:17
Visa šita irštva dabar užia - dalinasi kėdėmis, ne daugiau. Kur Jus matėte pas teisėją sąžinę, atsakomybę ir kad jis ką nos dykai darytų?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # PILDOME SĄRAŠĄ-4 2019-03-07 19:40
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Lietuvos aukščiausias teismas - teisėjas ANDŽEJ MACIEJEVSKI, ALGIRDAS TIMINSKAS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # PILDOME SĄRAŠĄ-5 2019-03-07 19:43
Papildau sudarytą įtariamų pažeidžiamų „teisės tarnų“ sąrašą:
Klaipėdos miesto apylinkės teismas - teisėja NERINGA RUIBYTĖ-KARIMŽANOVA
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # a 2019-03-07 23:03
taip-nukentejusieji turi sisteminti arasa valdininku,policininku,teisininku ir duoti darbo seimo komitetams ir seimui
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Atas 2019-03-07 23:32
Nežiniuk, po didelio užsimojimo paprastai būna mažai rezultatų, taip, kaip ir iš didelio debesio būna mažai, arba visai nebūna lietaus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # PILDOM SĄRAŠĄ 6 2019-03-08 00:20
Dalia GRYBAUSKAITĖ - organizatorė, teisėjų globėja, sukūrusi Teisėjų TARYBĄ, kuri "nematė" šitiek metų kas vyksta. Faktiškai tai vyko nuo 1991 m. Kodėl pagrindinė organizatorė dar laisvėje? Ir kur žiūri Pašilių Prokuroras prisivalgė gal Musmirių ar tik apsiuostė pas ją nuvykęs?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Kovo 11 greit 2019-03-08 00:24
Pastebėkite, kaip Seimas giedos ir kaip garbins Dalią kovo 11, net atsistos iš baimės, kai ji ateis :-| Lietuva visiškai prasmirdusi zona, apraizgyta nuodinga grybiena :cry: Vagių ir nusikaltėlių zona, kuriai rūpi tik € kiekis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # internavas 2019-03-08 08:04
vaikysteje filmukuose/komedijose buvo tokie -tik be teiseju mAntiju ,o su kapisinais,barzdomis -personazai-juos plesikais vadino...vaikai ju prisibijodavo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Albina Adomonienė 2019-03-08 08:52
O gal kovo 11-tos proga visi, nukentėję nuo lietuviškos teisės, varom į Vilnių su plakatais (kur įrašom savo skriaudėjų vardus) idant "PADĖKOTUME" visiems "ELITAMS" už tokią korupcinę Lietuvą?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Norkus 2019-03-08 09:48
Nieko man nepadarysite, nes turiu stogą - Nuodingą Musmirę. Mes valdo, ne mokesčių mokėtojai, kurie yra vergai, lochai ir runkeliai ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Būtinai 2019-03-08 16:52
Pakelkit Snoro banko istoriją, kur TULPĖS GAUJA su Ožio chebra banką užgrobė ir išvogė žmonių pinigus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # SIGITA 2019-03-09 12:47
Šlubai ančiai liko tik keli mėnesiai , iki šiol jos kova su korupcija buvo tik policijos sulaikytų girtų teisėjų pašalinimas . Ar čia nauja problema , aišku , kad nenauja ir manau girdėta , bet iki šiol 10 metų buvo tyla . Baisu buvo pajudinti tą sluoksnį , nes tada savi pradės ėsti savus ir gali Tulpė nustoti žydėjusi. Premjeru tapus S.Skverneliui , manau , kad Tulpė suprato , jog votis pratrūks be jos žinios. Tai ne jos , o valstiečių partijos nuopelnas , tai R.Karbauskio ir S.Skvernelio nuopelnas , kurie pradėjo tvartelio užsistovėjusį mėšlą mėžti . Dabar svarbu , kad nebūtų pišššš. Toks vaizdelis. PAMIRŠKIM JĄ.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # internavas 2019-03-10 09:34
8) teisine sistema ir neigali zmogui padeti policija
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti