Korupcija įtariamo teisėjo V.Kažio šeima gavo ir europinę paramą žemės ūkiui

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Korupcija įtariamo teisėjo V.Kažio šeima gavo ir europinę paramą  žemės ūkiui

Aurimas Drižius

 

Korupcija įtariamo Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio šeima yra gavusi didelę Nacionalinės mokėjimo agentūros administruojamą paramą žemės ūkiui plėtoti.

 

Nors V.Kažys gyvena ir dirba Vilniuje, paaiškėjo, kad  jo žmona ir sūnus Gediminas Kažys buvo pateikę paraiškas ir gavo nemažą paramą plėtoti gyvulininkystę ir žemės ūkį.

Pvz., vien 2017 m. V.Kažio sūnus Gediminas Kažys gavo 38,5 tūkst. eurų įvaiirų išmokų

Pastaba:: Ūkininkams, kurie dalyvauja priemonėje „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“ (2007-2013 m. KPP), kitos išmokos priklauso tik pagal paraiškas, pateiktas iki jų patvirtinimo paramos gavėjais pagal priemonę “Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.

V.Kažys valdo keliasdešimt hektarų ploto žemės sklypą Molėtų rajone Toliejuose prie gražaus ežero.  V.Kažys prieš keliasdešimt metų nusipirko  namelį ant ežero kranto, o dabar teisėjo šeimos valdos tęsiasi jau keliasdešimt hektarų.  Ūkio teritorijoje pastatyta nemažai pastatų, angarų, pirtis ir daug visokių ūkinių pastatų.

 

 

Tiesa, kaimiečiai sako, kad  visą žemę Kažių ūkiui pirko pats teisėjas, o ne jo žmona ar sūnus. V.Kažio sodybą 11 metų prižiūrėjo toks Toliejų gyventojas Petras Rutonis. Nors išdirbo teisėjui net 11 metų, žmogus kaimynam skundėsi, kad teisėjas jo oficialiai įdarbinęs nebuvo, o algą mokėjo „cigaretėmis ir gėrimais“.

 

Jaunasis Gediminas Kažys, kuriam  neva ir priklauso Europos paramą gaunantis šeimos ūkis, pasak sargo, atvažiuodavo su panomis į tėvo sodybą pašvęsti  prabangiu kabrioletu.

Šalia Kažio tris hektarus žemės turėjo toks Ruzgus, kurio sūnus, pasak sargo, padarė avariją, ir jam staiga reikėjo pinigų. Todėl ir pardavė savo žemės sklypą teisėjui. Panašiai taip daro ir kiti kaimiečiai – siūlė savo žemę teisėjui, kuris ją mielai pirkdavo.

Tiesa, kalbinti žmonės kaime ne itin palankiai atsiliepia apie teisėją – visi girdėjo, kad sargui jis mokėjo atlyginimą cigaretėmis, o 11 metų išdirbęs pas teisėją žmogelis garsiai plūdo savo darbdavį, kad jis jo oficialiai nebuvo įdarbinęs, ir todėl gauna mažą pensiją. Žmonės kalba ir apie tai, kad po teisėjo valdas, kol jos nebuvo užtvertos, laisvi lakstė sarginiai šunys, kol kažkoks medžiotojas neapsikentęs kelis jų nušovė.

 

Visi kaimiečiai ir europinę paramą Kažių ūkiui sieja su Viktoro Kažio pareigomis – esą paprastam žmogeliui jokių šansų gauti paramą įsigyti naują žemės ūkio techniką. O V.Kažio ūkyje pastatyti du nauji angarai, ganosi pulkas stambių galvijų, priversta naujutėlės įvairios paskirties žemės ūkio padargų.

Kalbama ir apie tai, kad teisėjo pirtis kelis kartus buvo padegta – neva žmonės kažko keršijo teisėjui, o pačią sodybą gesino net gaisrinės automobiliai. Matyt, todėl dabar teisėjo valdos yra nuolat saugomos , aptvertos ir filmuojamos.

Toliejų seniūnė Danguolė Telksnienė LL sakė, kad   Kažių ūkis yra gavęs europinę paramą pastatams tvarkyti ir žemės ūkiui plėsti. „G.Kažys augina mėsinius galvijus, aš nustebau, kad jis labai domisi mėsiniais galvijais ir pašarais, puikiai žino jų kainas“, - sakė seniūnė. Seniūnijos žemės ūkio specialistė Laima Relienė LL informavo, kad  Kažių ūkis didelis ir „gerokai pažengęs“.  „Noriu pasakyti, kad šis ūkis sukurtas ne vakar, nes kaime yra nemažai žmonių, kurie kažką daro tik vieną kartą, ir paskui meta, kai baigiasi parama, - sakė specialistė, - jie rimtai ūkininkauja, nors aš jų ūkyje ir nesu buvusi. Yra pievos, auginami gyvuliai ir daržovės“.

 

Nacionalinė mokėjimo agentūra kol kas nepateikė duomenų apie Kažių ūkiui suteiktą europinę paramą.

 

Peržiūros: 2941

Komentarai   

-19 # Raigitdas 2019-03-05 17:53
Porma isitikinkit ar zmogus daro kazka blogo o ne smeiskyt. Is kaimo gyrtuoklio kazka isgyrde, geda man jusu istaigos "laisvasis laikrastys" tai gedos autorius gaila
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # jeronimas 2019-03-05 17:56
Kazkada LL rase apie Kazio teikiamas deklaracijas.O ar ten buvo irasytas zemes ukio vienetas su keliasdesimt ha? kazkaip pas siuolaikinius bajorus viskas atsiranda po zurnalistu pasiaiskinimu,arba kai STT pakutena svelniai "ponus" valdzioje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # ar 2019-03-05 19:14
ar nereikia pasimokyti Pernavui-mesti raumenu putima,o dirbti kyje,neprosal butu ir Skverneliui,bei zalymui-kelti uki
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Pernatas 2019-03-05 22:10
Steroidinis Komisaras neturi tiek pažinčių, kiek banditas su sutana vekiantis Lietuvos Respublikos vardu :zzz
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Magnolija & Tulpė 2019-03-06 10:05
Prisiekiu KGB, tai mano darbas skirti tokias bestijas į postus, nes Pranas Kūris yra psakęs: "LIETUVA YRA TAPUSI TEISINE VALSTYBE" :-*
(Čia Jums runkeliai makaronai apie tą "teisinę" valstybę, kad tikėtumėte tuo, ko nėra ir niekados nebuvo)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # internavas 2019-03-06 12:45
ka jie bedarytu /tauta bega,o bomzai juos renka,kaip siuksles is konteineriu ar kariotiskiu,
istatymais iteisino sau atlyginimus ir nieko nedaryti/nieko nedirbti del tautos,ne valdzios
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Kaimiete 2019-03-06 15:48
Laba diena, Jums duomenų apsauga neegzistuoja? Kad žmonių duomenis naudojate?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Atas 2019-03-06 17:06
Na kaip gi toks banditas, tiek apipolėšęs žmonių ir prisilupęs kyšių, gali negauti Europos paramos, va eilinis biednas žmogelis tai niekada nieko negaus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti