Panevėžio savivaldybei senoliais susirūpina tik tada, kai gali pasisavinti turtą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Alvydas VEBERIS

 

PARAZITUOJANTYS PANEVĖŽIO MAITVANAGIAI

STT DARBO NEPRITRŪKS. PANEVĖŽIUI BŪTINAS P. URBŠYS. KITAIP MĖŠLO KVAPAS NEIŠGARUOS

 

Nutirpus sniegui, nuvykime aplankyti vienos Fondo globojamos vienišos 92 metų senolės M.V.Kasiulienės kapus.

Nuščiuvome pamatę naujai supiltą nedidelį šviežių žemių kauburėlį. Vėliau  išsiaiškinome, kad nepranešus Fondui, atvežta ir palaidota M.V.Kasiulienės urna. Paversta be Fondo įgalioto asmens, mano žinios, pelenais.  Jos paskutinis prašymas, kad palaidoti tradiciškai su karstu,  liko neišgirstas. Beliko mums sutvarkyti kapą ir uždegti atsivežtas žvakutes.

 

 Maitvanagiams rūpėjo tik jos asmeniniai turtai, o ne žmogus. Jie tebelaksto po teismus. Dabar ieško Testamento. Ar ir po mirties dar tebesvaigs teisme, kad  gindami jos viešą interesą, jos turtas reikalingas nupirkti vaisiams? Paversta be Fondo įgalioto asmens žinios pelenais. Gal turtai po mirties nebereikalingi? Ar jų aplamai reikėjo mūsų globojamai močiutei? Ji  tokių prašymų neteikė. Mes ją lankėm ir ji viskuo buvo aprūpinta. Ji buvo  stebima.

 

Po mirties, senolė pagal Uzufrukto sutartį yra užrašiusi savo menkavertį turtą (apleistą butą) Fondui, kad  turėtume kur laikinai priglausti našlaičius, kai šie sulaukę pilnametystės, neparuošti gyvenimui, pašalinti iš globos namų, atsiduria gatvėje.  Ji tokius  pamestinukus gerai suprato, nes pati yra patyrusi tą karčią našlaitės dalią. Fondo našlaičiai būtent pirmieji talkino senolei, sutvarkė buitį, padėjo spręsti visas jos problemas, pasiliko nakvoti jos namuose, lankė globos namuose, tvarkė iki šiol jos artimųjų kapus.

Ši istorija prasidėjo po to, kai Panevėžio miesto savivaldybės soc. skyriaus klierkai (vedėjas V.Michailovas) nepasirūpino šia vieniša senole. Keletą metų kaimynai atakavo savivaldybę skambučiais, tačiau visa tai, tarsi žirniais į sieną.  Jiems senoliai rūpi tik tada, kai gali nugvelbti jų asmeninį turtą ir su slaugos namų pagalba jie tiesiu taikymu atsiduria anapilyje. Verslas. Niekam ne paslaptis, kad ne tik gyvi senoliai valdžios biurokratų rankose tampa jų verslu, bet ir mirusiais laidojimo biurai nepasidalina. Kas pirmas praneša gauna honorarą. Ne vienas toks atvejis yra nuskambėjęs žiniasklaidoje, kai tam tikras duokles gauna medikai, policijos pareigūnai už pranešimą. Jie sudarę su laidojimų biurais nerašytas sutartis. Todėl šarvojimo salės tuščios nebūna.