Ruta Visocnik VILTIS YRA? Šiandien teko būti dramatiškos situacijos stebėtoja - dalyve

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Ruta Visocnik

 

 

VILTIS YRA? Šiandien teko būti dramatiškos situacijos stebėtoja - dalyve. Ryte eidama į darbą pamačiau būrelį žmonių, apsupusių sniege gulintį vyrą, kuris jau nerodė gyvybės ženklų. Veidas - prisirpusios mėlynės spalvos, ant sniego kraujas (nes žmogus giruvo veidu į žemę). Greitąjai pagalbai nesirodant, vienas iš praeivių ėmėsi gaivinimo. Greitosios ekipažas procedūrai vadovavo telefonu. Kadangi veiksmas vyko šalia Kauno klinikinės ligoninės skubios pagalbos ir traumų skyriaus Gedimino g., nulėkiau į registratūrą prašyti medikų pagalbos. Registratūroje buvo nurodyta eiti į 129 ar 139 (tuo metu dėl skubėjimo ir įtampos buvau lyg transe, tad dabar jau nebepamenu) kabinetą. Registratūros darbuotoja nepalydėjo, koridorių raizgalynėje kabineto teko ieškotis pačiai, nors kiekviena sekundė galėjo būti lemiama. Radau 129(139)-tą. Jame kelios moterys gėrė kavą. Prašymas padėti personalo nesujaudino. Sako, kvieskit greitąją. Aš: "Kvietėm, bet kol atvažiuos - gal galite padėti praeiviui, gaivinančiam mirštantį žmogų". Atsakymas: "Mes negalime, juk greitoji iškviesta".

 

 

Greitoji pagalba po kurio laiko atvyko, tęsė žmogaus gaivinimą automobilyje. Baigties nežinau. Kartėlį, kilusį dėl medikų abejingumo, nustelbė pagarba ir dėkingumas praeiviui, nepabijojusiam imtis atsakomybės. Viltis yra. Ir ji remiasi į neabejinguosius. Uolūs formuliarų ir normatyvų vykdytojai telieka teisūs "ant popieriaus".

Peržiūros: 2318

Komentarai   

+46 # Izabelė 2019-01-18 18:02
Jie gerai žino tik viena - duokite daugiau pinigų. Gailestingumas, pagalba kitam - ne šio laikmečio dimensija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # jeronimas 2019-01-18 19:03
Tai Lietuva tik ir laikosi ant tokiu ,kurie pasiruose padeti praeiviui,kurie nelieka abejingi.O verygu reikalas tik uzdarineti ligonines,vyti paskutinius gydytojus lauk is Lietuvos,ir dalintis prichvatizuotais pinigeliais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # nesitiki 2019-01-18 21:01
kad Lietuvoje dar yra neabejingu-tiek metu kvailintu zmoniu-medikai ne visi tesi savo priesaika,deja-spyris Verygai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Žiponėlis 2019-01-18 22:44
Užjaučiu visus patekusius į tokia nemalone situacija, bet supraskite banditine lietuvos teisėsauga, kuri jus gali net apkalitinti sužalojimu ar netgi žmogaus nužudymu.Todel protingas žmogus nenori veltis ir darosi abejingas.Kaltas lietuvos magnolijos teisėsaugos banditizmas, kuris vadinamas teisine valstybe.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Trigrašis 2019-01-19 12:59
Veryga tik du metai kaip ministras,bet tiek jau prisidirbo,kad net medikai tapo abejingi ir užmiršta Hipokrato priesaiką.O juk anksčiau buvo tokie dėmesingi,tokie geručiai,ne tik kad "tepti" nereikėdavo,patys gydytojas dėkodavo,kad kreipeisi į jį.Geri buvo laikai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti