Grybauskaitė pasirūpins, kad rinkimai Lietuvoje vyktų "taip, kaip reikia"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.17 (3 Votes)

KOLUMNISTAS

Po Lietuvos gynybos tarybos sausio 8 dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė įspėjo ne tik savo žmones, bet ir visą pasaulį, kad "trečiosios šalys" su Rusija priešaky bandys įsikišti į būsimus rinkimus. Taigi, įsikiš ar ne? Vienaip ar kitaip, prezidentė atsakys į šį klausimą tik po to, kai bus paskelbti rinkimų rezultatai

Lietuva — didžiojo rinkimų maratono starto pozicijoje. Per ateinančius šešis mėnesius šalies gyventojai kelis kartus turės apsilankyti rinkimų apylinkėse. Pirmiausia, kovo 3 ir 17 dienomis jie turės rinkti

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© SPUTNIK/ ВЛАДИСЛАВ АДАМОВСКИЙ.
miestų ir regionų merus bei vietos įstatymų leidybos organų (tarybų) deputatus. Gegužės 12 dieną — Lietuvos prezidentą. Jei valstybės vadovas nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks po dviejų savaičių — gegužės 26 dieną.

 Tuo pačiu metu bus išrinkti 11 Europos Parlamento narių iš Lietuvos. Pirmajame prezidento rinkimų etape Lietuvos gyventojai turės išreikšti savo nuomonę referendume dėl dvigubos pilietybės.

Prieš pagrindinius — Lietuvos Respublikos prezidento — rinkimus vietiniai rinkimai bus lyg tam tikras apšilimas. Taigi, pirmąją metų pusę Lietuvoje bus karšta.

Balsuok nebalsavęs, vis tiek bus "taip, kaip turi būti"

Lietuvos rinkėjus jau daugiau nei metus ruošia "teisingam būsimojo valstybės vadovo pasirinkimui", nes Dalia Grybauskaitė turi palikti postą po dešimties šalies valdymo metų.

 Pagrindinė žiniasklaida nuolat pasakoja ir skaičiais įrodinėja, jog akivaizdu, kad kitas Lietuvos prezidentas bus vienas iš dviejų konservatorių ir Dalios Grybauskaitės numylėtinių — ekonomistas Gitanas Nausėda arba ekonomistė, Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Ir jei taip atsitiks, bus galima drąsiai paskelbti, kad rusų programišiai išsigando grėsmingo Lietuvos prezidentės įspėjimo ir nedrįso kištis į pagrindinius penkmečio rinkimus.

Bet jei, gink Dieve, suskaičiavus rinkėjų balsus paaiškės, kad į Lietuvos prezidento rūmus ketina įžengti ne Nausėda ar Šimonytė, o kas nors kitas, tada laikykitės. Aistros aplink Donaldą Trampą ir kaltinimai dėl "ryšių su Kremliumi" naujam Lietuvos prezidentui pasirodys "nekaltos gėlytės". Jam bus paruoštos vilkauogės.

Be to, nepamirškime, kad Lietuvos dešiniųjų politinis elitas turi didžiulę patirtį pašalinti "Kremliaus prezidentus". Rolandą Paksą prisimenate?

Jūs buvote įspėti

Prezidentės įspėjimas buvo rimtas. Jos žodžių reikia atidžiai klausytis. Iš tiesų, pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, šiandien Lietuvoje yra tik vienas neklystantis žmogus — Dalia Grybauskaitė.

Tik ji žino visą tiesą. Pasakys, kad "Rusija neseniai surengė mokytojų streiką". Vadinasi, taip ir yra. Bet jei mokytojų streiką palaikytų konservatorių oponentai, tuomet Rusijos įsikišimas būtų akivaizdus.

 Laimei, įvairūs "juodieji sąrašai" ir galimos grėsmės Lietuvos nepriklausomybei kurstytojams sankcijos taikomos šalies pasienyje, o vidaus priešai bus specialiųjų tarnybų uždaryti į kalėjimus. Tačiau vis dar egzistuoja nematomos virtualaus pasaulio ribos. Per interneto kanalus į Vyriausiosios rinkimų komisijos kompiuterius vis įsibrauna įvairūs diversantai.

Lietuvos rinkimų istorijos pavyzdžiai

Norite pavyzdžių? Prisiminkite, kaip 1998 ir 2004 metais Lietuvos prezidento rinkimų metu vis sugesdavo pagrindinis Vyriausiosios rinkimų komisijos kompiuteris. Tada buvęs JAV pilietis Valdas Adamkus antrajame prezidento rinkimų ture laimėjo prieš oponentus Artūrą Paulauską (1998) ir Kazimirą Prunskienę (2004), be sugedusio VRK kompiuterio. Paskutiniai Seimo rinkimai 2016 metais neapsiėjo be sąmyšio kompiuterių tinkluose, ir konservatorių kandidatai užtikrintai išsiveržė į priekį tose vienmandatėse rinkimų apygardose, kuriose jų rinkėjai negyvena.

Oi, ką aš čia kalbu? Ne, ne! Visi šie prezidento rinkimai buvo teisingi ir nešališki! Ir buvęs JAV pilietis Valdas Adamkus buvo išrinktas Lietuvos tautos prezidentu skambant džiaugsmingiems "palaikymo" šūksniams!

 Tačiau per 2002 metų prezidento rinkimus, kai Rolandas Paksas nugalėjo Valdą Adamkų, VRK kompiuteris dirbo be sutrikimų. Stebuklas? Taip. Tačiau stebuklų, kaip žinoma, visiems komunistams-materialistams nebūna. Ir šią kompiuterio klaidą greitai ištaisė pirmoji valstybės vadovo apkalta Europos istorijoje.

Jau 2004 metais VRK kompiuteris dirbo "taip, kaip reikia", ir padėjo Valdui Adamkui antrą kartą įsikurti Prezidento rūmuose, Daukanto aikštėje.

Taigi, šių metų gegužės mėnesį vyksiantys Lietuvos prezidento rinkimai, pasak Grybauskaitės, parodys, ar "stiprus imunitetas prieš tokias grėsmes" (įsikišimą į rinkimus — Sputnik). Jei laimės "geras" kandidatas, jis bus gerbiamas ir giriamas, o jei "blogas", tai...

P.S. 2018 metų pavasarį Lietuvoje vyko neįprastos uždaros pratybos, kurias vedė specialistai iš JAV. Pagal pratybų "legendą", prezidento rinkimuose Lietuvoje laimi "Kremliaus statytinis" — dešiniųjų priešininkas. Ką daryti? Į šį žurnalistų, politikų ir specialiųjų tarnybų darbuotojų klausimą atsakinėjo amerikiečių politikos technologai, karo specialistai ir strateginių komunikacijų, t.y. informacinio karo specialistai.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© SPUTNIK /
Lietuvos Respublikos prezidentai

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20190111/8033334/Grybauskaite-pasirupins-kad-rinkimai-Lietuvoje-vyktu-taip-kaip-reikia.html

Peržiūros: 1160

Komentarai   

+13 # rinkimų farsas 2019-01-11 16:28
Lietuva man primena durnių ligoninę, kai pacientams suteikta galimybė rinkti sau “gydytojus” iš savo pačių tarpo. Vienus išrenkame daryti “reformas”, paskui kitus, paskui dar kitus, ir dar kitus...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Baba 2019-01-11 19:21
Sakyčiau, kad ta mūsų Lietuvos Gynybos taryba iš tiesų yra be galo šauni. Tik pamąstykite, kaip šauniai mūsų šalies visos saugumo tarnybos dirba. Atmušti, pagal metinę V.Bako ataskaitą, po penkas dešimtis tūkstančių Putino kibernetinių atakų per metus, tikrai čia jau ne kumelio juokas. Sakykime, kad atakuoja kasdien ir ištisą parą be jokių švenčių ir išeiginių tai 50.000 : iš 365 dienų=136 atakos kasdien, tai padalinime dar 136: 24= 6 tai kas valandą po 6 atakas, arba kas dešmt minučių po vieną ataką reikia amušti mūsų vargšelėms saugumo tarnyboms kasden. Baisu. Gal kas žinote, ką tos garsiosios kibernetinės atakos iš vis reiškia kokias basliais jas taip sėkmingai atmušinėja ir kokia Rusijai iš to nauda jei jos visos jokio tikslo nepasieka, tai kam veltui tada tokį pinigą mėto? Ir ką čia taip puolą? Negi ženytis užsimanęs Putinas į mūsų vargšelę Dalytę taip kėsinasi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Adamkaus špyga 2019-01-11 23:14
Va jums 6pyga Baltijos Gaidžiai, o Adamkus dar laisvas už CŽV kelėjimą ir žala dar nesumokėta auga procentai ir viems POHUIJ supistoje Lithujenijoje vagių/nusikaltėlių zonoje
https://www.youtube.com/watch?v=acIfa6XCU9Y
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Atas 2019-01-12 22:46
Taip, perspektyvos ,,linksmos", kad ...aitę pakeis kažkokia ...ytė
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # savanoris 2019-01-13 12:31
laisves -ne Lansbergio gynejai pamirsti
visu:komunistu,konservatoriu,valstieciu
dar blogiau-juos ivairiu lygiu valdzia ,bet kokia kankina savo "debiliskumu"
gyneme laisve,o Lansnbergis paliko komunistus ir dar pakviete ,kad juos saugotu uz musu pinigus Nato nuo nuskurdintos tautos,nespasauliui laikas nusiginkluoti ir saugoti vieni kitus,bei gamta ir jos svaruma
kodel ta linkme nenorima eiti visiems sutarus.Putinas ne bezdzione-galima tartis ,nersvarbu kad sutartys ne visada vykdomos...juk svarbiau,kad butu cia vietoj gerbiamas ir savanoris ir noriintis dirbti Lietuvai zmogelis ,ne tik komunistas,kaloborantas,persivertelis,bedarbis ir vagis
kitu kategoriju:mokslininkiai,kurejai,isradejai,gynejai kasdien neegzistuoja
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti